Blasfémie a svoboda slova

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

AlieN píše:Neferit: Tak nějak nevím čí vlajky by měli pálit :think: (možná svoje :lol:)
Muslimové pálili dánské, tak Italové by mohli pálit americkou vlajku :-P

Přijde mi fascinující, kolik je s tou knihou humbuku :arrow: http://www.novinky.cz/zahranicni/85950- ... alili.html
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Film, kniha, je to umenie, kto hovori, ze je to dokument? Je velmi trapne ako cirkev reaguje na tuto knihu a film, ak by mali trochu rozumu ti hlupaci, tak by sa snazili to aspon nebrat seriozne.

Kazdopadne, mne sa Da Vinciho kod paci predovsetkym preto, lebo sa obuva do cirkvi a myslim si, ze mnozstvo udajov sa relativne zaklada na pravde, su logicke a historicky tazko vyvratitelne. Samozrejme, su tam aj veci pridane, prifarbene, ako som uz povedal, je to umenie, nie dokument. Umenie nikdy nebolo vedou exaktnou.

Videl som film a cital knihu. Film nebol bohvieco, ale je prijatelny. Velmi sa mi pacila scena s Da Vinciho dielom "Posledna vecera", v ktorej boli prednesene len tazko odvratitelne teorie.

Ako neveriaci som velmi rad, ze nieco ako Da Vinciho kod rozprudilo vody okolo cirkvi, aj ked je to mozno len docasne a cirkvi samotnej velmi neublizi.

Ale preco vadi Ecovi? Uz mu na stare kolena polavuje seda kora, alebo....alebo je clenom Opus Dei? :lol: :lol: ;-)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Jediny, kto by mal mat aspon relativne pravo sa stazovat, je Opus Dei, ktorych predsa len dost Brown "ociernil", aj ked iba idioti by to mohli brat vazne... A btw, nerozumiem, ako kniha pospinila Krista... Tym, ze je v nej pisane, ze ma potomkov? To je absurdne :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Neferit píše:Muslimové pálili dánské, tak Italové by mohli pálit americkou vlajku :-P
Myslím že muslimové už mají na pálení vlajek zavadený kvóty a když je nenaplní tak nastane armagedon :lol:

Arthalion píše:Ale preco vadi Ecovi? Uz mu na stare kolena polavuje seda kora, alebo....alebo je clenom Opus Dei? Laughing Laughing Wink
:think: hmm nevim, možná proto že je Šifra v médiích často srovnávána s jeho Jménem růže, a jemu se nelíbí že jeho mistrovské dílo srovnávají s takovým blábolem (Šifra se možná dobře čte, ale co se týče historické přesnosti a umělecké hodnoty tak je "trochu" jinde)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Arthalion píše:Film, kniha, je to umenie, kto hovori, ze je to dokument? Je velmi trapne ako cirkev reaguje na tuto knihu a film, ak by mali trochu rozumu ti hlupaci, tak by sa snazili to aspon nebrat seriozne.

Kazdopadne, mne sa Da Vinciho kod paci predovsetkym preto, lebo sa obuva do cirkvi a myslim si, ze mnozstvo udajov sa relativne zaklada na pravde, su logicke a historicky tazko vyvratitelne.
Ehm, trochu si protiřečíš - je ti divné, že na to církev reaguje, protože je to smyšlenka, ale sám si to pochvaluješ a myslíš si, že se spousta věcí zakládá na pravdě...
Arthalion píše:Ale preco vadi Ecovi? Uz mu na stare kolena polavuje seda kora, alebo....alebo je clenom Opus Dei? :lol: :lol: ;-)
:lol: :lol: Nevím, jestli se mám smát nebo plakat - napsal bych asi to samé co AlieN.

