Šikana

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Setkali jste se s ní?

(zasněně) To byly časy...
2
5%
Jako oběť
17
45%
Jen jako pozorovatel
9
24%
Nikdy jsem se tím nesetkal
4
11%
Zastával jsem se šikanovaných
2
5%
Vyzkoušel jsem si obě polohy - obět i pachatel
4
11%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

ano, setkal jsem se s šikanou - řekl bych, že vlastně jen z jedné strany barikády
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Neferit píše:.....upozorňuju povolanější osoby (ano, hraju si práskače).
ad k těm blbcům - buď je ignoruj, nebo se začni bránit. Většinou jsou takovýhle týpci slaboši, kteří při známce odporu stáhnou ocas a dají pokoj.
To bych si hrála taky.

Začala jsem se bránit ale oni mi pořád nechtějí dát pokoj.Nejhezčí bylo když se jeden zeptal učitele jestli budu u nich ve třídě už na stálo a když mu bylo odpovězeno že ano řekl na to "Bože já se tý divný holky snad nikdy nezbavím."
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Ave píše:Nejhezčí bylo když se jeden zeptal učitele jestli budu u nich ve třídě už na stálo a když mu bylo odpovězeno že ano řekl na to "Bože já se tý divný holky snad nikdy nezbavím."
Ze střední mám velmi podobný vzpomínky. Vlastně jednu skoro identickou. Ale to už je hodně dlouho a s tím bručounem, co mi nemohl přijít na jméno, jsme dneska skvělí kamarádi.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Lerek píše:ano, setkal jsem se s šikanou - řekl bych, že vlastně jen z jedné strany barikády
Teď jde jen o to, kteráže strana to byla..
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

KOFi píše:
Lerek píše:ano, setkal jsem se s šikanou - řekl bych, že vlastně jen z jedné strany barikády
Teď jde jen o to, kteráže strana to byla..
v hlasování je vidět, že jen já sám jediný jsem přiznal pravdu
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Lerek: Aha - noo, ostatní ji třeba taky přiznali..
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 29.1.2006 17:57, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

mám velice silné pochybnosti o kategorii 4
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lerek: Jj, je to tak - taková alibistická kategorie - jak už to psal Ajantis.

No pravda je, že tu ještě chybí nějaké možnosti - třeba kombinace... Problém těchhle hlasování je, že nemůžeš zvolit víc možností :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Na prvním stupni jsem si trošku zkusil negativní starnu šikany (negativní pro mě - oběť). Ale nic moc silného. Měli jsme ve třídě i jedince, kteří na tom byli hůře...
Ovšem kritický byl druhý stupěň - fyzická ustoupila a rozžířila se velmi silná psychiská šikna. Agresoři to skoušeli ji skoro na každýho. Já se ale nedal - pasivně sem je ignoroval a občas je setřel - a tak dali pokoj. Navíc jsem byl od 8 třídy jasně nejsilnější (karatedo trénink 4x týdně), takže si na mě opravdu nedovolovali. Potažmo to došlo tak, že s kým se bavil já, tak ten měl jakž takž klid...
Smutný ale je, že s jistým druhem šikany jsem se setkal i na gymplu. Měli jsme jednu holku, která stála tak trošku mimo kolektiv. Tak jí nikdo nebral... Otázkou je jestli byla ona "divná" protože jí všichni ignorovali, nebo jí všichni ignorovali protože byla divní... (a páč jsem idealista, tak věřím té první verzi - i když já se s ní taky nikdy moc nebavil... :oops: )

Obecně si myslím, že se vzdůstajícím věkem slábne šikana fyzická a narůstá šikana psychická, která je imho o dost horší...

takže ohledně hlasování se nemůžu rozhodnout - byl sem pozorovatel a její "narušovatel" i oběť...

