Nákup her, digitalní distribuce, ochrany, instalace

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Na prvním kolem 100 tuším. To je půlka BG2 ;-) .
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vampiria píše:Nejde o to, že si to můžu/nemůžu dovolit. I kdybych mohla, tak nechci, radši ty peníze proleju hrdlem, nebo jinak rozumně investuju do své úžasné osoby :twisted: . Když můžu mít vysmaženou hru za cenu prázdného CD, nemám nejmenší důvod utrácet za ni víc, než stojí ono CD :twisted: . A nestydím se za to :twisted:

Jo, to nejde nijak rozumne vyargumentovat. Tady uz jde o pristup k zivotu- bud ten duvod clovek ma, a nebo ne. Nikdo ho nedonuti, aby originalky kupoval. Snad jen ta policie, kdyz nema stesti :-)
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

yenn píše:Situace se ovšem zlepšuje. Mnoho nových titulů lze pořídit za cenu pod 1000,-.
Rozhodně lepší než situace v 90s :roll: Když si vzpomenu, že za novou hru na PC chtěli přes 2000,-...
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:A hraní s CD v mechanice? Heh, takovej přežitek - maximálně ve virtuální mechanice (ale cracky jsou mnohem přijatelnější řešení).
Tohle prostě není pravda. Patchování je obtížnější, musí to člověk těžce hledat a pak to třeba ani nefunguje. Prostě (upravený) image je vždy lepší. Třeba ten do Warcraftu III má jen 78 kB.
Dalucca píše:No to souhlasím a když se k tomu přidá instalace obou datadisků s špatně čitelnejma klíčema (nevým kterej chytrák volil typ a velikost fontu :evil: ) tak to už je zážitek k nezapomenutí :-? :twisted:
V Deluxe Edition písmo už opravili, ale zase prohodili sériová čísla datadisků, takže člověk mohl snadno dostat infarkt (ještě, že jsem se to dozvěděl dřív, než jsem se oběsil při instalaci).
Swashbuckler píše:Njn, mě prostě nevyhovuje jakým způsobem se hry vydávají, a k tomu skoro vždy zabugované (někdy třeba minimálně, ale přesto).
Udělat program, který by fungoval na všech PC a neobsahoval chyby je nemožné. Pokud se společnost staví zodpovědně k vydávání patchů je jediné, co můžeš žádat.
Ajantis_CG_thief píše:az na Half Life 2, jenz byl spatne vylisovan a odmitli mi ho vyreklamovat, pac jsem si "hloupe" neuschoval uctenku...
Zkusil bych to přímo u distributora, myslím, že nap. CD Projekt s tím nemá problém.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

yenn píše:
MCZ píše:Tohle nechápu - vždyť nejsi ochoten ani si koupi BGII za 200Kč, tak se nepřetvařuj :-?
Ale, ale :-D Btw: Kolik LordArian zhruba utratil na srazu? ;-)
To mi připomnělo výměnu argumentů s Daem na poslední srazu - pamatuje přece, "pivo je základ" 8-) ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ píše:Nevíte někdo, zdali neexistují NoCD cracky na české verze BGII+ToB a IWD? Nikde jsem žádné kompatibilní nenašel.
Nevím, proč by neměly existovat... Podívej se na http://www.megagames.com (máš tam přímo modifikované .exe, cracky a pak i jen prostý text, kde je napsáno, kterou část .exe máš přepsat čím :wink: - to je asi nejčistší varianta, řekl bych). Jinak já osobně mám nocd pro BG, BG II ToB i IWD - od CD Projektu (z megagames, takže to tam musí být).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127 píše:
sevencreature píše:A hraní s CD v mechanice? Heh, takovej přežitek - maximálně ve virtuální mechanice (ale cracky jsou mnohem přijatelnější řešení).
Tohle prostě není pravda. Patchování je obtížnější, musí to člověk těžce hledat a pak to třeba ani nefunguje. Prostě (upravený) image je vždy lepší. Třeba ten do Warcraftu III má jen 78 kB.
Pro mě je obvykle jednodušší použít crack (pravda, že třeba u W3 a dalších her, na které potřebuješ nemodifikované .exe - třeba Diablo 2) je image (upravený) asi jediné řešení.

