Šikana

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Setkali jste se s ní?

(zasněně) To byly časy...
2
5%
Jako oběť
17
45%
Jen jako pozorovatel
9
24%
Nikdy jsem se tím nesetkal
4
11%
Zastával jsem se šikanovaných
2
5%
Vyzkoušel jsem si obě polohy - obět i pachatel
4
11%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

No abych to trochu rozepsala - od ZŠ se datuje můj nepříliš přátelský vztah k dívkám, protože kluci mě (až na dva tři pitomce, kteří po první nakládačce dali pokoj - ono když vás něco, co připomíná japonskou jednotku pro boj v nízké trávě ztříská, tak to asi šokuje 8-) ) nechávali být, ale holky :roll: ty byly opravdu děsné. Neměla jsem sebemenší potřebu se s nimi bavit a to je nějak iritovalo, takže se pokoušely o něco na způsob teroru :roll: a když jsem jim to vracela, byly pochopitelně kázeňské problémy no a neboť jsem jim to vracela stále, tak byly stále problémy 8-) v deváté třídě se to zlomilo, ale osmička byla fakt hustá. No, kromě lehké ostražtosti k děvčatům (do dnešní doby mám jen velmi málo přítelkyň - jednak mám zájmy spíše jako kluk a vždy jsem se mezi nimi pohybovala více, druhak jsem docela opatrná u slečen) a stressem vyvolané anorexie, to nemělo žádné následky :lol: na střední nás bylo ve třídě 32 holek, když jsem to zjistila, do zpěvu mi nebylo, ale tam byl naštěstí celkem klid a s některými (jedna z nich je moje vzdálená sestřenice - kdo se jmenuje stejně jako já, je rodina :-D ) občas komunikuji dodneška, což se o lidech ze ZŠ říci nedá.
Na stranu druhou - svá práva jsem uměla bránit vždy a zážitky ze ZŠ toto jen posílily, takže to třeba i k něčemu bylo 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
petruschka
Sigilan
Příspěvky: 138
Registrován: 2.10.2005 18:39
Bydliště: pod tvou postelí... BAF!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petruschka »

já si užíval takové mírné kontinuelní šikany od základky po střední :) vždycky jsem se jednou za čas nasral a tekla krev (teda jejich), ale po čase jim většinou otrnulo a jelo to nanovo. v posledních ročnících střední jsem se ale začlenil do kolektivu těch největších prasat a ožralů, tak už jsem měl pokoj :lol:
...
Uživatelský avatar
vypité_oko
Sigilan
Příspěvky: 216
Registrován: 16.11.2005 15:58
Bydliště: Sunagakure no Sato

Příspěvek od vypité_oko »

hmmm...
hlasoval jsem "pozorovatel"...je to ale těžký,taky jsem byl kdysi na straně,která nedala vydechnout jednomu klučinovi,ale on si za to mohl opravdu sám(samozřejmě psychicky,fyzické násilí se u nás nevedlo).To bylo na základce,první stupeň,mysim čtvrtá třída...Když vám někdo do xichtu řekne,že jste bu*erant a ko*ot,vycení zuby,začne se tomu řehtat a utíká před váma,je z toho uplně hotovej a furt na vás pokřikuje přes celou chodbu...opravdu na zabití.Ho to jako by bavilo,nebo co...ale imrvére,furt,každou přestávku k někomu přišel a "tak co ty (hranatý sluníčko aka kosočtverec),chceš do držky...", nikdo nevydržel...nikdo.
Ale to byly spíš takový štelungy o ničem...
Poněvadž jsem opravdu hrudka masa,tak si na mně nikdy nikdo ve škole netroufal.Ani na matematický,ani na gymplu...ani starší ročníky,páč jsme se kdysi požduchali s jedním třeťákem(když sem byl zelenáč) a chytl do drně,no a já ředitelskou důtku hnedle poránu :lol: To byl jediný fyzický exces...
Po psychické stránce...hmm...měl jsem klid.Poněvadž jsem byl divnej patron,chodil a chodím furt v černým,jsem celkem uzavřenej,poslouchám od rané puberty speed,death a black metal,nikdo se se mnou moc nevybavoval.Vyjma jednoho týpka,který je dodnes moje druhé já a moje vrba.Mně to tak vyhovovalo.Skrz mou,ehm,fyzickou sílu se mně ani nepokoušeli jakkoli deptat,stejně jsem se málo kdy nechal rozhodit.Když už někdo rýpnul a lá"he,satan došel" tak sem po něm loupl okem a bylo po rýpání...Ačkoliv teď makám u policie,nikdy sem neuznával moc autoritu,jen tu nejnutnější.No,a na maturitním hromadném odpisu jater jsme se nakonec všichni zpráskali jako odvěcí kámoši a věrní druhové :twisted: :lol: ,dokonce jim pak nevadil ani můj playlist :lol:

Aha,vlastně jo,zažil jsem šikanu na vojně.A těžkou...to bylo poprvé a naposled,co jsem se podřídil fyzickému násilí...mužu mít nakrásně dva metry a 106 kilo,to prostě nešlo...pokud sem chtěl být plácnutej,musel jsem se podřídit.Kdybych to neudělal,byl bych pořád myš a zažil bych takové peklo,že by to za to nestálo...Zkrácené opušťáky začínaje a zadřením na rampě konče...Zvlášť,když v tom jeli i nadřízení..."Seš mazák?Ne...,pakuj se hlásit v kuchyni,žádný opušťák,a kolečko k tomu...ehm,bochřské letiště je celkem veliké ;-) O pozdějším zapíjení,kdy mně posádka z Bochoře de facto zruinovala na tři měsíce dopředu ani nemluvě :lol:

A tak vzato celkově,kromě pár incidentů,kdy před základkou postávali mladší příslušníci menšinové komunity spoluobčanů tmavší pleti a chytali malošky pod žerák a "demange love,kar...nebo dostaneš,a cigaro taky,dělej" to šlo většinou mimo mě...Holt,život v Přerově byl pro slabé žáky krutej,zvlášť když vedle "elitní" základky s RVMaPP(rozšířená výuka matematiky a přírodovědných předmětů) stála zš b.němcové,jinak doupě problémových školáků...
A tak no...
Sonduji duše - diskrétně a tiše...
Pokud si člověk nepřeje nic jiného než klid a mír,touží po smrti...
Dattebayo!!!

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“