EDIT: Tak mě napadá - přidat do hlasování možnost - Zastánce šikanovaných
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Nehlasuji - neboť bych skutečně musel dát min. 3 možnosti. Vyjma 'nikdy jsem se s tím nesetkal' a 'zastával jsem se šikanovaných' bych z určitých úhlů pohledu mohl zvolit zbylé 4.
Ovšem co se první možnosti týče - je důležité rozlišit šikanu a šikanu. Drobné šarvátky, naschvály, vtípky - tedy věci které se dají zahrnout do klukovin, dospívání a 'běžného provozu na škole' (pokud ovšem nejsou provozovány stále na jedné a té samé osobě) za šikanu nepovažuji - samozř. vše má své meze.
Na ZŠ jsem byl dosti zakřiknuté harantě a co se 'oblíbenosti' v kolektivu týče, tak myslím, že to bylo tak 40(+)/60(-). Nikdy jsem nikoho bezdůvodně nepraštil, zato jsem byl občas bez důvodně praštěn já :-D. Fyzicky napadáni jsme byly jednu dobu i od kluků z vyšší třídy - ovšem po jednom větším incidentu a prošetřování celé zálešitosti u vedení školy dali pokoj. Ve třídě jsme měli cca 2 'vyšinuté tanky' - tj. kluci u kterých jste si nemohli být ničím jisti. Dalo se s nimi občas normálně bavit, ovšem stejně tak dobře vás mohli z ničeho nic napadnout.
Na střední nás v prváku začínalo 32 kluků (nakonec nás zůstalo 25) a myslím, že parta se tam utvořila celkem dobrá. Až na vdě 'smažky' u kterých si zase člověk nemohl být jist vůbec ničím :-D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Já na základku ještě chodim takže to nemůžu úplně přesně posoudit.
Ve 4. třídě sme dostali propadlíka, první dva měsíce byl docela v pohodě, za ty dva měsíce si kolem sebe utvořil úzkou společnost největšího odpadu třídy, mě a dalš dva lidi začali nenávidět protože jsme měli lepší vysvědčení než nejlepší z nich. Za půl roku se nás začala stranit většina třídy (pokud teda nechtěli poradit při testu) protože on byl něco jak vůdce naší třídy.Učitelky z něj byly na prášky. Vobčas nás nějak popichoval a chtěl vyprovokovat, schazoval atd. Jednou jsem mu dal pěstí a on asi na 5 minut dal pokoj. Teťka byl tejden nemocnej a byl klid, když se vrátil klid okamžitě zmizel.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Já si šikany moc neužil, na to abych se stal šikanovaným jsem byl příliš velký a na to abych někoho šikanoval jsem byl příliš tichý a líný. Na základce si na mě troufli jen notoričtí rváči, nebo větší skupina lidí a na gymplu z toho nějak sešlo, zvlášť když jsem tam vyrostl během let, mezi největšího člověka :-D

On se blbě šikanuje člověk, kterému když se chcete podívat do tváře tak musíte zaklonit hlavu :-D 8-)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Šikanu jsem si docela užil na základce asi v 5. třídě,takový dva týpci mě neustále dělali ze života peklo jenom proto že jsem měl lepší známky než oni.Pak už to zašlo tak daleko že už na mě vytáhli i nůž(podle nich to byla sranda,ehm).
Ale na konci 5.třídy sem se dostal na gympl a byl pokoj.
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

AlmSiVi píše:Šikanu jsem si docela užil na základce asi v 5. třídě,takový dva týpci mě neustále dělali ze života peklo jenom proto že jsem měl lepší známky než oni.Pak už to zašlo tak daleko že už na mě vytáhli i nůž(podle nich to byla sranda,ehm).
Ale na konci 5.třídy sem se dostal na gympl a byl pokoj.
Že já vůl tam nešel taky.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Jako i jiní nemohu volit jen jedinou možnost, protože:

1) nikdy jsem se nestal obětí šikany
2) na ZŠ jsem byl jejím pozorovatelem
3) také na ZŠ jsem byl občas spolupachatelem (psychická šikana)
4) na gymplu ani na výšce jsem se již s šikanou nesetkal
4) o pár let později jsem se začal za své chování stydět a vydrželo mi to dodnes :oops:
5) dnes se považuji za ochránce šikanovaných
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“