Jakou vlastnost na Češích/Slovácích nesnášíte nejvíc?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jakou vlastnost na Češích/Slovácích nesnášíte nejvíc?

Alibismus
3
11%
Arogance
1
4%
Domýšlivost
1
4%
Hamižnost
1
4%
Kritizování bez znalosti věci
8
30%
Netolerantnost
8
30%
Pohodlnost
1
4%
Sobeckost
0
Žádná hlasování
Věčná nespokojenost
4
15%
 
Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, já nesnáším neschopnost vlastnosti "žíj a nech žít" . Já sama jsem arogantní misanthrop, jsem nechutně líná, příšerně sobecká a nejradši by bych byla, kdyby na mě spadlo bohaté dědictví a já se mohla do smrti flákat coby rentiérka :twisted: . Nicméně, jedna z mých příjemných vlastností je naprostá lhostejnost k tomu, co dělá a myslí si okolí, pokud tím nějak neomezuje mne či mi tím neubližuje. A tuto vlastnost právě mnoho lidí postrádá - jakmile jsi trochu jinde, tak tě začnou sledovat a místy i škodit.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vampiria: No vidím, že některé špatné vlastnosti máme společné :lol: Vlastně spíš :roll: Na druhou stranu tahle věc mi až zas tak nevadí - moc jsem se s tím nesetkal, protože jsem nejspíš nikdy nějak extrémně nevybočoval.

Lerek: Ten článek je super :lol: :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

A co teprv. když se vzbouříš a řekneš si...i jako matka mám právo na vlastní život!...to je pak pokoukání...jak jsou lidičky překvapení...a pokrytečtí (a to nesnáším) :-?
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Anreil
Šifrovač
Příspěvky: 244
Registrován: 14.1.2006 23:48
Bydliště: Antor

Příspěvek od Anreil »

Nejhorší vlastností je zplodit něco jako já. :twisted:
Nenávidím vás. Nenávidím sebe. Nenávidím cokoli co stvořil člověk, a proto vás všechny zabiju.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Co mi vadí (nikoli ani tak na češích, ale obecně), je Čestina. Pravda, jazyk je to pěkný (Březina, Hlaváček, Vančura a další), ale z dnešního hlediska zcela neužitečný (respektive pro mě). Angličtina/Němčina/Francoužština by byla lepší, asi Němčina, protože se jí učím nejmíň rád a kdyby to byl můj rodný jazyk, tak by tento problém odpad. Nebo Francoužština kvůli Latině a Italštině.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Velehal: Já pořád říkám, že si nás mělo nechat buď Rakousko - Uhersko, nebo Třetí Říše :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

No mělo (Rakousko-Uhersko). Němčina + klasická gymnázia...
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

Velehal píše:No mělo (Rakousko-Uhersko). Němčina + klasická gymnázia...
Bral bych Francouzštinu... Němčinářce se již před pár lety mi povedlo Deutsche znechutit tak, že se jí snažim zapomenou (poměrně úspěšně)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Velehal píše:Co mi vadí (nikoli ani tak na češích, ale obecně), je Čestina. Pravda, jazyk je to pěkný (Březina, Hlaváček, Vančura a další), ale z dnešního hlediska zcela neužitečný (respektive pro mě). Angličtina/Němčina/Francoužština by byla lepší, asi Němčina, protože se jí učím nejmíň rád a kdyby to byl můj rodný jazyk, tak by tento problém odpad. Nebo Francoužština kvůli Latině a Italštině.
Tak to mě zas celkem baví, že mluvím takovou nepoužitelnou mateřštinou.
Anglicky nebo německy mluví hrozná spousta lidí...
Nudaaaa... :roll: ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Velehal: tak se na to zkus podívat z jiné stránky, mohl ses narodit jako nějaký laponec nebo křovák a mluvil bys řečí, kterou rozumí možná tvůj pes :D nebo jako číňan a měl bys vystaráno, čínsky mluví víc jak miliarda lidí, to se nějaká angličtina nebo francouzština může jít zahrabat...

Na češích mi vadí takový ten vlezprdelismus, že se snažíme být papežštější než papež.. náš "velký vzor" (východ nebo západ, je to jedno) s uprdne a my se hned musíme posrat...

A pak taková nějaká neúcta k cizímu.. styl "není to moje, tak to můžu zničit/rozbít/zrušit/atdatdatd " mi neskutečně pije krev
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

KOFi píše:Musel bych hlasovat nejméně pro polovinu uvedených možností, ale vybral jsem "Kritizování bez znalostí věcí", bo my Češi v jednom kuse nespokojeně rejpáme do něčeho, o čem nevíme zhola nic..
Lidi například pořád nadávají na úředníky, že nic nědělají, že jsou hnusní byrokrati, berou za to velký peníze a stejně jsou zkorumpovaní, že jich je jak psů apod. :-?
Po zkušenostech, který jsem nabral na praxích po ruzných úřadech veřejné správy, bych těmhle kritikům přál aby si jednou mohli to teplé úřednické místečko vyzkoušet :!: :-x - Pokud jste třeba vedoucím odboru, nebo v nějaké ještě vyšší funkci, tak to docela jde, ale pokud jste obyčejnej úředníček, tak děláte od nevidím do nevidím, v práci stejně nestíháte, necháváte na sebe od všelijakých lidí řvát a berete za to třeba jen kolem osmi tisíc čistýho.. :evil:
Jsem rád, že tady má někdo konečně nějaký normální názor nalidi ve státní správě. Kolikrát jsem mohl za to, že naše "pomazané hlavy" vymyslely debilní zákony já :-?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jo, ještě mi trochu vadí, jak se děsně krade. Sice už to asi není tak zlé, ale co není přibité... :roll:

O software ani nemluvě :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

sevencreature píše:Jo, ještě mi trochu vadí, jak se děsně krade. Sice už to asi není tak zlé, ale co není přibité... :roll:
... to se ukradne stejně. Ano, češi jsou vyhlášený zlodějský národ, přece stavíme ty nejlepší tunely, ne? :-? :-D

Jinak Čeština jako taková mi nevadí, i když je tam prá detailíků, bez kterých bych se obešel...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Krade se všude, ne jen tady 8-) si zkuste něco odložit na zem např. v Sieře Leone nebo v New Yorku :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vampiria píše:Krade se všude, ne jen tady 8-) si zkuste něco odložit na zem např. v Sieře Leone nebo v New Yorku :twisted:
Zajímalo by mě, zda je opravdu pravda to, co nastínil Moore v Bowling for Colombine, že si na předměstí Toronta (či kde to bylo) lidé vůbec nezamykají baráky....

Ale vybavuje se mi ta "historka", že Češi mají nejlépe chráněné metro proti teroristikcému útoku- copak už jste někdy viděli zapomenutou tašku v metru? ;-) :lol:

... i když vzpomínám si i na ten novinářský test, jak nechali po útocích v Londýně (i) v metru ležet podezřelou kabelu a ochranka v metru ji v klidu ještě posunula blíže k lavičce, aby nezavazela... :-)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“