I na Slovensku mají svůj "Týden nenávisti"

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

SiNuHet: Hm,pravdou je,že slováci těch reforem provádějí opravdu hodně,ale jestli je to znak vyspělosti...každopádně mě hodně těší že jak my,takSlovensko táhneme v ekonomice celý region...pokud to takhle bude pokračovat ještě aspoň pár let,mohl by se objevit rozdíl mezi "Československem" a např. Polskem...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

LordArian píše:to takhle bude pokračovat ještě aspoň pár let,mohl by se objevit rozdíl mezi "Československem" a např. Polskem...
Heh, ten už existuje nyní.
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Lothar píše:Jinak z 1/4 jsem taky Slovak :)
Vida, zapomněl jsem zmínit, že já taky.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

A moje korene sú aj v Čechách, Nemecku či Poľsku... takže nacionalizmom by som bol sám proti sebe keď sa to tak vezme... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:
Lothar píše:Jinak z 1/4 jsem taky Slovak :)
Vida, zapomněl jsem zmínit, že já taky.
Já zase Němec (a chlubím se tím? :lol:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Sevencreature: Noo,můj děda je taky Hrdina a praděda zrovna tak. A dokonce i můj strejda je Hrdina. A což potom taťka. A já jsem samozřejmě taky Hrdina. Ale jinak jsme všichni šéši :-D
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:Já zase Němec (a chlubím se tím? :lol:).
To se nehodí do tématu :-D
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Mno tak trochu oživím túto najzapadnutejšiu tému v MČ... :-D

Prečo? Na Slovensku resp. v Maďarsku sa v súasnosti odohráva veľmi zaujímavý "súboj" ... najprv to boli plagáty na futbale s textom "Ján Slota musí zomrieť!" na oplátku zase nejaké výroky na stranu Maďarov + protimaďarské výtržníctvo na futbale atpd... to bolo nafúknuté do obrovských rozmerov a mala byť podpísaná nejaká divná deklerácia o "vzájomnej neznášanlivosti" ministrami zahraničných vecí SR a Maďarska... od tej sa však záhadne upustilo ... následne však do sveta vyletela informácia, že v Nitre zbili Maďarskú študentku dvaja skinheadi len preto, že rozprávala do mobilu po Maďarsky. Urobil sa z toho najmä vďaka milovaným masmédiam kvalitný škandál a vo svete si pravdepodbne ku Slovensku pripísali ďalšiu čiernu bodku... dnes ale pre zmenu vyšli na povrch isté fakty, ktoré dokazujú, že dotyčná nikým zbitá nebola...

Sledujete túto zvláštnu situáciu na Slovensku niekto?

Možno sa môj príspevok, tým čo o tomto "probléme" počujú prvý raz zdať chaotický, ale nejak lepšie som to zaznamenať nedokázal, pretože situácia samotná a informácie sú veľmi zmätené...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Yachiko: To, že média rozpoutávají národní nesnášenlivost, je naprosto normální. Ono se to totiž dobře prodává. A té studentce by měl někdo dát na zadek. Zajímavé je, že se do médií dostalo přesně to, co chtěla. A oficiální policejní zpráva se objevila až teď. :roll:
Přesto vám přeji, ať se Slota někde upije k smrti. ;-) - Jo a to nejsem Maďar. :-D
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Yachiko-třemi či vlastně čtyřmi řádky Jab naprosto dokonale popsal celý národnostní problém mezi Čechy a Slováky a Maďary a Slováky. Pravda je , že kdykoliv Slota otevře ústa, je z toho meznárodní skandál, který vaši image moc nepomáhá. Pokud by se, jak píše Jab se konečně upil k smrti bylo by to pro vaši pozici ve světě přínosem,.. Ale zase jak by plakala celá Žilina!

Žádný národnostní problém asi neexistuje. Člověče, já na Slovensku studoval 4 roky a byly to krásný roky. Jezdím tam pravidelně už pět let na dovolenou-je tam krásně, lidi prima. Jistě, i na idiota narazíš ale kde ne?

Na druhou stranu to co se objevilo u vás na internetu a řeči o slovenských tancích v ulicích Budapešti, to je mimořádně zlé a nediv se, že maďarská politická reprezentace maličko znervózněla a EU také.

Pro média není jak říká Jab zajímavé psát o pozitivních věcech-to je jak mi říká Neferit nuda-jo takový opilý Slota, jak napadá Maďary a výbízí k jejich odsunu, jo to je jiná káva, to je akční. Ale co jste si zvolili to máte, stejně jako my a nevím kdo je na tom hůř. Hoď se do klidu, to je folklór a nakonec folklór je pro zábavu ne pro starosti.

