Best quest

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Best quest

Příspěvek od CeBrk »

Možná jste si všimli, že většina questů v RPGčká (nebo i v ostatních žánrech) jsou ve své podstatě stále o tom samém. Přines to a to, najdi cosi, či zabij kohosi. Opravdu originální a neotřelý úkol aby člověk pohledal. Pamatujete si vy osobně na nějaký quest, jenž vám utkvěl v paměti buď pro svou originalitu, nebo zábavnost vůbec? Pod slovem quest v tomto případě myslím drobný úkol, jenž nemá moc (nebo žádné) podúkoly. Takže najdi GECK, zjisti proč jsi nesmrtelný, nebo najdi Dr. Polito, do této definice nespadají.


Fiend z krabice (Planescape Torment) - Zoufalá snaha zbavit se záhadné krabice, se kterou putujete od čerta k ďáblu, rozhodně stojí za zmínku

Najdi mou vůni (Planescape Torment) - Jeden z mnoha nebojových a adventuriodních questů této legendární hry. Vyzpovídávání atraktivních dívek nebylo nikdy zajímavější :-)

Vyjednávání podmínek členství Caladonu ve sjednoceném království (Arcanum) - Tak tohle je opravdu zábavný politický questík. A to ať už jde o nenápadné ovlivňování mne samotného zainteresovanými osobami, nebo vlastní vyjednávání. Protože tuto hru dost z vás nehrálo, pár screenů: výzkumný grant, tomuhle se dá těžko odolat, to zní slibně, armáda, odbory

Vrah z lokace Most (Baldur's Gate 2) - Tento detektivní questík by sice Sherlock Holmes asi nepřijal, ale já tak upejpavý nejsem

Zkompletuje Kangaxxe (Baldur's Gate 2) - Dávné zlo které střeží trojice elementárních lichů je asi jeden z nejznámějších questů skvělého Baldur's Gate 2

Uteč z vězení (Deus Ex) - V Deus Exu bylo zajímavých úkolů přehršle a útěk z vězení mezi nimi rozhodně nezapadá
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Nič proti Tebe CeBrk, ale nemám rád tieto "absolútne" hodnotenia, pretože si v danej chvíli väčšinou nespomeniem na všetko čo ma zaujalo a nadchlo...
Inak je to ale výborný nápad na tému... ;-)
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Yachiko píše:Nič proti Tebe CeBrk, ale nemám rád tieto "absolútne" hodnotenia, pretože si v danej chvíli väčšinou nespomeniem na všetko čo ma zaujalo a nadchlo...
Inak je to ale výborný nápad na tému... ;-)
Však já taky nikde nepíšu, že by mělo jít o absolutní hodnocení, nebo žebříček. Taky u jednotlivých questů neuvádím žádné číslovky. Jde o výpis questů, které jsem si po několika minutovém přemýšlení vybavil. Spíš mi šlo o zavzpomínání na pár originálních questů, jenž se nám vryli do paměti. Možná by nebylo rovněž špatné, kdyby se zde rozproudila debata o questech obecně. Jestli dáváme přednost detektivním, vraždícím, steal, atd... Ale to bych asi chtěl moc :-). Pravda, možná sem to tam měl zmínit.

Jinak sem rád, že proti mě nic nemáš :-). I když vzhledem ke kvalitě mých příspěvků je to s podivem :-)
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Dones slečně Kitty 10 časopisů Cat´s Paw. (Fallout 2)
Přines do baru ve Vault City 10 piv a 10 lahví tvrdého alkoholu. (Fallout 2)
btw: Na tyhle si vždycky vzpomenu už když začínám instalovat F2. :-D

Rescue animals in Blacklake ZOO. (Neverwinter Nights) - hodně zajímavý úkol a dosti neobvyklý. :-)

Je toho mnohem víc, jen si vzpomenout...
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Najít v kobkách dřevěný vláček a přinest jej trpaslíkovy (Arcanum) - Už mě do kobek posílali pro spoustu věcí, ale pro hračku? :idea: ;-)

Uvařit polévku pro kanibaly (Weird War) - Che che, to opravdu bylo poprvé, kdy jsem vařil řepovou polévku maštěnou vyjetým olejem. :-D

