Seriály

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

Průběžnej Return of Condor Heroes 06 report - Mongolové, taoisti a Li Mo Chou zatím jasně vedou (i když Guo Jing a Huang Rong jsou hodně fajn).
Propos - to, že Yang Guo vyrostl v Huang Xiao Minga, mu zatím vůbec neprospívá. Po 16 letech odloučení od XLN se to prý výrazně zlepší. Nezbývá než doufat. Pohledný mladý muž kolem třicítky nebo možná těsně před ní, který se snaží chovat jako rozjívený puberťák a ještě u toho být cool, to je velmi iritující - zvlášť pokud je dotyčný hlavním hrdinou celé té taškařice a v podstatě nezmizí z obrazovky. Nevěřila bych, že něco může být horší, než ten spratek, co hrál dětskou verzi - ale ono kupodivu jo.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

Return of Condor Heroes finished.
Oba hlavní představitelé - katastrofa. Huang Xiao Ming je velice pohlednej, ale s šarmem je to horší. Yang Guo byl v jeho podání prostě nesnesitelnej. Liu Yi Fei je krasavice nesmírná, ale Xiao Long Nü je buď tak příšerná postava, že se dobře sehrát nedá, nebo to LYF strašně pokazila - nebo to podělal režisér. Uvidíme, až si to přečtu. (Na wuxiapedii je překlad s obrázkama... :mrgreen: )
Story - no, je to v první řadě love story... A ty mě zas až tak neberou, pokud nejsou fakt něco extra. Už v Romeovi a Julii mě nejvíc dojímal Mercutio. Pokud člověk sotva může vystát postavy, kterých se ta romance týká, je to ještě o něco horší. Naštěstí je ROCH opravdu hodně rozvětvená záležitost zalidněná spoustou postav, z nichž všechny jsou přinejhorším docela fajn, přinejlepším naprosto výborný. Všechny je vyjmenovávat by bylo dost na dlouho.
A celýmu seriálu svrchovaně kraluje Ba Yin jako Jin Lun Da Wang.

Scenerie jsou samozřejmě nádherný, kostýmy výborný (i když některý docela dost smrděj anime, v zásadě mi to nevadilo - a dost jsem ocenila hlavně Mongoly, který vypadali správně drsně barbarsky, aniž by je to stálo důstojnost - spíš naopak), interiéry a dekorace taky krásný - vůbec je to pastva pro oči, pokud ovšem pominu místy dost příšerný CGI. To se hodně nepovedlo. Ovšem to je spíš drobná výtka, jakž takž se přes to dá přenést.
Souboje jsou nádherný - i když old-school balet to holt není... A protože těch strašně prima vedlejších postav je tolik (a ne všechny to přežijou), i na velice silný momenty hlavně v posledních cca 15 dílech dojde.

Na to, že oba hlavní protagonisti jsou naprosto nesnesitelný, ve chvíli, kdy přestanou bojovat a "jenom vypadat cool" a začnou něco prožívat, řešit nebo dělat, je celkový hodnocení 7/10 IMHO dost pěknej výsledek...:-)

Kdybych to ale měla porovnat se Sword Stained with Royal Blood (tentýž autor předlohy, tentýž producent, rok 2007), přehypovaný ROCH 06 může tak nanejvýš "kowtow 3 times and call the other series 'Grandfather'".
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Tomus
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 13.2.2007 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Tomus »

Prison Break, Twin Peaks, Akta-x, a poslední dobou Dexter... Což by ze seriálů bylo asi vše... :)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, Werner Beinhart mohl být svého času docela zajímavý... Očividně mi toho z Německa uniklo víc (místo sledování Knight Ridera na ORF jsme měli svoji mladistvou pozornost zaměřit jinam :-x :lol: ):

http://www.youtube.com/watch?v=EkkFBsi2 ... 0&page=871
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

The Four - zatím tak dobrý, jak jsem doufala... A kupodivu i Ron Ng, kterej mě z celýho obsazení děsil asi nejvíc, vypadá a působí velmi...adekvátně svojí postavě.
Vůbec mám dojem, že při výběru ústřední čtveřice měli dost šťastnou ruku.
Boží.
A samozřejmě se snažím pilně chytat druhou řadu Big Bang Theory...:-) Třetí díl neměl chybu...:-)

7creature: Werner Beinhart skutečně vypadá zajímavě...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Momentálně sleduji toho slavného Dextera... pár věcí mi tu dost vadí, ale hlavní postava je fajn a 10. epizoda první série byla naprosto super :-P.

