Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

KEBULE píše:Esi je Vallun dislektik jak někde psal, dokážu to pochopit :-D
Já vím, však mu to taky nedělám. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN píše:Jistě, ale židlí jen těžko umlátíš 32 lidí.
Přesně tak. A osobně si myslím (pokud by každý z těch přítomných studentů nenosil poloautomat někde na těle), že i kdyby byli všichni ozbrojení, mrtvých by tam bylo pořád dost :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Já stále nevím, proč tihle pomatení sadističtí studenti vraždí další studenty, to já bych raději hezky brutálně vraždil profesory.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Lerek: Když si vzpomenu na svoje spolužáky, tak se jim ani nedivím, mají-li podobné. Akorát bych je asi netřílela, ale dělala s nimi jiné věci, škoda olova.

Ad volný prodej zbraní - podle mě se nějaká souvislost mezi ním a vyšším počtem střelných útoků dá najít docela snadno. ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lerek: Věřím, že kdyby bylo možné sehnat tady zbraň tak snadno, tak by na místních školách pár incidentů určitě bylo :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Je to zajímavé. Ale porovnávat Švýcarsko a USA z pohledu národní mentality a vyzbrojenosti je nemožné. A to ze dvou důvodů. Jiná motivace k vyzbrojenosti a jiný zažitý a celou společností akceptovaný model chování k faktu, že mám doma zbraň.

Občané USA jsou na to zvyklí, protože tak žijí a mají právo zbraň používat podle ustavy. Začalo to už v době kolonizace, kdy existoval institut minutemanů. A toto ústavní právo si nenechají vzít - tyto masakry je sice rozrušují ale vždy najdou důvod proč se zbraní nevzdát. Vyzbrojenost tohoto národa je neuvěřitelná a počet zločinů spáchanách pomocí střelné zbraně je vysoký. A souhlasím z Vampirií - mám-li doma brokovnici tak ne vždy se při sporu se sousedem spokojím s pár fackami.

Švýcaři jsou nejvyzbrojenější národ v Evropě. Ale ne na základě volného nákupu zbraní ale na základě obrany vlasti. Více než 180 tisíc Švýcarů dobrovolně podstupuje pravidelný výcvik. Všichni mají doma trezory s puškami, samopaly , lehkými kulomety, municí a ručními granáty, trhavinami a dokonce lehkými protitankovými zbraněmi. Trestná činnost páchaná pomocí těchto zbraní je minimální. Jsou to prostě klidní a uvážliví lidé - i když tu zbraň mají, přece jen jim stačí těch pár facek.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Yoshi Snipo: Ano, dejme tomu, že budu mít na výběr mezi hovnem a Glockem, co si vyberu, pokud chci s sebou odnýst co nejvíc lidí?

Asi je to úplně jedno, když zabíjí jenom člověk...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Yoshi Snipo píše:A mimochodom zbran je uplne vsetko co vidis. Nemoze mi napadnut jedina vec, ktora by sa nedala pouzit ako zbran.
Většina toho "vsetko co vidis" nebyla vyrobena pro užití jako zbraň, a stává se pouze náhražou zbraně ve vyjímečných případech. Ani kuchyňský nůž není zbraň, i když je ostrý a je to nůž a při "správném" použití dokáže proříznout hrdlo a zabít. Zato vojenský nůž, dýka, kudla a dále samozřejmě pistole, pušky atd. jsou skutečné zbaně - když to řeknu na rovinu, jsou to věci navržené a vyrobené primárně pro zabíjení, popř. jiný druh eliminace.

Není těžké si ten rozdíl uvědomit, takže nechápu, proč nám s tímto "argumentem" vůbec máváš před očima.
Naposledy upravil(a) MCZ dne 18.4.2007 19:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

sevencreature píše:Lerek: Věřím, že kdyby bylo možné sehnat tady zbraň tak snadno, tak by na místních školách pár incidentů určitě bylo :twisted:
no právě, alespoň by nebyla tak kurevská nuda na té škole :twisted:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Hamster: Vsak ani ja nehovorim, ze ty si zbabelec ;)
MCZ píše:Zato vojenský nůž, dýka, kudla a dále samozřejmě pistole, pušky atd. jsou skutečné zbaně - když to řeknu na rovinu, jsou to věci navržené a vyrobené primárně pro zabíjení, popř. jiný druh eliminace.