Pomoct vystřízlivět pilotovi (No one lives forever 2) - Sice to není RPG, ale quest je to zajímavý, pilot se sežere, když se schovává před ruskou šťárou 8-)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tohle je opravdu nadlidský úkol, vzpomenout si, ale mezi nejoblíbenější patří jednoznačně mnoho questů z PT- od Smradodecha až po Nevěstinec, taky Severed Hand z IWD2 je na zajímavé questy hodně úrodná (je to kouzelná lokace) a totéž platí o téže lokaci v IWD1, obzvláště obnova "zašlé slávy" donesením rostlinek atp, i FallOut2 a Arcanum jsou v tomhle dobré, bohužel BG série zazdila obrovský potenciál tím, že vodí hráče za ručičku a řešení mu strká pod čumá, tak je třeba z Mosteckého vrahu jen nezajímavá rychlovka, o jiných questech nemluvě- i když třeba Nevidoucí oko nebo "Balduranova výbava" v BG city jde.

A z jiných her....?
- hodně rebusů v Arx Fatalis zaslouží pozornost, a nebo (nejen) závody v Mafii

(ale téma hezké)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Tak niečo dpolním aj ja ( aj keď ako som už písal - s mojou "sklerózou" je to len fragment toho čo ma zaujalo... )

Useknutá ruka v IWD2 - všetky questy čo tam boli, nádherná atmosféra, krásne miesto, nezvyčajné nápady... proste skvelé ukončenie hry inak len čosi nad priemerom - hektický a krásny záver jej u mňa veeeľa pridal.

Nevestinec duševných rozkoší PT - výborné questy, čo dodať

Niektoré questy pevností v BG2 - výborné osvieženie...

etc... neskôr doplním...
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Ajantis_CG_thief píše:Tohle je opravdu nadlidský úkol, vzpomenout si, ale mezi nejoblíbenější patří jednoznačně mnoho questů z PT- od Smradodecha až po Nevěstinec, taky Severed Hand z IWD2 je na zajímavé questy hodně úrodná (je to kouzelná lokace) a totéž platí o téže lokaci v IWD1, obzvláště obnova "zašlé slávy" donesením rostlinek atp, i FallOut2 a Arcanum jsou v tomhle dobré, bohužel BG série zazdila obrovský potenciál tím, že vodí hráče za ručičku a řešení mu strká pod čumá, tak je třeba z Mosteckého vrahu jen nezajímavá rychlovka, o jiných questech nemluvě- i když třeba Nevidoucí oko nebo "Balduranova výbava" v BG city jde.

A z jiných her....?
- hodně rebusů v Arx Fatalis zaslouží pozornost, a nebo (nejen) závody v Mafii

(ale téma hezké)
Mě naopak přišla obnova "zašlé slávy" Useklé ruky trochu jako nuda. Vlastně celá tato lokace mě krapet nudila. Kromě vcelku zajímavé historie tohoto místa, šlo jen o nepříjemné souboje a hledání součástek pro astroláb a "přírodních prvků". Stejně tak Nevidoucí oko mě moc nezasáho. Opět pouze spousta soubojů s Beholdery a nepříjemné stoky (kde mě naštvalo všudypřítomné zjevení těch upířích mlh, nebo co to bylo). Štěstí že tento quest v sobě zahrnoval i chrám zapomenutého boha, to bylo pěkné. Mostecký vrah byla sice rychlovka, ale celkem se mi to zamlouvalo. Ale je fakt, že to vyšetřování mohli krapet zkomplikovat. Na druhou stranu, já jsem známý abnormál, takže pokud něco označím za nudu, je to vlastně pochvala :-)

Jinak jsem ale slyšel, že System Shock měl některé questy přímo ďábelské. Hledání hesla jenž bylo bez jakékoliv indície roztroušeno po celé lodi napasané krví na zdech a překonávání sítnicového sceneru díky hlavě vědce, asi mělo lecos do sebe. Nevím, nehrál jsem, ale zdá se, že dnes jsou opravdu ty hry jednodušší.

V každém případě se mi vždy zamlouvali spíše advenurní questy, kde jsem ale nemusel nic nikomu nosit, nebo něco pracně hledat. Ideální je quest říznutý trochou té detektivky. Kromě vraha z mostu mě ještě teďka napadá vyšetřování kdo zabil syna Wrighta ve Falloutu 2. Trocha toho adventuření, nějaké ty rozhovory okořeněné trochou drsného nátlaku... pěkný questík.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jj... súhlas - detektívnych questov by sa určite hodilo viac. Hlavne na úkor dones/prines questov. Do prostredia napríklad takej Athkatly by zapadli skutočne nádherne...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

CeBrk: na Nevidoucím oku oceňuju hlavně tu atmosféru a myšlenku Amaunatorova chrámu než náplň toho, co tam provozuju.
A Useknutá ruka je právě proto jednou z mých nejoblíbenějších lokací v PC hrách....

