Film: Komiksové adaptace

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: :-)

Příspěvek od AlieN »

Zakat píše:Slyšel jsem o vlastních příbězích Wolverina a Magneta, ale jestli to po nepovedené trojce zrealizují, tak to nevím.
Trojka byla nepovedená jen co se týče kvality, jediné co v hollywoodu ovlivňuje vznik pokračování je návštěvnost a ta byla obrovská.
Wolverine se určitě točit bude a s Magnetem se počká až jak uspěje.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

kuk

Příspěvek od KEBULE »

TUŠÍM 30. listopadu dávali The Punisher. Ale nebyla to ta nová verze s Travoltou, ale nějaká stará s Dolphem Lundgrenem. Myslím si, že kdyby se z obou těchto ztvárnění něco vzalo a smíchalo se to do kupy byl by to i slušnej film. Tady tahle stará adaptace měla celkem slušnou zápletku... A ten nový s Travoltou, tam se mi víc líbil herec co hrál titulní roli.

A nakonec Lundgren neměl tričko s lebkou :evil:

Co si o tom myslíte vy? Nedíval se někdo?
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

300 je vizuálně úžasná fantasy rubanice s několika velmi nepěknými vadami na kráse.
Jednou z těch největších je přitom hloupoučký scénář s několika zbytečnými odbočkami a s velmi špatnými dialogy u kterých jsem občas měl chuť zacpat si uši (až na pár humorných scén a některé proslovy). Další chybou je podle mě zbytečně velká stopáž - dvě hodiny je docela dost a i když film většinou ubíhá docela svižně, tak místy by si zasloužil docela prostříhat, klidně i o půl hodiny. A nakonec, co mi vadilo zdaleka nejvíc, je dementní voiceover - patetický, otravný, ve filmu naprosto zbytečný a v podstatě zabíjí některé potenciálně velmi dobré scény.
Naopak ve chvíli kdy utichnou hlasy lidí, a začnou promlouvat obrazy, je vše špatné rázem zapomenuto a nastávají neuvěřitelné vizuální orgie. I zpomalené záběry na koně jedoucí krajinou vypadají skvěle, ale to pravé peklo nastává až v bitevní vřavě s dokonale zvládnutým zpomalováním a zrychlováním obrazu, několika velice dlouhými záběry a hektolitry krve stříkaícími z plátna snad až do prvních řad mezi diváky. Brutality je ve filmu opravdu hodně a jsem tomu i docela rád, konečně někdo ukazuje bitvu vším co k ní patří, ale občas, většinou při detailních a zpomalených záběrech na usekané hlavy, jsem si říkal že jsou ty jatka až zbytečně samoúčelná.
I přes těch pár výtek jsem však s filmem poměrně spokojen - dostal jsem přesně to co jsem čekal. 7/10
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

300: Bitva u Thermopyl je hodně rozporuplný film, bezprostředně po skončení jsem vůbec neměl ponětí, jakým způsobem na něj nahlížet - byl bych s to mu dát úplně jakékoliv hodnocení. Především je třeba akceptovat, že film postrádá veškerou logiku, a to ať už příběhovou, bojovou či v jednání postav. Snyder-Millerův svět má vlastní zákonitosti, jejichž účelem je především vypadat zajímavě a zabavit, což se více než daři. Jen chvílemi je patrná snaha vetřít se divákovi do přízně za každou cenu, aneb "co ještě v takovém filmu nesmí chybět". Překvapivě se ve filmu mnoho nebojuje, ale veškeré scény s vojenstvím jsou úžasné - grafika, kostýmy, masky, triky, hudba, kompozice jednotlivých scén... nemám nejmenších výhrad. Naopak části dialogové jsou o poznání slabší. S historickými reáliemi nemá 300 společného samozřejmě vůbec nic, ale ani si nehraje na to, že by mělo. Naopak jde cítit, že se film nebere příliš vážně (vynikající vypravěč!) - proto mi ani hrdinné scény umírání nijak nevadily. Bohužel až přílišná část stopáže je zaplněna rozhovory, v nichž se stále dokola omýlají nesmysly o svobodě, spravedlnosti a rozumu, které působí jako pěst na oko. Nebýt jich, možná by to bylo nejvyšší hodnocení, takhle 4/5.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Do třetice 300 - Před projekcí jsem se obával dvou věcí - nebojových scén a stopáže. Spokojeně mohu říci, že obé dopadlo dobře. Ony téměř dvě hodiny utekly vcelku rychle (nenudil jsem se), a ač bych se bez některých řečí a nebojových scén obešel, strachoval jsem se, že budu nespokojeně mručet výrazně častěji. Takřka na jedničku dopadlo to, kvůli čemu jsem šel na 300 především - souboje. Jsou strhující, nápadité a vizuálně úchvatné (skvělý je Leonidas kosící protivníky a jdoucí zleva doprava jako ve 2D arkádě). Jen škoda, že filmaři neměli více peněz na souboje se slony :-) Jedinou menší výtku mám ke sparťanskému umírání, které mohlo být chladnější. Co se vizuální stránky týče, doufal jsem, že se objeví více výjevů, které "bych si dal jako wallpaper" (např. ten ozdobený stromeček), ale i tak je opravdu velmi dobrá. Třístovka mě rozhodně nezklamala, ba bych ji mohl nazvat příjemným překvapením. 7/10
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

O třístovce se tu už namluvilo dost, takže to vezmu stručně. Tenhle film se skládá ze dvou částí: a) Otravné politické agitky b) Neskutečných válečných scén. Není tedy ani plusem, ani mínusem, že obě části byly o dost vyhrocenější a dotaženější, než jsem čekal... Pokud bych měl hodnotit film takový, jak je, tak bych mu dal 5/10. Pokud bych si měl zalít uši voskem a posoudit jarní akční podívanou, tak 7/10.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Stále pod vlivem Vlasákovi prvopissovské přednášky a následně dobrým dojmem z filmu V jako Vendetta, jsem se vydal na další filmovou adaptaci komiksu.

