True Role-playing v Infinity hrách

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

já osobně podle přesvědčení moc nehraju. prostě se zachovám jako bych byl na charnamovym místě. i když je to někdy něco špatného... jinak asi nejblíž je mi LG a proto si ho dávám. jinak se ale chovám podle sebe.(to se mi líbí na nwn, že tam to se upravuje podle skutků.)
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

nehráš podľa presvedčenia ale chováš sa ako charname? Tomu nerozumiem... neurčuje predsa presvedčenie charname-ho jeho charakter? Teda spoň z veľkej časti?
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Killdozer píše:já osobně podle přesvědčení moc nehraju. prostě se zachovám jako bych byl na charnamovym místě. i když je to někdy něco špatného... jinak asi nejblíž je mi LG a proto si ho dávám. jinak se ale chovám podle sebe.(to se mi líbí na nwn, že tam to se upravuje podle skutků.)

hm...a neodporuješ si tak trochu :?: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

alexa píše:
Killdozer píše:já osobně podle přesvědčení moc nehraju. prostě se zachovám jako bych byl na charnamovym místě. i když je to někdy něco špatného... jinak asi nejblíž je mi LG a proto si ho dávám. jinak se ale chovám podle sebe.(to se mi líbí na nwn, že tam to se upravuje podle skutků.)
hm...a neodporuješ si tak trochu :?: 8-)
myslim ze ne. proste v realu presvedceni v BG nejde. nic neni jen CE nebo LG. proto svoje chovani nepodrizuju tomu, jaky ma charname presvedceni. treba i kdyz je LG, tak klidne nekdy udelam neco hooodne zištnýho. třeba to s tím blackrazorem nebo tak... ale jenom někdy. protože já na jeho místě bych to vzal. ale protože se moje-charnamovo chování většinou blíží LG, tak mu dávám LG.
chapete?
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Killdozer. Toto správanie, ktoré si opísal by som skôr kvalifikoval ako CG, ale ako myslíš... ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yachiko píše:Killdozer. Toto správanie, ktoré si opísal by som skôr kvalifikoval ako CG, ale ako myslíš... ;-)
Jj, CG jak vyšité.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

sevencreature píše:
Yachiko píše:Killdozer. Toto správanie, ktoré si opísal by som skôr kvalifikoval ako CG, ale ako myslíš... ;-)
Jj, CG jak vyšité.

To je dost zjednodušené...

v BG se příliš neprojeví míra různých vlastností, nejčastěji bude rozdíl emzi jednání CG a LG v intenzitě ...

prostš i LG může mít momentální nedostatek peněz, může jednat v afektu...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vallun píše:
sevencreature píše:
Yachiko píše:Killdozer. Toto správanie, ktoré si opísal by som skôr kvalifikoval ako CG, ale ako myslíš... ;-)
Jj, CG jak vyšité.

To je dost zjednodušené...

v BG se příliš neprojeví míra různých vlastností, nejčastěji bude rozdíl emzi jednání CG a LG v intenzitě ...

prostš i LG může mít momentální nedostatek peněz, může jednat v afektu...
Je pravda, že BG to nijak moc nehrotí... ale LG by neměl... Afekt možná někdy někde, ale ne kvůli penězům a bohatství ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Já bych řek že přesně tohle řeší mód Virtue(aspoň částečně)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vlasák píše:
Vallun píše:
sevencreature píše:
Je pravda, že BG to nijak moc nehrotí... ale LG by neměl... Afekt možná někdy někde, ale ne kvůli penězům a bohatství ;-)
Afekt je stav bezpřessvědčení:)

Kvůli penězům - pokud by je ptořeboval například na záchranu Imoen? To už bych si dovedl představit - samozřejmě, ta hláška by musela znít jinak - slušněji, a musel bys to nakoenc udělat i bez bounty.. ale o peníze bys movitého zadavatele asi mohl...si myslím

btw: bylo by dobré, kdyby odměnu - krom expů - sis musel dojednat předem;) kdo by hrál dobráka a zabudol na to, tak by byl anhranej a bez peněz;) A zase, když máš na kontě 4 Mega, nemusel bys brát 300 zlatých do někoho, komu pomoci chceš...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, jak berete "role-play"? Hrát sám sebe, nebo si prostě vymyslíte nějakou postavu (povahově naprosto odlišnou, než jste Vy) a za tu hrajete? Tj. hrajete roli sebesama, nebo někoho úplně jiného?

Já bych to totiž rozdělila do několika sekcí (s přihlédnutím k tomu, že pro někoho můj role-play začne a skončí u toho, že si staty <CHARNAME> upravuji v Shadow Keeper na 25 - nebaví mě házet kostkou, když bych dala někde méně, než 25, tak bych pak byla otrávená, že mi to chybí a hry hraji proto, abych se bavila, též si postavy léčím za pomocí cheatu):

1) Hraji za sebe - tj. žena, CN, buď mage, wild mage, bard nebo F/M - chovám se tak, jako v reálu, čili si to asi dovedete představit...
2) Nějaká speciálně vyprofilovaná odlišná postava - tak jsem hrála v BG2 za paladina, jelikož ten jediný by měl dosti morální síly na to, aby Aerii nejenže nezabil, ale ještě jí udělal dítě :twisted: hodně zajímavé, zkusit se vcítit do vnímání někoho úplně jiného.
3) Absurdní postava při líném odpoledni, u hraní s ní vydržím tak 20 minut - všelijací ti orkové (ovšem za pomoci SK majitelé podivných statů a povolání), trpaslíci, půlčíci - to je opravdu jen na chvilkové pobavení, nebo na prosté vyzkoušení té které rasy či povolání.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Role-play mi nič nehovorí - "preto som sa asi aj príliš nechytal v Ravenlofte" - mňa zaujíma hlavne príbeh a tomu som schopný podriadiť všetko - nejako neviem personifikovať sám seba do role nejakej postavičky - z toho pravdepodobne vyplýva aj moja obľuba lineárnejšie zameraných a príbehovo silných RPG ala Torment alebo séria Final Fantasy a odpor k Morrowindu & spol. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vampiria: ... ještě bych doplnil, že za součást role-playingu považuji při samotném hraní např. neházení plošných kouzel do míst, kde jen já jako hráč vím, že jsou tam nějací nepřátelé a postavy o nich nevědí, popř. pro náročnější nekouzlení různých ochran na sebe, pokud postavy nevědí, že je čeká souboj a jinak by je tedy neseslaly. Byť tuhle část rp často sám docela nedodržuji.

Jinak mně se lépe hraje za postavy, které mi povahově odpovídají, nebo máme aspoň některé společné rysy. Za nějakou postavu, která je zcela mým protikladem, by se mi hrálo špatně.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Ajantis píše:Jinak mně se lépe hraje za postavy, které mi povahově odpovídají, nebo máme aspoň některé společné rysy. Za nějakou postavu, která je zcela mým protikladem, by se mi hrálo špatně.
Stejne tak u me. Kvuli tomu napr. nedokazu hrat za zlou postavu.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně se zase hraje blbě za nějakou tu dobrou :-D ale jako zkušenost je to zajímavé - ve hře si tak mohu vyzkoušet to, co ve skutečnosti nedělám (a nemyslím tím jen sesílání kouzel), leč pravdou je, že nejzábavnější je hrát za postavu, která mi jest podobna.

Hmm, jestli to tak má většina hráčů (jakože asi ano), tak vpodstatě hrají stále stejně dokola jednu hru (u PC her, ne u AD&D) 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“