System Shock čeká už jen na konec zkouškového, rozjel jsem dosBOX, tak by to mělo fachat... čkeám od něj velké věci :twisted:
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Imho bol quest Nevidiaceho oka celkom dobre prepracovaný. Žiada fantázia, ale bolo to OK. Naozaj sa tam vynímal ten Amaunatorov chrám a myšlienka s tými strážcami. To bol veľmi pekný nápad, dokázal dobre upútať. Inak pri plnenní tohto questu človek zabudol, že je vlastne v Athkatle. Úplne to <CHARNAME>-ho vyníma z každodennej "reality". V tomto ohľade quest nadobúda naozaj výbornú atmosféru a myslím, že je určite jedným z tcýh lepších...
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Ajantis_CG_thief píše:CeBrk: na Nevidoucím oku oceňuju hlavně tu atmosféru a myšlenku Amaunatorova chrámu než náplň toho, co tam provozuju.
A Useknutá ruka je právě proto jednou z mých nejoblíbenějších lokací v PC hrách....

System Shock čeká už jen na konec zkouškového, rozjel jsem dosBOX, tak by to mělo fachat... čkeám od něj velké věci :twisted:
No, ona samotná myšlenka questu nevidoucího oka je vskutku moc dobrá. Tady s tebou rozhodně souhlasím. Jen to na můj vkus bylo celé zaobaleno do né příliš zábavného prostředí. Kromě tuhých beholderů a zákeřně se zjevících mlh, mě taky naštval ten most, protože ty jeho otázky jsem si opravdu moc nedával :-). Ovšem pokud bych byl lepší bojový taktik a měl větší inteligenci, asi by se ze soubojů s beholdery a filozofujích konstrukcí, stala prvotřídní zábava :-)

Hlavně od něj taky čekej mizerné ovládání, grafiku a hudbu. Aby tě - jako mne - od této hry neodradil zhýčkaný vkus moderního hráče. Asi by to byla škoda.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Prostredie by na tom queste samozrejme tiež išlo doladiť - ale myslím, že i tak je to veľmi dobrý quest. Stačilo by možno ubrať 1-2 súboje a prihodiť k tomu nejaké hádanky apd...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hm hm - zaujímavé - tak si zatěžuji hlavu a vzpomínám - z BGII (krom již zmíněných) třebas obyčejný medvídek :-D, či vrah v červeném (toho parchanta jsem na poprvé hledal dobrou 1/2 hodinu - tedy včetně loadu po tom, co jsem už z nouze zkusil zaútočit na ochranku toho šlechtického páru bo ti byly také v červeném :-D ), jinak jsem měl radost třeba i z toho, že už při prvním jetí, jsem bez chyby dal ranní a polední obřad (uctívání amaunatora) a to bez jakých-koli indícií 8-)
V IWD, bylo takých questů také dost - meč Aihonena, useknutá ruka a jeden za všechny - hrad Maluradek z TotLuremaster, který mi dal věru hodně zabrat. Vchod do kobek byl ještě v pohodě, ale ti čtyři hrdinové - ouvej - to jsem se naběhal a nazkoušel všemožných ptákovin - stejně tak potom oživení portálu - uf 8-)
Ale když už jste nakously ty detektivky a šetření vražd - divím se, že jste ještě nevzpoměli na KotORa - tam se mi vybaví hnedle dvě vraždy - resp. jejich zapeklité vyšetřování. To se mi věru móóc líbilo. A i těch krátkých pěkných doprovodných questů tam bylo požehnaně. Nemluvě o matematicko-logických příkladech, které jsem leckdy už jen tipoval očekávaje neodvratný LOAD :lol: (pomsta 'trochu' zákeřné manželky atd.)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ešte som si spomenul na quesy od 4 trpslíkov v Durlagovej veži, ktorí strážili vchod nižšie - to bolo perfektné poschodie....
Niečo na podobný spôsob bol aj Stroj Lum Šialeného - paráda, to bol veľmi zaujímavý quest s dobrou atmosférou....
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“