Film: Tim Burton

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Nejlepší dílo Tima Burtona podle vás?

Alfred Hitchcock Presents (1985)
0
Žádná hlasování
Batman (1989)
2
5%
Batman Returns (1992)
4
11%
Beetlejuice (1988)
1
3%
Big Fish (2003)
1
3%
Charlie and the Chocolate Factory (2005)
2
5%
Corpse Bride (2005)
9
24%
Ed Wood (1994)
2
5%
Edward Scissorhands (1990)
4
11%
Frankenweenie (1984)
1
3%
Mars Attacks! (1996)
1
3%
The Nightmare Before Christmas (1993)
4
11%
Pee-wee's Big Adventure (1985)
0
Žádná hlasování
Planet of the Apes (2001)
1
3%
Sleepy Hollow (1999)
5
13%
Vincent (1982)
1
3%
The World of Stainboy (2000)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Burtonova Planeta opic...
I přes to, že jde o božského Tima, četla jsem tolik rozpačitých ohlasů, že jsem nic moc neočekávala...
Takže jsem bylo dost mile překvapená. Tak dobrý jako stará Planeta opic to není, ale zas je docela sympatický, že se to celý vydalo jinou cestou a originál se to ani nesnažilo moc připomínat...
No a Tim Roth je pámbu (tyhle Burtonovy opice byly vůbec docela prima), akorát za dabing bych někoho vykostila. :-x
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Tak v tomhle musím rozhodně oponovat.
Co se děje týče, pokud na to budu nahlížet z té lepší stránky, tak je přinejmenším zmatený, pokud bydu kritický, není tam vůbec. Dalo by se říct, že celý film je o tom, jak někdo někam utíká a scény mezi tím to jen nemastně neslaně slepují. K tomu všemu spousta nelogičností a výslovných blbstí, některé naprosto nadbytečné postavy (ano, Ewen Bremner), patetický konec a stupidní absolutní konec.
A co se týče odklonu od původního filmu, přiznám se, že mi chyběla pustá, depresivní krajina a hlavně závěr. Naprosté obšlehnutí by sice asi taky nebylo ono, ale úplně se vykašlat na téma sebedestrukce lidstva a nahradit to přihlouplým hepáčem...

Nejsou náhodou Burtonov dva?
Feed your head
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

No, ten překotnej hepáč mě taky docela rozladil, absolutní konec jsem možná ani neviděla (přepnuli jsme na Red Dwarfa)...
Ale přistupovala jsem k tomu bez očekávání, takže se přece jen našla řada věcí, který se mi na tom zamlouvaly...

V žádným případě netvrdím, že je to filmová extraliga, na Burtona je to slabota, ale prostě se mi na to dobře koukalo. Navíc, Tagawa v kladný roli, to se taky počítá... 8-)
IMHO to mělo něco do sebe.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Je to prostě další remake. Málokdy se dá říci, že remake je lepší originálu. Stará verze s Hestonem je pro mě nepřekonatelná.

Ale to platí i pro King Konga, Mzdu strachu a spoustu dalších nových verzí starých filmů.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film: Tim Burton

Příspěvek od Jab »

Včera jsem viděl Big Fish. S přehledem přiřazuji do svého Top Ten. Bylo to krásné, místy veselé a ještě jednou krásné. Moc mi imponovala totální nepraktičnost hlavního hrdiny. Ach, mít sny je úžasné.
Jen konec se mi z počátku malinko nepozdával. Byl tak na půl cesty mezi tím, čeho jsem se obával a mezi tím, v co jsem doufal. Nicméně v jádru asi přijatelný kompromis. Jenže od tohohle filmu jsem "jen" kompromis nečekal.

Zatím co jsem od režiséra viděl rozhodně to nejlepší.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film: Tim Burton

Příspěvek od MCZ »

Jab: To mě se Ryba líbila od začátku až do konce, kde jsem si i poplakal (což se mi zrovna často nestává). Tedy mi konec přišel jako adekvátní vyvrcholení celého filmu.