Není těžké si ten rozdíl uvědomit, takže nechápu, proč nám s tímto "argumentem" vůbec máváš před očima.
Lebo nezalezi na co je nieco vyrobene ale na co je to nieco pouzite.
Ja som napr bajonet - co je nasada na pusku, ktora bola vyrobena na zabijanie - pouzival na vyrezavanie si z dreva, a napr. retaz, ktorou mam penazenku pripnutu k rifliam, je priam dokonale skrtidlo. Spoluziak nosi vo vrecku motylika a pouziva ho na natieranie pasteky na chleba.

Je pravda, ze amici maju moc jednoduchy pristup ku zbraniam, ale nedaval by som to ako primarnu vinu za to co sa stalo. Ten chlapec si skrizil svoj svet s realitou, co malo za nasledok to, ze sa zblaznil (laicky povedane) a postrielal 33 ci kolko ludi. Myslite, ze keby sa nedalo tak lahko dostat k zbraniam v USA tak by nik nezomrel? Pani, tato vec sa nestala nahodou a mne sa nechce uvazovat, co by sa stalo, keby to a to. Je to absolutne zbytocne.
Ja osobne verm, ze chyba - problem nastal niekedy v chlapcovom detstve.
Tam by som hladal dovod a nie v zbranovom trhu USA.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Yoshi Snipo píše:Hamster: Vsak ani ja nehovorim, ze ty si zbabelec ;)
Tak jsem to nebral, ale všiml jsem si, že v souvislosti s uvolněním zbraní se tohle slovíčko objevuje docela často.

Ke zbytku - Už jsem o tomhle předtím trochu jízlivě mluvil: Nikdo netvrdí, že ten chlapík je "nevinný" a může za to zbraň, co držel. Samozřejmě, že to udělat chtěl a taky udělal, ale jak by toho dosáhl bez ní? Nožem? Asi sotva. Že člověk chce něco udělat neznamená, že se mu to podaří, pokud nemá patřičné prostředky a na efektivní masové vraždění ta pořádná zbraň prostě zapotřebí je. Nevím, co je na tom diskutabilního. Tady jde o životy a ne o principy.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

MCZ píše: Není těžké si ten rozdíl uvědomit, takže nechápu, proč nám s tímto "argumentem" vůbec máváš před očima.
Yoshi Snipo píše: Lebo nezalezi na co je nieco vyrobene ale na co je to nieco pouzite.
Tady má Yoshi asi pravdu :think: Stačí si vzít obyčejnou ženijní lopatku. V I.WW si sní chlapi vykopali zákopy, aby se s ní pak mohli sekat po krcích...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Yoshi- nejak nerozumiem, coho chces dosiahnut. Iste, ze zbran samotna za nic nemoze, ale aku navrhujes alternativu? Zakazat cloveka? :think:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Elessar píše:Yoshi- nejak nerozumiem, coho chces dosiahnut. Iste, ze zbran samotna za nic nemoze, ale aku navrhujes alternativu? Zakazat cloveka? :think:
Esi sem ho pochopil správně tak se snaží říct, že to není o přístupnosti zbraní ale o mentalitě lidí...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

KEBULE píše:Stačí si vzít obyčejnou ženijní lopatku. V I.WW si sní chlapi vykopali zákopy, aby se s ní pak mohli sekat po krcích...
Jenže ta tvoje "obyčejná" ženijní lopatka je určena k boji. Ke kopání zákopů a všeho možného, k sekání či jako pilka a k boji zblízka (případně i na kratší vzdálenost, pokud si dobře pamatuji části o výcviku Specnaz :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“