Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Zakis: Taky mě to už napadlo s tim XPRemoverem, ale ne že bych to za jednu postavu nedával (i když někde je to obtížné), ale mám raději také skupinu.
Uživatelský avatar
Drow Assasin
Sigilan
Příspěvky: 81
Registrován: 26.6.2007 20:21
Bydliště: Mezzobarrezan
Kontaktovat uživatele:

NPC

Příspěvek od Drow Assasin »

moje oblibena postava je teda urcite Vici z BG 2 uz jen kvuli te romanci adost me štve že neni mod na nabrani driztovy bandy je jich 5+ ja charname a byly bysme neporazitelni 8-) 8-) 8-)
Lépe je být po ruce s deseti muži než daleko s deseti tisíci .

Tamerlán


Obrázek
Uživatelský avatar
Sir James 1
Sigilan
Příspěvky: 96
Registrován: 19.6.2006 17:16
Bydliště: ??!!!!!!!?? (přesně tam)
Kontaktovat uživatele:

Texty Jana Jansena

Příspěvek od Sir James 1 »

Měl bych prosbu, nemáte někdo někde vypsaný všechny ty skvělí keci od Jana Jansena? V češtině....asi to bude někde ve složce hry, bo co já vim, ale nemám ji nainstalovanou a tak, kdyby se našel někdo kdo je má, pls pošlete. Nebo odkaz na netu.
''Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost, jen tím vesmírem si nejsem jistý.'' (A. Einstein)
Uživatelský avatar
Teron
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 16.7.2007 13:37
Bydliště: hledám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teron »

U mě vedou v BG1 Xzar a Minsc. Jejich žblepty jsou nejlepší a ani Edwin mi je neveme. V BG2 je to lepší, protože Edwin se s Minscem nevylučují. S Jansenem a Krvavou Sekerou jsme nejlepší team.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Já mám rád všechny. Momentálně ale asi Aerii (na začátku tob jsem jí vykopl kvůli Sorypšoukovy :-)). Jinak jsem docela zvědav koho budu mít rád zejtra haha.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

asi edwin diky amuletu ma i vic kouzel nez muj hl char. potom asi korgan a pak naky ty postavy z romance asi aerie
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Doporučuju vás jako bojovnici/zlodějku, Imoen, Mazzy, Viconii, Jaheiru a Aerii :lol: .
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

SlipKnoT píše:Doporučuju vás jako bojovnici/zlodějku, Imoen, Mazzy, Viconii, Jaheiru a Aerii :lol: .
Fuj - takovej babinec... A bez Yoshima...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Cesare píše:Fuj - takovej babinec... A bez Yoshima...
2x jsem ho vzala, ale napotřetí jsem šla celkem ráda bez Yoshima, toho beru do party už jenom kvůli xp, páč ho tahat celou dobu v partě a pak ty konce... :evil:
Jen nechápu v čem je ta holčičí sestava dobrá, holky se hádaj nebo co?
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

SlipKnoT píše:Doporučuju vás jako bojovnici/zlodějku, Imoen, Mazzy, Viconii, Jaheiru a Aerii :lol: .
ja bych si takovou druzinu vzal ale spise jako hl postavu muze musi bejt pak docela sranda s romanci :-D
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vanda píše:2x jsem ho vzala, ale napotřetí jsem šla celkem ráda bez Yoshima, toho beru do party už jenom kvůli xp, páč ho tahat celou dobu v partě a pak ty konce... :evil:
No právě... Z Yoshima to dělá zdaleka nejzajímavější NPCčko v BG2 a minimálně mně to výrazně obohacuje a zkvalitňuje požitek ze hry...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Datur Barbatus
Sigilan
Příspěvky: 44
Registrován: 17.6.2007 13:38
Bydliště: HK

Příspěvek od Datur Barbatus »

Volil jsem Mazzy, protože jí mam ted v družině a musim říct, že je to hustej válečník. Navíc jí všichni znají....kam příjdu, tam má vlastní dialog a to se mi líbí. Její touha stát se Paladinem je taky celkem srandovní :-)

Ale chybí mi tu asi nejvýraznější NPC ze všech a to LILARCOR. Hlášky tohodle meče oživí každou bitku. :lol: Beru ho jako plnohodnotný NPC i když se furt opakuje a neni s nim subquest, mluvit se s nim dá...i když omezeně. "So, are we gona kill something now....something small...anything!"
"The only thing that stands between YOU and DEATH on the battlefield is the AXE you are wielding in your hands!"
Datur Barbatus
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

s bardem jsem mel v bg 1 druzinu ve finalnim slozeni imoen, ajantis, kivan, dynaheir a yeslick. predtim jsem chvili hral s chalidem a jaheirou, branwen a xanem. pamatuju si, ze jsem pri minulych hranich pouzival misto imoen safanu a pouzival i jine "mene obvykle" charaktery jako je treba garrick. v prvnim dilu jde v podstate jen o sympatie na zaklade obrazku, hlasu, statu, uvodniho pokecu a zivotopisu, propadne presvedceni. dost to pripomina ishar a to nejen temi krasnymi portrety, ale i velkym poctem postav, nicmene nakonec to dopada tak, ze stejne vsichni hrajou se skupinou cca 12 vip postav a s ostatnimi (faldorn, eldoth, skie, tiax, quayle, alora) vubec.