Ghost Rider - ať už si říká kdo chce co chce, mě se ten film fakt líbil.

Klasicky komiksová jednoduchost a přímočarost, přesto nabízející určitou myšlenku. Sqělé efekty. Nick Cage mě trochu zklamal, takovýho vola ze sebe dělat nemusel. Ale prominul jsem mu to, vzhledem k situaci, ve které se jakožto filmová postava nacházel. Rozhodně mě tento film zaujal svoji atmosférou a trochu toho klišé už tak nějak ke komiksu patří. K takovému filmu patří i krásná ženská - splněno. :-P

Doporučuju: 3/5
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Včera jsem zhlédl 300 a moc se mi to líbilo. Bylo to přesně takové jaké jsem čekal, že to bude :applause:

Dal bych 9/10 a to proto, že bitevní nosorožec a bitevní sloni byli zabiti moc rychle a bez efektích scén...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Konečně jsem zhlédl HULKa. Bylo to sympaticky hloupoučký :lol: .
A nejvíc se mi líbila scéna jak likvidoval tanky... Ta byla super :lol:

Ale celkový dojem byl spíš pozitivní než negativní...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Owain
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 7.3.2007 13:10
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Owain »

Nedavno jsem mel tu cest videt 300: Bitva u Thermopyl...je to urcite jedna z nejlepsich komiksovych adaptaci, necekejte pribeh (o ten tu vubec nejde, co se da taky cekat od filmu/komiksu zabyvajiciho se jednou legendarni bitvou), necekejte zadny intelektualni zazitek a nebudete zklamani, ba naopak a to vyrazne. Podobne jako u Sin city se jedna o velice verne prevedeni komiksovych policek na filmove platno a jsou to skutecne vizualni orgie, coz myslim naprosto doslova. Spracovani bitev je naprosto uzasne atmosfera skvela, film vas nepusti a butete ho sledovat se zatajenym dechem. Okorenene troskou cerneho humoru a spravnou davkou metalove hudby. Velkolepe. Na konci jsem mel chut z plna hrdla si zarvat "Spartaaa" a vrhnout se na nejblizsiho Persana, treba za to, ze mi celou dobu chroupal popcorn u ucha. Dle meho nazoru se jedna o zasadni film na poli kinematografie, ktery opet posunul hranice filmove zabavy o kus dal a jinym smerem. Urcite si ho nedokaze uzit kazdy (predevsim nejspis slabsi povahy, nektere divky a hnidopichove), ale pro tu vetsi cast lidstva to bude skvela zabava a silny zazitek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tripitaka
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 18.10.2005 11:15
Bydliště: Dědina

Příspěvek od Tripitaka »

300: Nechápu ta kladná hodnocení (na CSFD to má 83%), vždyť se dá koukat jen na akční sekvence, kterých je tam tak na 15 minut. Zbytek je směs trapných dialogů plných patosu a keců o svobodě (jako by si to nemohli odpustit), navíc se nedá koukat ani na herce. Jsem pěkně nakrklej, poněvadž jsem za to vyhodil kilo. 2/10 (2 za těch 15 koukatelných minut)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Viděl jsem "300" tedy něco málo a myslím, že už nechci ani vidět více. Připadlo mi to stejně patetické jako třeba Patriot ale ten byl po stránce bojových scén udělán lépe.
Nevím asi jsem zaujatý. Pokusím se to až strávím co mám za sebou skouknout celý ale ty mrtvé pasáže plný náznaků, patosu a rekovných řečí mě deptají. Raději se podívám na Království nebeské. To aspoň odsypává. Navíc se tam většina rytířů chová jako idioti a to mi koresponduje s mým názorem na ně.
Mimořádně obětaví a stateční lidé ale jinak....
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

No co se týče toho patosu. Je tu někde někdo kdo se setkal s původním komiksem? Zajímalo by me jestli je patetický jestli ano, tak se tvůrci drželi předlohy a to asi špatně není...

No a podle mě je celá ta myšlenka hrstky vojáků proti megaarmádě patetická sama o sobě takže udělat to nepatetické IMO nejde :think:

Takže asi měl Leoonidas sklony k patetismu...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Kebule: nečetl, ale vím o dvou důvěryhodných hlasech (Conlai a Bifi z RPGF), které tvrdí to, že film je přestylizovaný a jsou do něj dodané takovéty hlášky a pózy amerických filmů.

Je to trochu škoda - Sin City se povedlo převést zcela dokonale - jak téměř 1 k 1 zachycením toho, co jde, tak i převedením té atmosféry.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:No co se týče toho patosu. ... Zajímalo by me jestli je patetický jestli ano, tak se tvůrci drželi předlohy a to asi špatně není...
Pokud je film špatný, tak nepřestane být špatný jen proto, že je přesnou adaptací špatné předlohy. ;-)

Jinak přestylizovanost je úžasná vlastnost. 300 v tom ale rozhodně nedosahuje vrcholu.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 6.4.2007 13:40, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“