Navíc i jinak-za poslední dvy roky jsem vybudoval na Slovensku obchodní síť na obchod s produkci naší firmy-jsem tam dva roky několikrát za měsíc a a jsou to nejlepší obchodní jednání a velmi seriózní a čestné dohovory-s některými partnery jsem se i z přátelil a to obchodu jen svědčí-kdybych měl pocit, že je něco mezi námi a vámi špatně, byl bych první kdo bych se ozval.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Taky musím říct, že necítím mezi Slováky a Čechy rivalitu. Mám tam pár přátel a s chováním např. v restauracích jsem velice spokojen (např. prodej 10-ti lahví vína po pracovní době ve dvě ráno, omluva za opoždění objednávky kávy v podobě panáka bechera....) Co se týče medií, souhlasím s Jabem.
Rozdělení bývalé ČSFR přeju jim i nám, každý ze států řeší jiné problémy a může se na ty své zaměřit lépe.
Velice vidím pozitivně dvojjazyčně vedené časopisy (např. Linux Express), fóra, webovky (např. http://www.sachy.sk s volbou řeči), nepřekládané příspěvky komentátorů v ČT a mnoho dalších příkladů. To by se mělo podporovat, dokud to jde. Až si přestaneme navzájem rozumět, o čemž se u dětí hodně mluví, bude pozdě to zachraňovat.
Myslím si, že by měla být pasivní znalost slovenštiny pro čechy samozřejmostí, stejně jako čeština pro slováky. Který z národů by nám už měl být blíž, ne?
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Bohužel jsem na Slovensku mnohokrát nebyl a hrozně rád bych se tam pořádně podíval. Proti Slovákům nic nemám. Ještě na škole jsme byli tak půl na půl, za prací v Englandu taky tak půl na půl, zkrátka samé dobré vzpomínky. Jo a strašně se mi líbí slovenština, takže se snažím při každé příležitosti mluvit slovensky. Letos na dovolené Slováci ani nepoznali, že jsem Čech. Měl jsem z toho fakt radost. :-P
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Eh - to mi připomnělo...... Yachi - jak často se u vás od zvolení nové vlády pořádají ''Týdny nenávisti'' ..? :-D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Hmmm ... moj bratranec a krstna ziju v Cechach (v Pisku - tymto ich pozdravujem, i ked toto necitaju)
Co sa tyka Madarov, ta neznasanlivost je trosku ina. Ono my po Madarsky nerozumieme, a je vazne chujovina, ze na juznom slovensku s tebou po Slovensky neprehovoria (nieze by nevedeli, nechcu) a to uz je trosku drze. Tiez som trosku nacionalista ale nie nacista, (neo)nacisti nech bezia to <>, su duty,vygumovany a tvrdy ako vybrator, na Slovensku mame takych penisov dost, uz ich netreba (ani na Slovensku, ani nikde inde) ... o SP radsej pomlcim ...

Inak SR vs CZ? Mozno tak v hokeji alebo vo futbale, inak asi ee ...
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Je pravda, že Slota je hlupák, ale podľa všetkého sa v poslednom čase dosť krotí - všetci sa tu vyjadrujete k Slovákom ale nikto k Maďarom (myslím, že Y. išlo hlavne o komentáre k MR/SR situácii) - ja Maďarov moc rád teda nemám - nejde mi o nejaké historické krivdy ale o ich terajšiu povahu a správanie - sú to práve oni, kto sa s minulosťou nevie/nechce zmieriť a stále v sebe živí nenávisť - ak niekto po toľkých rokoch od skončenia II.WW nedokáže uznať územie iného štátu a stále si myslí, že tá časť im patrí tak to o niečom svedčí - resp. zaujímalo by ma ako by v MR dopadla anketa o znovuvzniknutí Uhorska, hm? Ak sa pozrieme na politickú reprezentáciu - Slota je idiot ale iba toho veľa nakecá a väčšina ľudí sa mu smeje - tzn. že je vlastne dosť neškodný (aj keď neviem ako ho vnímajú naši "ultrapravicoví" radikáli"). Na druhej strane z maďarskej strany vidím určitú cielenú a hlavne premyslenú politiku, ktorá poškodzuje meno SR v zahraničí a vytvára o nás obraz ako keby sme boli najneznášanlivejším národom na celej planéte - nedávny prípad s tou blbou študentkou je krásnou ukážkou našich vzájomných vzťahov - Fica rád nemám ale zachoval sa rozumne (možno mu ten právnicky titul predsa len na niečo je) - počkal si proste na správu z polície a potom sa k situácii vyjadril (môžeme len dúfať, že polícia žiadne dôkazy nesfalšovala - ale pochybujem, že by u nás bola taká konšpirácia možná) - vyjadrenia maďarskej strany a predstaviteľov SMK hovoria sami za seba 8-)
Na záver - myslím, že na trvajúci konflikt treba dve strany - miera nenávisti/neznášanlivosti k MR zo strany SR alebo Slovákov tu je (netrvdím opak) - je to dané históriou ale hlavne hlúposťou - ale taktiež vidím, že nikto sa nezaoberá "druhou" stranou, ktorou je v tomto prípade MR a jej občania - všetci už nás majú zaškatuľkovaných ako "tých zlých" - a ono je ľahšie keď človek asi nemusí nejako rozmýšľať a prstom ukáže "aha, to je ich vina" ako keby sa mal nezaujato pozrieť na každý problém a posudzovať ich bez takýchto "škatuliek" - myslím, že aj u vás (týmto mám na mysli českých užívateľov) prevláda táto situácia - preto prestaňte myslieť frázovito a radšej sa skúste na situáciu pozerať nezaujate - jediná vec, ktorú môžem odporučiť.
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“