Oblíbené nápoje

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Uvařila jsem si "hriate" a je mi o něco lépe ;-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvek od sevencreature »

KEBULE píše:Jinak co se týče rumu nejlepší je Prostějovskej a pak Božkov. To mi nikdo nevymluví :-D
Jedině Jindřichohradecký 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Noo, nic proti tuzemákům, ale přece jen ty rumy z cukrové třtiny jsou o mnoho lepší. Už jen proto, že nemají ono nezaměnitelné aroma. Polknutí tuzemáku mě vždy přivádí k úvaze, zda tato tekutina půjde nakonec dolů či nahoru. :twisted:
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

bacardi je fajn, tuzemák ovšem ani do cukroví...a tráva? hm...aby mě nedejbože práskly vlastní děti? ne, ne...a ony zas mají, jak se to jenom? ...času dost... :lol: ;-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvek od Adieu »

OT (klidně si to smažte, plantážníci...):
KEBULE píše:7creature: Brekeke!!! :-D
Oj, já přečetl bukkake. :lol:
Hamster píše:či že se vychcaně neztratí ve skupině starších lidí, jako se tomu děje na pražských sigil srazech
:whistle:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

...

Příspěvek od KEBULE »

Hamster:
Možná to trochu chytání se stébla je. Máš asi pravdu, že ta tráva by byla hlídanější. Jinak co se týče chlastu nevím jak u vás, ale já tvrdím, že na jednoho Prostějováka 3 pohostinská zařízení. A troufnu si říct, že v každým třetím ti nalejou. A můžeš vypadat jak chceš. Mají podmázlý flojdy a ti jim dávaj echo o šťárách. Tak to funguje u nás...

Jab:
Bílej rum jsem pil jednou a stačilo... Už nikdy víc. Dalo se to vypít až po notné záplavě ledu.

Sirine:
Bacardi jsem nepil a už ani nebudu. Ale tuzemák do cukroví patří to mi nikdo nevymluví :-) Jinak kolik je dětem, že jsem tak smělý?
mimo téma:Moc pěknej obrázek, musím si dát pozor abych se nezamiloval... :-D

Adieu:
BUKKAKE? Dávej si pozor, aby nebylo přání otcem myšlenky... :twisted:

Lerek, Target:
Pánové to si stěžujete nebo se chlubíte?

7creature: by mě zajímalo čemu se tam dole směješ...
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 2.11.2006 15:14, celkem upraveno 2 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

ovšem...karibik...to by byla jiná, přesto raději metaxu (*******) a dobré kafe (kafe - tomu říkám závislost, i když občas se pere s maté) :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Sirine:
Ani karibik ani metaxu. V karibiku je moc horko, to radši Skotsko. A metaxa je při vší úctě rum, chutná tak, voní tak a akorát je x-krát dražší dle počtu *

Ale kafe to jo...to si asi dám...akorát si nejsem jistej co je to maté? Mohla bys mě nevzdělance prosím poučit... Byl bych vděčen. S pozdravem a...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Maté-zelené zlato

Jeho vlastí je slunná Brazílie. Strom maté je vlastně polytropická vždyzelená cesmína paraguayská, která se zde pěstuje odedávna. Indiáni měli ve zvyku dávat si listy tohoto stále zeleného stromu do úst a rozvážně je žvýkat. Byl jejich „dárcem sil“.
V 16.století přivezli dobyvatelé ze Španělska a z Portugalska toto „zlato indiánů“ do Evropy. Netrvalo dlouho a čaj maté se i zde začal těšit veliké oblibě.

Na čaj se hodí jen mladé lístky stromu.Čerstvé asi na prst silné větvičky se opatrně suší nad otevřeným ohněm nebo zavěšené volně ve vzduchu.

V dalekých končinách Jižní Ameriky je běžné každého návštěvníka přivítat čajem maté. Slévá se a servíruje se tradičně ve vydlabané tykvi nebo ve zvláštní nádobě nazvané cuia. Maté putuje kolem dokola a každý se vzácného nápoje napije kovovým stéblem, které je na spodní straně opatřeno sítkem.

Horký čaj maté nalijte do termosky a popíjejte ho v průběhu celého dne. Tak na vás budou moci nejlépe působit léčivé látky v něm obsažené. Více než 6 šálků za den by to však být nemělo.
Čaj maté má skutečně hrubou chuť, na niž je nutno si nejprve zvyknout. Mohou za ni opět hořké složky, které při louhování přecházejí do čaje...

atd....prostě ňamka (ale říct o metaxe že je to rum! :evil: no teda...to je neodpustitelné rouhání 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

...

Příspěvek od KEBULE »

Sirine:
Děkuji za vyčerpávající a poučný výklad. Akorát si nemůžu pomoct, ale představa indiána žvýkajícího list ve mně evokuje starou dobrou koku... :-)
Budu muset maté ochutnat zní to zajímavě...

A rouhání? Rouhání je říct o rumu, že ani do cukroví :-)

S pozdravem a ...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

ó to né, my se špatně pochopili....rum do cukroví rozhodně ano, ale ne tuzemák... :-) kvalitní rum=ňam cukroví (a to já peču vyhlášené), až budeš mít kolem cestu, zvu na maté i cukroví :lol:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

OK, pozvání beru, ale nevím, kdy mě nohy zanesou do Ust Natha v Modré sféře. Zvlášť když nemám nejmenší šajn kde to je.

A pořád nevím co máš proti tuzemáku... A taky mi není jasné co je to teda kvalitní rum.

A ještě na něco jsem se chtěl zeptat. Psalas, že trávu né, že by tě práskly vlastní děti :-D a taky, že na to maj času dost. Kolik, že jim je? Pokud to teda není tajný...

S pozdravem a...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Myslím, že o věku i dětech (aspoň o své dceři, která paří baldur asi od čtyř let určitě) jsem se zmiňovala ve Věku...zkus se podívat :lol: , jo, jo...čas utíká... 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Včerejší večer jsem strávil ve společnosti černé dvanáctky Budweiser - byl to VELMI příjemný a podnětný večer, jen škoda, že to muselo skončit tak brzy. :cry:
(Protože hospodě došly zásoby. :-) )
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Ajantis píše:Včerejší večer jsem strávil ve společnosti černé dvanáctky Budweiser - byl to VELMI příjemný a podnětný večer, jen škoda, že to muselo skončit tak brzy. :cry:
(Protože hospodě došly zásoby. :-) )
To zní jako 30.dubna na Ovčárně (a neměli snad už ani to kafe...) :-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“