Jinak druhou sérii AktX už jsem ani raději nedodíval (první a začátek druhé se mi líbily), ten seriál se začal nečekaně rychle zhoršovat a navíc recyklovat zápletky.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

Tak druhá série Dextera byla o něco málo slabší než první (hlavně v závěru). Tak nějak mi v tomhle seriálu vadí ta "omáčka" okolo; myslím vztahy a problémy ostatních postav - ani ne tak samotná přítomnost (většinou to má nějaké opodstatnění a týká se to děje), jako spíše to provedení. Dexter samotný má naštěstí stále nejvíce prostoru, a některé díly jsou opravdu vynikající.

Jo a mimochodem, seriál má jeden z nejlepších (a nejnápaditějších) openingů, co jsem zatím viděl; http://www.youtube.com/watch?v=x5WpxxJpL-g.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od AlieN »

Minlulý týden jsem sjel prakticky všechny díly The Big Bang Theory a není to až taková nuda jak se mi po tom prvním zdálo... nicméně od průměrného It Crowdu se stejně moc daleko kvalitou nedostává, pořád je tam tak jeden opravdu dobrý gag na díl a zpětně si z toho nepamatuju skoro nic... je to jen další seriál o geecích, ne pro geeky :-P
Navíc druhá serie zdá se docela stagnuje.

Stejným způsobem zdá se přešlapuje na místě i (dříve) geniální How I Met Your Mother (i když pátý díl je boží) - dokonce i Barney už zdaleka není ten extrémně zábavný magor jako v prvních dvou sériích a až na pár seků se chová jako slušný cucák.
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Seriály

Příspěvek od Minsc »

Musím se shodnout s některými lidmi na červeném trpaslíku! Je prostě superoriginální, nepříliš šokující a nevulgární(téměř). Miluji britský humor! Akorát mám dojem, že po odchodu Rimmera(coby ESA) se vytrácí původní kouzlo trpaslíka! Největší výkon dle mého názoru předvedl právě Chris Barrie(Rimmer), který dává trpaslíkovi právě ten šmrnc. Trpaslík je také jeden z mála zahr. seriálů, který je mnohem lepší dabovaný, než v originále(výkony čekých dabéru jsou úchvatné)! Další ze seriálů by stál za zmínku Hallo, hallo!, Simpsonovi a Soth Park!
;-)
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Seriály

Příspěvek od Hamster »

Viděl někdo Arrested Development?

Právě jsem dosledoval poslední episodu a jsem z toho fakt nadšený. Přestože obsahově jde očividně o sitcom, rozhodně k němu nepřistupuje nijak tradičně. Postavy jsou naprosto báječné, suchý vypravěč, který si klidně dělá bžundu i ze seriálu samotného, jakbysmet a přestože má pouze 3 série a krom oznámeného filmu se nepřemýšlí o další, není to zas taková cena za to, že během všech tří sérií autoři udržují laťku. Tohle se snadno zařadilo mezi mé "nejlepší sitcomy vůbec".
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Zakat »

Tak jsem se konečně pustil do seriálu Lexx, mám za sebou první dva díly. Skvělé. A šílené. Stanleyho jsem si zamiloval hned, takový looser se jen tak nevidí :-) No a krásná Zev, zamilovaná hlava robota, poslední Brunnen-G s divným účesem...a já myslel, že mít na palubě mluvícího kocoura a androida s hlavou jako hypermoderní kondom rovná se nejpodivnější sebranka ve vesmíru. :lol:
btw všiml jsem si, že Eva Habermann bude jen v šesti epizodách. Merde :-?
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Jab »

OMFG, taková banda stárnoucích rockerů. :lol: Ty dva nové díly budou určitě super. Už jen ty jejich dnešní zjevy jsou parodií na sebe sama. :dancing:
Obrázek
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Seriály

Příspěvek od scorpioo »

Od 3. marca začína na tv JOJ skvelý seriál DAXTER.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od Cesare »

Zakat píše:Tak jsem se konečně pustil do seriálu Lexx, mám za sebou první dva díly. Skvělé. A šílené.
Vidíte to, já to říkala! Kdo to říkal - já jsem to říkala! ;-)
Nad Lexx není.
Odchodu Evy Habermann želím dodnes, ale Xenii Seeberg se musí nechat, že byla taky moc fajn. Pojala tu roli jinak - a ač po Zev se mi nikdy tak docela nepřestalo stýskat, ona Xev je taky naprosto k sežrání.

Jab: Učiněná nádhera...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály

Příspěvek od MCZ »

scorpioo píše:Od 3. marca začína na tv JOJ skvelý seriál DAXTER.
Ten seriál je rozhodně skvělý (btw píše se "Dexter"), ale s dabingem raději nikdy :-).
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“