Otázky k modům

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: Elfí uši : ) Nevím, líbí se mi víc styl těch původních portrétů (takové je problém sehnat).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Napiš si do Bioware ( a pošli peníze :twisted: ) ;-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

No, stačí mi to, co jsem našel - když dáš dohromady BG, IWD a NWN, tak máš docela výběr, plus ještě pár portrétů z neznámých zdrojů, které jsou taky dost dobré : )

Obrázek Obrázek
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Kdyby ta dívka z druhého obrázku byla reálná, tak po tobě chci její telefoní číslo ;-)

Ten chlápek na prvním obrázku vypadá jak můj spolužák :shock:
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Jo, obrázky hezkých dívek používám nejradši, těch mám širokou škálu : ) (Ale nikdy to nejsou ty sexistické ve stylu Roya a ostatních fantasy malířů.)

Ten chlapík je hlavně použitelný jako jakékoli povolání člověka nebo aasimara (na tieflinga to asi neuhraješ) a má takový správný nádech (trochu post-apo, hodil by se i do Falloutu) : ) Zkrátka sympaťák.

Btw ta dívka je alternativní portrét Branwen z nějakého modu. To si piš, že jsem s ní pak měl romanci v BG1NPC modu : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Roya neznám, ale už samotné slovíčko "fantasy malíř" ve mě vzbuzuje negativní pocity... :)

Ten chlápek je spíše takový klasický fantasy mág , možná bys to uhrál i na nějakého psionika ve sci-fi. Postapokaliptický nádech z něj opravdu necítím, asi nedokážu číst aury ;-) IMO vypadá jako nějaký laciný popový zpěvák(nic proti) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

PT: Nevím proč, ale muž mi připomíná Davida Bowieho :-) Jinak ta dívka podle mého bude dělaná úpravou z nějaké fotky, takže je velká šance, že skutečně existuje.

Tarreb: Royo je malíř, který spouje fantasy s ženským aktem. Je docela oblíbený, jeho obrazy se prodávají v relativně velkých nákladech na plakátech a určitě jsi jej viděl na nějakém obalu knihy. Myslím, že poměrně často kreslí obálky pro knihy Davida Gemmela.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Gemmela teda fakt nečtu, no.
A kdo je David Bowie?:)

A na světě je spousta hezkých dívek... nebudu zrovna tuhle jednu po celém světě hledat ve Zlatých Stránkách ;-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tarreb: Politováníhodný kulturní pád. Zpěvák a skladatel, ve volném čase herec, snadno jej najdeš na wikipedii a i na youtube je poměrně bohatá sbírka jeho písní. Z pohledu hráče videoher zajímavý mj. tím, že udělal soundtrack ke hře Omikron: The Nomad Soul (což je adventura, která dávno před GTA3 nebo Oblivionem nabídla celá obrovská města ke zkoumání; vynikající, doporučuji).

EDIT: Opraven chybný link
http://www.youtube.com/watch?v=8ZAAW6Dx ... re=related
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb, Carlos: Já mám svoje portréty rád, ať už se vám líbí nebo ne. Najděte si vlastní : )

Máte někdo zkušenosti s Badur's Gate Trilogy modem?
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Já osobně hraju BG Trilogy. Navzdory tomu, co jsem četl (buď v readme nebo tady, už nevím), nemám problém spustit hru s češtinami pro oba díly, byť tu možnost nevyužívám. S mody do dvojky (UB, nějaká NPC, flirtpack apod.) rovněž nejsou problémy, mody do jedničky jsem nezkoušel v kombinaci s BG:T, ale chystám se na NPC projekt. Příjemné je, že třeba u Imoen, Jaheiry či Minsca má konečně smysl zvyšovat vlastnosti pomocí knih. Je příjemná volba použít panáky a postavy z jedničky pro dvojku - to je asi nejpříjemnější bonus :-)

EDIT: Za tři hraní Trilogy se mi však jednou stala velká nepříjemnost - v lokaci prvního dílu (myslím, že to bylo někde okolo Firewine Bridge) se mi podělaly savy a byla nutná reinstalace. Já osobně používám střídavě tři pozice a quicksave. Jednu pozici používám jako záchytnou, kdyby se něco hodně vysralo, abych se měl kam vrátit. Ty zbylé dvě používám vždy při vstupu do nové lokace (abych si ověřil, pokud spadne hra, jestli je to způsobeno lokací nebo něčím jiným). Tobě doporučuji totéž ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Jo, u BG jsem zvyklý savovat na začátku a na konci lokace do různých savů a další save na běžné použití plus quick-save. Díky za info.

Akorát jsem koukal na seznam použitelných modů a hodně mi jich tam chybělo. Hlavně, že všechna NPC použít jdou (přitom většina z nich stojí za starou belu). Aspoň ty nejdůležitější (UB, NPCproject) se použít dají. Plánuju nainstalovat i DSotSC a možná NSotSC (ten neznám).

Nevíš tedy, jak je to s těmi NPC, když přecházíš z BGI do BGII? Zůstane ti třeba Coran, Kivan, Branwen? A jestli ano, jak je to s interakcemi v BGII?
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Popravdě řečeno nevím, já to dokončuji se standartní partou - Imoen, Minsc, Jaheira, Khalid a Dynaheir. Vyjma těch dvou, z poměrně logických důvodů, jsou přítomni Jaheira, Imoen i Minsc. Nicméně Imoen tam je jako zloděj, pokud jí nedualneš, z toho důvodu si myslím, že někde kolem se budou potulovat i jiné NPC (interakce, pakliže není v readme řečeno jinak, nebudou).

Jinak oficiální i neoficiální datadisk pro jedničku fungují na... jedničku :-)

Mimochodem, zkoušel někdo odejít z Irenicova dungeonu, aniž by osvobodil Imoen a ostatní? Jaké jsou reakce?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos píše:Jinak oficiální i neoficiální datadisk pro jedničku fungují na... jedničku :-)
Tak to je mi jasné : )

No, doufal jsem, že si NPC z BGI zachovají alespoň rozhovory z BGNPCprojectu. Tak to budu muset vyzkoušet. V readme psali, že NPC, cos měl na konci BGI, se přenesou do BGII a budou někde pobíhat, nebo tak něco. (tudíž předpokládám, že třeba Viconie a Edwin budou v BGII tam co obvykle) Jsem na to zvědav. Každopádně díky za odpověď.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Velehal »

Znáte někdo toto?
Sword Coast Stratagems II
Nikdy jsem to nezkoušel, ale jak to tak čtu, přijde mi to lepší než Tactics (určitě se tam méně cheatuje). Asi to vyzkouším místo Tactics (odtud si nechám ty komponenty, se kterými se to nekryje + to mořské město, to mě vždy bavilo, ten Avatar tam je zábavný).
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“