Kažodpádně jak už jsem napsal - pálení knih je mi volné (pokud si je zaplatí a neznečišťují tím okolí)... Je to jejich věc, řekl bych - když tím neporušují žádný zákon *7c pokrčí rameny* (hej, já chci smajlíka na krčení rameny :-) )
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Neprotirecim si. Vysvetlim :-) >> "Smyslenka" to nie je uplne a ako som pisal, vela veci sa tam zaklada na pravde ale zas to nie je dokument, obcas je tam nieco prifarbene.
To ze som napisal, ze na to nemaju reagovat seriozne som mal asi viac vysvetlit. Chcel som tym povedat, ako by mali na nieco reagovat, ked su tymto sposobom "ohrozeni". Nemali by teda zurit, ale mavnut rukou a vysmiat to, aspon by to neposobilo tak smiesne, ako kymacajuca sa past v povetri.
EDIT: A samozrejme, moju poslednu vetu v prechadzajucom prispevku berte s "nadsazkou". ;-) Nabuduce tam dam asi viac smajlikov. :think: :!: :lol: ...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

No, ale každopádně jim reklamu udělali opravdu výbornou :arrow: http://moviezone.cz/news/hitova-sifra-v-puli-cesty
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Arthalion píše:Velmi sa mi pacila scena s Da Vinciho dielom "Posledna vecera", v ktorej boli prednesene len tazko odvratitelne teorie.
Před nějakým tím týdnem byl v Magazínu Práva článek, který ukazoval, že některé (většina? všechny?) tyto teorie nejsou tak nevyvratitelné. Byla tam dokonce reálná rekonstrukce té části obrazu s "podivnou" rukou s nožem (dle rekonstrukce měla patřit, tuším, Petrovi). Detaily už si však nepamatuji, knihu jsem nečetl, film jsem neviděl.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Hmmm, nezda sa mi, ze by to vyvracovalo cokolvek povedane vo filme, podstatne co vo filme bolo hovorilo o vytvoreni kalichu medzi sediacim parom Jezisa a Marie, dalej poloha Marie, keby sa zmenila, tak by pokojne mohla spocinut Mariina hlava na Jezisovom pleci.
Samozrejme, su to len dohady. Ale zaujimave. :-)

Tu su obrazky: http://www.fotos.org/galeria/data/522/3 ... Supper.jpg
http://www.eskimo.com/~rwb/images/europ ... supper.jpg
http://fits.depauw.edu/aharris/Courses/ ... leaned.jpg
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Arthalion: Ovšem všechny vycházejí z domněnky, že tam je Marie :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Teorie by se měly odjakživa potvrzovat, ne vyvracet, ne? :-) Očekával bych spíše presumpci nepravdy než naopak :-)
A vůbec, netuším, proč se někdo vážně zaobírá "historickou věrností" u věci jako DaVinci code.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Heh, ved tu sa nou ani nikto nezaobera. ;-) Tu sa zaoberame skor domienkami. Ale existuju domienky z niecoho vyplyvajuce a potom domnienky starej matere. :-) A ak nieco (opakujem nieco) je celkom logicky uzavreta myslienka, avsak nema historicky isty podklad tak to nie je tema na zahodenie.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: No moje výhrady směřují spíše zábavnosti - nevadí mi béčková literatura, pokud je zábavná (svého času jsem přečetl pár knih Clive Cusslera a celkem se mi líbily :-) ). A po pravdě Brownovu knihu řadím podvědomě do stejné kategorie jako je Dirk Pitt, jen to je větší nuda *opět pokrčení rameny* (já chci ten smajlík :-x :lol: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já být Ecem, tak se mi taky nelíbí, že někdo srovnává Jméno růže s takovýmto brakem :roll: navíc - to že je to brak by mi nevadilo, ale nudný brak, to je vážně už moc :roll: upřímně řečeno nechápu, proč je to tak populární - jistě zapracovala masivní reklama, ale muselo k tomu patřit ještě něco.. :think:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vampiria: populární... je v tom kontroverze, je v tom image (vznosný název), je v tom prvek "kulturního života" ("...aby se neřeklo, že nečtu, tak si to přečtu, když se o tom furt tak mluví...") - prostě takový vděčný produkt ;-) Taková "detektivka" postavená na neobvyklejší zápletce motající se kolem hodnotných věcí - historie, kultura, náboženství...

BTW zrovna v pátek jsem na BBC nebo Discovery, už nevím, na kterém, viděl dokument, který teorie z knihy objektivně zcela rozcupoval. Osobně s tím dokumentem souhlasím - jako teorie pro umělecké dílo je to pěkné, ale brát to za pravdu, nevím, nevím ;-) Ono se rádo pochybuje - jednou se nevěří, že Ježíš vůbec existoval, a po přečtení knížky najednou jo, ale že se pelešil ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“