I na Slovensku mají svůj "Týden nenávisti"

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Vampiria píše:A prohlášení
akýto postoj má myslím väčšina mladšej generácie Slovákov - Tiso?, Hlinka? -wtf. kto to je? - asi niečo také by sa ťa spýtali
je naprosto šílené. Národ, který zapomněl svoji historii, je mrtvý národ.
Dovolím si pouze lehce parafrázovat a doplnit - Národ, který zapomněl svoji historii, je nucený si jí zopakovat. Bohužel ke své vlastní škodě (vlastně škodě všech ostatních) si lidé poučení z historie neberou a že už k tomu měli dostatek času a příležitostí. :roll:
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Naša mladá generácia skutočne nie je o histórii SLovenska informovaná tak ako by mala ... hlavne sú vynechané veľmi dôležité veci ohľadne slovenského štátu... ale až tak tragicky ako CrowX by som to nevidel... i keď je to vážne zlé, to si musíme priznať...

Ale - Vampiria vlastne aj ostatní: A ako je to u vás? No ako je uvedomelá mladá česká generácia o svojej histórii? ;-) Nymeslím, že situácia by bolo odlišná od našej i keď u vás niečo ako fašistický štát a podobné neexistovalo... ale história je história ...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Vampiria - to je tak prázdna fráza, že vlastne ani neviem ako ju komentovať - ak mi ukážeš kedy a ako sa ľudia z histórie poučili tak budem len rád - ľudia sú hlúpy a poučiť sa nedajú - resp. možno keby sme tu mali populáciu s min. IQ 160 a s výbornými pamäťovými schopnosťami tak by sa o tom aj dalo uvažovať. :lol: 8-)
Naposledy upravil(a) CrowX dne 14.9.2006 23:22, celkem upraveno 1 x.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Na sochu Heydricha, Gottwalda či Berana jsem tu zatím KotORdík nenarazil. :pray:
A to jsem Berana hodného jako beránek vytáhl z nedostatku nacistů, kteří by páchali genocidu na vlastním obyvatelstvu. :-)

EDIT:
Ty sochy mi přijdou jako úžasný symbol, který rozhodně o něčem vypovídá. Postavíš-li někomu sochu či dáš na státní školu jeho bustu, má to svou váhu.
Obyčejní občané je tam snášejí - pokud si tedy uvědomují, kdo je Tiso - a hlavně volí politiky, kteří je tam nainstalovali, popř. s tím souhlasí. Navíc Hlinka je, nemám-li moc zastaralé informace, i na tisícikoruně.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 14.9.2006 23:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ajantis: Ako to môžeš hodnotiť podľa dementých sôch? Snáď sú dielom rádových občanov? :roll:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

CrowX: V tom případě tuto "sklerosu" nevytahuj jako argument ;-)

Yachiko: A vláda je co? Ona se snad dosadí sama? Ne, tu si jako své zástupce zvolili právě ti "řadoví občané."
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vláda... tým myslíš SNS stranu Jána slotu... táto strana síce skončila tretia vo voľbách áno, ale nevyhrala ich a rozhodujúci vplyv nemá ani zďaleka... ;-) Pozornosť sa na nich upiamuje momentálne nnajmä vďaka tým MR/SR konfliktom s veľmi divným pozadím... ono to môže byť všetko inak než sa zdá ;-)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Hlavne aby sa to tu nezvrhlo na nejakú nebezpečnú debatu :-P - ale v súvislosti s MR a jej snahami o autonómiu mi vyplával na povrch mojej pamäti váš problém, ktorým je Nemecko a Sudety, hm? Aj keď sa s tým myslím, NSR už nejako vysporiadala (nemám informácie - resp. pár rokov staré) - ale stačí aby o tom nejakí populisti alebo provokatéri z nemeckej strany zmienili a hneď je oheň na streche (alebo aspoň ohníček :-P ) :lol:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Yachiko: Ne, tím myslím vládu jako celek a nejen tu současnou. Netuším, na čí objednávku se ty sochy stavěly, ale těžko tam stojí již od dob před rokem 1989. Nebo ne? A i kdyby s stavěly na objednávku např. města, tak i tam sedí volení zástupci, které tam dostali občané.
A opakuji, že mi nějaká "nenávist" mezi Slováky a Maďary přijde hlavně jako mediální hysterie.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

CrowX: Těžko, Sudetoněmecký Landsmanschaft si bude asi svou vést navěky, ale především je důležité, že jak Němci, tak Češi chápou, proč odsun nastal a jsou s tím smířeni (Němci mají zjevně více sebereflexe). Není tady půda pro žádný konflikt, protože ve společnosti tyto tendence, vyjma pár extremistů, nejsou.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 14.9.2006 23:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

No sochy, o ktorých sa konkrétne bavíme tam už nejaký ten čas sú a sú tam na podnet J. Slotu ako dlhoročného primátora mesta Žilina a jeho mestského parlamentu ... no a na druhej strane myslím, že bol volený preto, lebo pre Žilinu na druhej strane spravil veľa dobrých vecí... z diery spravil mesto samozrejme to alen ebola len jeho zásluha, ale môžem to povedať zodpovedne do Žiliny pravidlene chodím, čo som sa narodil ;-) a pär sôch je ľuďom dosť ukradnutých... i keď by možno nemalo ale vyber si - neschopný primátor, ktorý nespraví vôbec nič, alebo toto ;-)

A áno MR/SR nenávisť je mediálna hystéria... ale imho účelová a veľmi dobre mierená

;-)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ide iba o toho Tisa a Hlinku (a Nef. Sr toho Tisa videl niekde pri ŽU?) - takže vlastne iba o Hlinku? - ale okrem toho sú tu aj sochy, proti ktorým normálny človek nemôže namietať nič - Ľ. Štúr, Štefánik, Bernolák a potom nejaké čudné súsošie pred žilinským Mestským úradom (ktoré ani neviem, čo presne vyjadruje) a ešte Cyril a Metod?
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Mno Hlinka sa vyníma aj na slovenskej tisíckorunáčke ;-)
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Vampiria píše:A opakuji, že mi nějaká "nenávist" mezi Slováky a Maďary přijde hlavně jako mediální hysterie.
No o tom by som mohol rozprávat hlavne ja a nie niekto, kto videl spoluobčana madarskej národnosti len na obrázku. Ja tu u nás na zmiešanom území asi také vztahy s maďarmi, že pokial nieje kkt, tak je to OK. V podstate tak isto ako som mal aj na výške vo Zvolene s väčšinou Slovákov. Nikdy som sa nezaujímal o to kto je akej národnosti.

Druhá vec je, ze vďaka mojej nie moc dokonalej maďarcine nemôžem s Maďarkamy komunikovať na takej "hlbokej" úrovni, ako môžem so Slovenkamy :evil: :twisted:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

nuke: Jak víš, že jsem spoluobčana maďarské národnosti neviděla než na obrázku? A Tvá slova jen potvrsují moji domněnku 8-) píši, že mi to tak přijde, ne že je mé prohlášení o mediální hysterii faktem. A myslím, že se snad i občan ČR může vyjádřit k česko-maďarským vztahům, stejně jako Slovák k česko-sudetským.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“