Každopádně teď bude v kinech Sweeney Todd, tak jsem celkem zvadavý, jaké to bude (popravdě mě trochu děsí, že je to částečně muzikál).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Sweeney Todd
O tomhle filmu jsem zatím (jak bývá u mne a novinek ostatně zvykem) vůbec neslyšel, ale vypadá vážně dobře. Připisuji si do diáře. A toho muzikálu bych se nebál, Burton umí hudební čísla do filmu dobře zakomponovat (Karlík, Mrtvá nevěsta, Nightmare before Christmas).
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film: Tim Burton

Příspěvek od Jab »

MCZ píše:Jab: To mě se Ryba líbila od začátku až do konce, kde jsem si i poplakal (což se mi zrovna často nestává). Tedy mi konec přišel jako adekvátní vyvrcholení celého filmu.
Možný spoiler:

Já ale nepsal, že se mi konec nelíbil. Ovšem bál jsem se, že bude pln kruté reality a doufal, že bude pohádkový. V tomhle byl tak na půl cesty, chápeš? :-)
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Film: Tim Burton

Příspěvek od Sirine »

- a hádejte, co bude na štědrý večer o půlnoci? nevíte? nebo víte? ;-) :think: :dancing: ano...něco od tb :shhh:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film: Tim Burton

Příspěvek od AlieN »

Sirine: Teď jsem se vyděsil že Sweeney Todd má premiéru dřív než jsem myslel, než mi došlo že mluvíš jen o NBC v televizi :lol:
Na Tv se letos nechci dívat vůbec... snad jen na tradiční vánoční filmy (Sám doma, Smrtonosná past, možná i to NBC :-P )
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film: Tim Burton

Příspěvek od MCZ »

Sirine píše:- a hádejte, co bude na štědrý večer o půlnoci? nevíte? nebo víte? ;-) :think: :dancing: ano...něco od tb :shhh:
Myslím, že to bylo i loni. Ke cti jim slouží, že je to v originálním znění (alespoň minule to bylo); zřejmě je to však následek toho, že žádný dabing ani neexistuje.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Cesare »

Sweeney Todd vůbec nebyl špatnej, ale chtělo by to víc krve.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Sweeney Todd byl dobrý, ale já bych krve naopak ubral. :-) Johnny Depp jako vraždící automat byl fajn, ale kdyby těch mrtváků bylo méně a dal si s nimi (Depp i celý film) větší práci, atmosféře by to mohlo prospět. :think:
A pokud jde o množství krve z každého jednotlivého zákazníka, to mi přišlo tak akorát.
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Mamut »

Todd není špatný film, na to že je to muzikál. Teď marodím, takže mám čas kokat na DVD. Právě jsem zhltnul poslední díl první série Deadwood a už se těším na druhou. Včera jsem konečně viděl Batman začíná a měl možnost to srovnat s Batmanem od Burtona. Batman začíná je temnější a to mi k tomu tématu sedí víc, ovšem Burton se víc přibližuje comixu. Obojí je fakt fajn.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:Sweeney Todd byl dobrý, ale já bych krve naopak ubral. :-) Johnny Depp jako vraždící automat byl fajn, ale kdyby těch mrtváků bylo méně a dal si s nimi (Depp i celý film) větší práci, atmosféře by to mohlo prospět. :think:
A pokud jde o množství krve z každého jednotlivého zákazníka, to mi přišlo tak akorát.
Jo, krve bylo dost. Na mě občas až moc. Chvílemi se mi dělalo trochu blivno a to u mě úplně normální nebývá. Opravdu fajn film.
Možná jen ta tradiční tragická příběhová linie mohla být trošku méně tradiční. To abych nemohl říci: "Já to věděl!"
Ale jinak hudba, vizuální zpracování, všechno nádhera. A ty duety se soudcem, mmm.... :-P
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“