pamatuju si, ze dvojka me pri svem vydani docela stvala tim, ze npc nebylo tolik, imoen (krome hnusneho obrazku) byla dual a vubec cekal jsem vic postav z prvniho dilu. nakonec se ale bioware docela povedlo ty postavy ozivit a dat jim jakystakys charakter v ramci moznosti. abych to nejak shrnul :
imoen - nic moc picture, nic moc dual, neprijemny hlas a patrne i nejake ty pozustatky jejich brzkych vyhazovani a nahrazovani safanou v davne minulosti.
minsc - je strasne cool a funny k jeho jmenu pripsat i boo, aby se koza nazrala a vlk zustal cely. silny plech dopredu. minsc me moc nebavi - pro poradek.
jaheira - docela fajn, nicmene je treba ji trochu pomoct (pasek zvysujici silu je zaklad). romanci jsem nezkousel.
yoshimo - pamatuju si, ze to byl muj oblibeny charakter v dobe, kdy bg2 byla horka novinka a NIKDO nevedel o tom jeho intermezzu v asylu. skoda.
aerie - imho hodne dobry support charakter s prijemnym relaxacnim hlasem a primerene naivni romanci. stejne jako jaheira je tradicni clen me party.
anomen - hodne schopny charakter. zabavne arogantni hlasky. 7. clen me party
korgan - nudny brnensky dialekt a skvele staty, bohuzel ma spatne presvedceni, takze jsem ho nikdy moc nezkousel. takrijakic "pro kazu a z5"
nalia - dobry startovaci quest a nicnerikajici charakter. nuda.
jan jansen - muj osobni favorit. opravdu zabavne hlasky, jako bych hral jinou hru a ne sterilni bg.
viconia - ostrejsi charakter, romance pro silnejsi povahy. alespon to jsem si zapamatoval z minuleho hrani s nim (to uz je ale nejmin 5 let)
keldorn - rovina chlap s nizkou dexteritou, vseresici dispel a tradicni clen me party. bez gauntlets of dexterity ani ranu.
haer dalis - kupodivu jsem s nim hral docela dost (kdyz jsem nehral za barda). jeden z kandidatu na clena opravdu netradicni party (spolecne s cerndem a mazzy)
valygar - dobre staty, nudne vyseptale hlasky. potencialni sniper.
mazzy - opravdu me nikdy nenapadlo zkouset mit v patre neco tak obskurniho, jako je hobiti valecnice.
cernd - cernd je udajne silny v premene na vlkodlaka. no nezkousel jsem to, nebyl duvod. nuda.
edwin - potencialni evil sympatak se zabavnymi hlaskami, bohuzel jsem nikdy neriskoval mit ho delsi dobu v parte. a kdyz uz jo, tak zrovna mlcel. skoda.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

90210: Yoshima jsem měl poslední dobou (po prvních dohráních jsem se mu taktéž z nějakého záhadného důvodu vyhýbal) snad v každé družině :think: Jedna mých nejoblíbenějších postav (jeho nahrazení Imoen obvykle na zlodějinu dostačí, ale i tak to není zrovna férová výměna :-? ).

Edwin je fajn postava a kupodivu není problém mít ho v dobré družině (když držíš reputaci pod 19) - naopak, s většinou postav má parádní dialogy (obzvlášť kombinace Edwin - Jaheira je snad nejvtipnější, co jsem v družině měl) - tj. není problém ho mít v dobré družině (i z hlediska roleplay, řekl bych :-) ).

P.S. Velká písmena by nebyla na škodu (když už používáš interpunkci - diakritika se dá přehlédnout, ale ty písmena trochu bijí do očí)) - říkám to čistě proto, že to potom vypadá lépe (pokud k tomu máš ale speciální důvod - třeba maskovat začátky věty, tak nemám výhrad :-) ) :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Příspěvek od Edvin »

Asi bych mel oduvodnit proc bych si vzal tu Viconii:

Takze:

1) Pripadá mi neuveritelne sexy
2) Protoze je to drow zijící na povrchu je uvyklá drastickým zmenám a proto by si u nás zrejme zvykla.
3) Kdyz uvázím dnesní svet a podívam se na to jak ziji drowové v podtemnu tak by tu pro ni bylo primo domácí prostredí.
4) Viconie byla poznamenána traumatickým zázitkem protoze ji zemrel bratr a chteli ji zabít a tak se obrnila pred svetem, já jsem proste nikdy nedokázal uverit ze by opravdu byla zlá.
5) Jako dorw nikdy nezestárne a bude vypadat porád mlade !!!!!!!
( Klerické kouzla jako " Vzkrísení " nebo " Vylec tezká zranení " by taky nebyly úplne marné :-D )


Jaheira je bouzel jen pul-elf takze vecne zit nebude :-( ( mel jsem ji taky rád, ale Vici je proste Vici ) a Aerie by potrebovala jeste tak 20 let aby me dohnala v mentalite ( nemyslím tím ze by byla hloupá, ale ze je naivní a detinská )

Viconia rules !!!!
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“