Blasfémie a svoboda slova

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

A máme tady zase něco jiného :arrow: Papež urazil muslimy ...
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Toto se bude dobře vyjímat v diskusním vláknu Blízký východ, co říkáš Ajantisi?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Nj, a za krizove vypravy tiez moze Jezis, ze ano... :roll:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Přečetl jsem si oba články a nezbývá mi než pokrčit rameny. Já prostě nedokážu uvěřit tomu, že by člověk s papežovým vzděláním a kovaný v mocenských bojích, protože dopracovat se tak vysoko jako to dokázal on není zadarmo, že by udělal takový "omyl".

Slova citovaného vládce byla pronesena v konkrétní historické době a mohla tehdy mít platnost. Pronést je v této době po smršti kolem karikatur, ničení francouzských předměstí a po tvrdé zrážce mezi Izraelem a Hizballahem a ještě vytržená z kontextua ne úplně_to není omyl. To není ani hloupost. To je podle mého úmysl a je jen otázka zda si papež dostatečně vyhodnotil situaci a zda se pokusil podobně jako jeho předchůdce vidět dál než jen na poslední řadu naslouhajících oveček.

Pokud ano, dobře třeba ví co dělá i když já si nedovedu představit co tím mohl sledovat jiného než otevřenou provokaci.
Pokud ne,tak je to sebevrah a měl by urychleně odstoupit. Začíná se mi stýskat po Janu Pavlovi II-to byl jiný formát. Postřelil ho muslim a on aby ukázal co to znaměná vést křesťany ho navštívil v jeho cele a po dlouhém rozhovoru mu odpustil. Nechci se zde zamotávat do pozadí atentátu.Co mu ale po tomhle gestu mohl islámský svět vytknout? Navíc si myslím že to nebylo jen gesto, jsem přesvědčen, že to bylo upřímné.

Exploze emocí co se v islámském světě roztáčí je mimořádně hektická a se zájmem si počkám co přinese.Zde neprotestují radikálové,zde tvrdě požadují omluvu vlády a oficiální islámské instituce. Radikály zatím v tom hluku není slyšet, to teprve přijde.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Pokud jsem dobře porozumněl zpravodajské relaci "nekrvavé" TV stanice, tak papež použil zmíněný citát jako špatný příklad, jak by křestané na muslimy pohlížet neměli a dále ve své řeči takový postoj odsoudil.
Ostatně číst umíte taky, zde máte link na Plné znění kontroverzního papežova projevu

A všechno je jinak. Pak se spolehněte na zpravodajství.
Tohle vážně trochu přepísk.
Jak si mohl dovolit muslimy poučovat o nenásilí a ještě se přitom odkazovat na autority, které muslimové neuznávají za inspirované.
V samé podstatě věci má OC pravdu, ale hůř už to vyjádřit snad ani nemohl. :-(
Naposledy upravil(a) Tokkar dne 19.9.2006 11:55, celkem upraveno 3 x.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Môj názor na pápeža vlastne celú cirkev je veľmi nevalný a moje postoje hrubo antiklerikalistické... a o "novom" pápežovi som si stihol urobiť už predstavu podľa jeho vyjadrení v minulosti... neprekvapuje ma, že tam bol niekto taký dosadený a už vôbec nie to, čo vypúšťa zo svojich úst...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Pane bože, páni bratia, drahé sestry v Kristu a Yachiko:
skvělé a víš co vlastně Benedikt XVI. vypustil ze svých úst, když už jsme u toho, četl jsi někde celý přepis jeho projevu, ve kterém zazněl ten citát, že ho takto odsuzuješ?
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Lerek: Nie tento konkrétne som nevidel ostatne sa k nemu ani nevyjadrujem... ja sa vyjadrujem k pápežovi všeobecne - odsudzujem ho za veci, ktoré vyslovil v minulosti a ďalej mi čítať netreba... ;-)
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

ale když tě nepřekvapuje, co vypouští ze svých úst, tak bys aspoň mohl vědět, co vypouští, aby tě to nepřekvapovalo, nie? zdá se mi, že jsi tím antiklerikalismem stejně zaslepený jako muslimský terorista nenávistí k Jiřímu Bushovi
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Nezbývá než souhlasit s Lerekem Yachi. V mém předchozím postu je link, kde si ten projev můžeš přečíst a poté v podstatě zopakovat svoje již napsaná slova. ;-)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Dle Nostradama je Benedikt poslední papež, pak bude jen jeho zástupce, jelikož se nového nepodaří zvolit.Né že bych Nostradamovým předpovědím nějak věřil, ačkoli se toho hodně vyplnilo, ale bude zajímavé to sledovat ;-)

Jinak musím také souhlasit s Lerekem.Ale na druhou stranu je Benedikt daleko horší papež než Jan Pavel II, kterého uznávali i ateisté(i když měl taky pár chyb), navíc je pravda že Benediktova minulost je trochu tajemná.Pro mě je Benedikt jen bezvýrazná loutka, Jan Pavel II byl osobnost.

Ty výroky byly nešťastné, ale znáte to.Pro pravdu se každý zlobí.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Zakat: bezvýrazná loutka? tak to silně nesouhlasím, samozřejmě musí být velice obtížné nastoupit po takovém formátu jako byl JPII, ale taky bych řekl, že na "nevýraznosti" se podepisuje krátká doba v úřadu papežském (rok a půl tuším), takže Benedikt XVI. má aspoň dle mě ještě čas udělat si patřičné jméno a pověst
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Lerek: Já to hold tak cítím.Jméno si udělat může, ale přece jen je už dost starý, takže nebude mít praxi jako JPII.Ale možná máš pravdu, uvidíme jak se mu povede, já doufám že lépe než doposud.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Lerek píše:... takže Benedikt XVI. má aspoň dle mě ještě čas udělat si patřičné jméno a pověst
Nóó. Zatím se mu to daří. 8-)

Stále víc si myslím, že to faux pass byl záměr.
Světu tím ukázal muslimskou nesnášenlivost v celé své kráse a sám se tváří jako svatoušek, když mrhá omluvami.
"MY jsme ti dobří a oni jsou ti špatní", to bylo to poselství, které chtěl nenápadně světu předat a použil k tomu i takové malé "praktické cvičení".
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“