Film: Tim Burton

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Nejlepší dílo Tima Burtona podle vás?

Alfred Hitchcock Presents (1985)
0
Žádná hlasování
Batman (1989)
2
5%
Batman Returns (1992)
4
11%
Beetlejuice (1988)
1
3%
Big Fish (2003)
1
3%
Charlie and the Chocolate Factory (2005)
2
5%
Corpse Bride (2005)
9
24%
Ed Wood (1994)
2
5%
Edward Scissorhands (1990)
4
11%
Frankenweenie (1984)
1
3%
Mars Attacks! (1996)
1
3%
The Nightmare Before Christmas (1993)
4
11%
Pee-wee's Big Adventure (1985)
0
Žádná hlasování
Planet of the Apes (2001)
1
3%
Sleepy Hollow (1999)
5
13%
Vincent (1982)
1
3%
The World of Stainboy (2000)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Zakat: Vyhovovalo by mi trochu jiné ražení celého snímku. Atmosféra a technické zpracování jsou brilantní - chvílemi z toho jde mráz po zádech, nádherná hororová atmosféra. Myslím, že by z toho šel udělat snad nejstrašidelnější a nejpůsobivější film všech dob. Ale je to holt Burtonův styl, takže je to zlehčováno spoustou vtípků, žertíků, gagů... Viz vypadávací oko, ženich narazivší do stromu atd... Výsledek je velmi dobrý, ale já pořád lituju, že to nepojal trochu jinak... To už by pak ale nebyl Tim Burton.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 29.6.2006 22:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Mně osobně Corpse Bride vyhovuje tak, jak je... Bez toho nadhledu by to nebylo ono. Možná bych trošku očesala muzikálové výstupy - ale to je jediná výhrada, kterou bych k tomu snad měla.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Ajantis:Právě proto se mi film líbí, ale jak říkáš káždému vyhovuje něco jiného.A pro mě je dobře že Tim Burton je Timem Burtonem, stejně jako je David Lynch Davidem Lynchem.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Cesare: Já z kraje filmu dokonce uvažoval, že by bylo VELMI hezké, kdyby celý film byl ve verších. :angel:
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Ajantis píše:Cesare: Já z kraje filmu dokonce uvažoval, že by bylo VELMI hezké, kdyby celý film byl ve verších. :angel:
Kdyby celý, nebo kdyby to třeba byl echt muzikál, tak dost možná ano... Takhle to ale působilo aspoň na mě trochu rušivě...
(Něco jako hudební výstupy v Labyrintu...:-))
Těch muzikálových čísel bylo poměrně málo a mě osobně tak trochu vytrhovaly z mého diváckého vytržení...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Cesare píše:Těch muzikálových čísel bylo poměrně málo a mě osobně tak trochu vytrhovaly z mého diváckého vytržení...;-)
Já se na ně vždy těšil...

Mimochodem nej scéna pro mě byla hra na piáno s Nevěstou.Nádhera.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Hraní na piano bylo OK.
Ale ty vysloveně muzikálový chvilky (ač naprosto výtečný samy o sobě) mi holt nedřepěly v celkovým kontextu toho filmu...
Zas ne že by se nedaly přežít, nebo že by mě přímo sraly, na to byly až moc dobrý...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Cesare:To byly, třeba jak ten kostlivec "vypravoval" o osudu Mrtvé Nevěsty, na to taky nezapomenu.Mno, mě ty muzikálové chvilky docela zapadly ale možná je trochu pravda že postavy z Nevěsty občas z ničeho nic propukali v zpěv...ale mě to nějak nevadilo...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Jediná muzikálovka, která mi moc nesedla, byla ta, jak černá vdova s červíkem domlouvají Nevěstě. Taky nejspíš proto mi nejvýrazněji utkvěla v paměti. Když jsem film ale viděl podruhé, byl jsem překvapený, na kolik nových scén jsem se rovzpoměl. A všechny byly skvělé. A hlavně, nijak výrazně nenarušovaly děj filmu, ba co víc, obohatily ho a poetickou cestou posunuly kupředu.
Feed your head
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Včera jsem viděl Noční můru před vánoci a alespoň u mě překonala Nevěstu ve všech ohledech - muzikálová čísla jsou perfektní a do filmu výborně sedí (což se o Nevěstě až tak docela říct nedá), příběh je velmi originální a vtipný (což se o Něvěstě také říct nedá) a celé to má nádherně morbidně/parodickou atmosféru (Nevěsta je vážnější a mnohem víc se blíží hororu)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, tak tady se nerozhodnu, asi bych tápala mezi Ed Wood, Edward a Vincet (něco jsem navíc ještě neviděla..např. Charlie and..).
Bez muzikálových výstupů u Corpse Bride bych se také obešla, obecně nemám ráda muzikálová čísla (leda snad u indických filmů:)).
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Nakonec jsem hlas dala Batman Returns - ne snad že by to byla moje nejoblíbenější burtonovka - ale je to jedna z nejoblíbenějších (žádný jasně daný pořadí nemám)...no a Walken to rozhodnul...;-)
Max, Tučňák a Catwoman jsou nejlepší Batmanovi protihráči vůbec - a to říkám za střízliva, při plném vědomí a ano, i Nicholsonův Joker může jít do prdele... 8-)

To všechno samozřejmě IMHO. ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Stále váhám - Nightmare before Christmas, Edwardem, Batman, bude to sakra těžké hlasování ;-) .

AlieN: u mě rovněž vede Nightmare před Nevěstou, především hudba se mi tu líbila více (What's this? What's this? :-P ).
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak nakonec hlasováno pro Vincenta - nemohla jsem se rozhodnout, vybrala jsem tedy film, který hlas nemá a velmi pravděpodobně jej od nikoho ani nedostane (ballance..in all things:)). Jistě, hlasování pro hlasování, ale já si zahlasovat chtěla:).
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Neskutocne tazke rozhodnutie... Ale nakoniec som dal Batmana... Nicholsonov Joker je moj najoblubenejsi zaporak vobec a v mojom pripade mozu ist do prdele aj Tucniak, aj Max, aj Catwoman...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“