Hardware: Vaše sestava

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

sevencreature píše:Arthalion: To nebylo to hlavní, jen mě zarazilo, že nezvolils raději sestavu založenou na Intelu, která by byla levnější a výkonnější.
Ale to vies, ja patrim do konzumnej spolocnosti, nechal som sa zviest vlnou osialu nad 64 bit X2 AMD procesormi. :lol:
Dosku som kupoval uz pomerne davno a vtedy sa hovorilo hlavne o 64 bit AMD, dual cory vtedy este ani neboli. Takze ked uz bola doska pre 939 AMD tak mi nic ine neostavalo. ;-)
A preco som dosku kupoval davnajsie? Lebo som myslel ze uz vtedy PC budem mat.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Řešení Intelu je levnější a rychlejší? To jsem asi zaspal dobu, protože co si pamatuju, tak byla o málo rychlejší za dvojnásobnou cenu. Že by to 64 bity změnily?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: No nevím jak na hry (výkon - ale nepřišlo mi, že by tam byly procesory nějak rozhodující). AMD je o něco výkonnější ve hrách a o pár procent v některých aplikacích, ale za dvojnásobnou cenu. A jak už jsem řekl, myslím, že rychlost ve hrách určuje především grafika. A nakonec - IMO rozdíl mezi 100 fps a 115 fps pro mě není důvod dávat za procesor dvakrát tolik :mrgreen:

Každopádně ceny jsou dost rozdílné. Intel DC seženeš za 4000,- Kč. Athlon X2 od 9000,- Kč. Mrkni třeba na czechcomputer.cz.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

To jsou dvoujádrovky? To je na hry docela (úplně) zbytečný, ne? Na co multi-threading? Nechce se mi to hledat, ale vždycky byly AMD levnější při stejném výkonu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: No, na hry - nevím. Obecně je to údajně dost dobré při normální činnosti. Sám mám single core, takže nemůžu posoudit - ale podle kamarádů je to poznat :-?

K těm cenám - kupodivu je Intel opravdu levnější - taky mě to překvapilo :shock:

Arthalion: Na hry je Athlon X2 podle všeho rychlejší než Intel.

Hmmm, po pravdě netuším, které řešení je lepší - chtělo by to názor někoho, kdo používá současné AMD i Intel sestavy :lol: Ale Intel je rozhodně levnější.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Arthalion píše:7c: Viem, ze DDRII nahradza DDR, lenze moja doska je urcena len k DDR, takze neviem ci by tam mohli byt zapojene DDRII. :think: :eh:
To asi ťažko, pretože ich tam jednoducho nenasadíš ;-)

A k tomu ostatnému : stačí sa pozrieť v nejakom velkosklade. A inak súhlasím so 7c, že je Intel o dosť lacnejší. Napr. AMD na socket 939 už aspoň 3 mesiace poriadne nezlacneli :-?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Ok, budu ti věřit. Co se týče her, tak ty nebyly psané pro víceprocesorové systémy. Novinky s tím už asi počítat budou a půjde to rychleji, ale např. v OFP ti druhé jádro nepomůže k ničemu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: :shock: Intel strikes back - Conroe je tady (teď kolik bude stát) :shock:

http://www.anandtech.com/tradeshows/sho ... i=2713&p=3

Ad dual core ve hrách - uvědom si, že i když hraješ hru, tak ti na pozadí běží spusta programů, spousta dalších threadů - tj. když máš single core, tak to musí stíhat všechno samo. S DC je to snazší.

Jinak podporu DC mám AFAIK Quake 4 (nějaký patch - ale kdo by chtěl hrát Q4 :lol:) a už nevím co dál - v budoucnu to jak říkáš asi bude víc her.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

drake127 píše: Novinky s tím už asi počítat budou a půjde to rychleji, ale např. v OFP ti druhé jádro nepomůže k ničemu.
souhlasim. nema moc smysl porizovat si DC CPU na herni masinu...(pro me osobne jedina mozna varianta sestavy)
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Killdozer: Jak už jsem psal, nevidím důvod pořizovat si něco jiného než dual core - vzhledem k tomu, že cena je stejná nebo levnější než single core.

I když je pravda, že já počítač nepoužívám na hraní - resp. hry, které na něm hraju, jsou hodně staré a nenáročné na hardware. No a na nové hry se bude hodit DC určitě.

Čili kupovat dneska single core je IMO pěkná blbost.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

7c: Já se v procesorech vůbec nevyznám, takže to možná bude hodně hloupá otázka, ale Athlon 64 je první DC od AMD?
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

LordArian: Já se v nich taky nevyznám :lol: Ale bavím mě tlachat o čemkoliv :mrgreen:

Jinak ano, první AMD DC je AFAIK Athlon 64.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Teď si budu trochu vymýšlet, ale Athlon 64 (v tom původním znění a už podle názvu) je prostě 64bitový jednojádrový procesor. Prvenství bych přiřknul Intel MT, byť to byla jenom simulace dvou procesorů, ale nějaký ten smysl to mělo.

7c: Je sice pravda, že pod hrou ti "něco" běží, ale ve většině případů je to něco tak maximálně antivir, který svojím rezidentním štítem zpomaluje přístup na disk, takže to člověku dvě jádra nepomůžou, ale pokud jsi takový blázen, abys enkódoval Simpsnovi a přitom hrál HL, tak to jo :-) Ale jestli je cena stejná, tak to stejně nemá smysl řešit.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: Jo, já vím, ale LordArian se ptal na AMD. No a těm DC Athlonům se říkalo prostě jen Athlon 64 DC :-?

Teď je to Athlon 64 X2 nebo tak něco. Ne že by na tom záleželo :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Mno já jsem jen chtěl vědět, jestli nějakou "neskutečnou chybou" není můj Athlon Xp DC. Ale bohužel není :lol:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“