Btw čím upravuješ ty image? Docela mě to zaujalo (čistě ze zvědavosti, cracky jsou cracky :lol:)

Ale zajímalo by mě, jak upravíš třeba image pro hru, která je chráněná pomocí Securom 4.xxx nebo podobnou ochranou?

P.S. Nejvíc mě vytočilo, když jsem si nedávno koupil Legacy of Kain 2: Soul Reaver a po instalaci patche mi to začalo hlásit, že v mechanice není CD :evil: To už je vrchol... Navíc s crackem to zase hází chybu :-( A bez patche to taky nejde spustit :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:
drake127 píše:
sevencreature píše:A hraní s CD v mechanice? Heh, takovej přežitek - maximálně ve virtuální mechanice (ale cracky jsou mnohem přijatelnější řešení).
Tohle prostě není pravda. Patchování je obtížnější, musí to člověk těžce hledat a pak to třeba ani nefunguje. Prostě (upravený) image je vždy lepší. Třeba ten do Warcraftu III má jen 78 kB.
Pro mě je obvykle jednodušší použít crack (pravda, že třeba u W3 a dalších her, na které potřebuješ nemodifikované .exe - třeba Diablo 2) je image (upravený) asi jediné řešení.
Btw čím upravuješ ty image? Docela mě to zaujalo (čistě ze zvědavosti, cracky jsou cracky :lol:)
Ale zajímalo by mě, jak upravíš třeba image pro hru, která je chráněná pomocí Securom 4.xxx nebo podobnou ochranou?
P.S. Nejvíc mě vytočilo, když jsem si nedávno koupil Legacy of Kain 2: Soul Reaver a po instalaci patche mi to začalo hlásit, že v mechanice není CD :evil: To už je vrchol... Navíc s crackem to zase hází chybu :-( A bez patche to taky nejde spustit :lol:
To nedělám já, ale občas se dají takové image sehnat. Ten novej SecuROM je pěkná mrcha (ať žije politika BioWare a Bohemia Interactive - ochrana se po čase zruší), protože nevypálíš funkční kopii, ale emulovat image není zas takovej problém.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: Jj, tímhle mě potěšil třeba kdysi dávno Drakan - v posledním patchi (kvůli tomu, že měl někdo problémy na některých mechanikách) zrušili CD ochranu - tomu říkám pokrokový krok.

Počkej, já myslel, že ty mini image vyrábíš sám? Takže ty, který jsi vyrobil vlastnoručně (BG a spol) - to byly jen ty, kde aplikace pouze testovala přítomnost určitého souboru na cd?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:Počkej, já myslel, že ty mini image vyrábíš sám? Takže ty, který jsi vyrobil vlastnoručně (BG a spol) - to byly jen ty, kde aplikace pouze testovala přítomnost určitého souboru na cd?
Jj, já nejsem žádný cracker a ani moc nerozumím iso formátu, takže to pro BG a spol. byla jen taková výjimka u které to bylo velmi snadné.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Mám mylý dotaz. KOUPIL jsem přítelkyni Syberii 2 a nejsem schopný to hrát z image souboru, prostě to nebere a řve to, že to chce originál CD. Nevíte někdo co s tím???
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Buď hrát z CD, nebo aplikovat crack.
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Nechcu používat nějaké pochybné cracky, ale štve mě, že si nemůžu udělat kopii CD, které jsem si normálně koupil. Pak se mi zblázní mechanika, poškrábe mi ho a kdo mi co dá??? :-(
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Calvera píše:Nechcu používat nějaké pochybné cracky, ale štve mě, že si nemůžu udělat kopii CD, které jsem si normálně koupil. Pak se mi zblázní mechanika, poškrábe mi ho a kdo mi co dá??? :-(
A proto je lepší pálit, až se hory zelenají :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Začínám mít ten samý pocit. Chtěl jsem se dát na tu "správnou" cestu, ale asi se na to vykašlu :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“