Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od AlieN »

To je fakt... ale nejlepší Kurosawův film je podle mě Rashomon.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od AlmSiVi »

Hm, nalákali jste mě - už asi měsíc mi doma leží 6 filmů od Kurosawy (Yojimbo, Sanjuro, Hidden Fortress, Krvavý trůn, Rashomon, Sedm samurajů) a zatím jsem viděl jenom Yojimba, asi se na ně nejbližší době podívám..

Mimochodem, jestli někdo sháníte filmy od Kurosawy, zkuste se podívat do Levných knih - u nás tam mají snad všechny jeho filmy po 30 korunách (japonský zvuk, české titulky), ale nevím jak to bude jinde, nabídka LK se město od města docela dost liší..
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlmSiVi píše:Mimochodem, jestli někdo sháníte filmy od Kurosawy, zkuste se podívat do Levných knih...
Levné knihy už prodávají Kurosawovy filmy několik let. Letos už se pouze zbavují zbylých disků a třeba v centru Prahy není k sehnání téměř nic (a na webu LK vůbec nic).

A nejlepší Kurosawův film z těch cca 20, co jsem viděl, byl Kagemuša. :-P
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od AlieN »

Od Kurosawy se mi tu ještě válí Ran z edice Reflexu... no jsem na něj docela zvědavý, reakce na něj nejsou úplně ideální, ale Kurosawa mě ještě nezklamal (ne, Idiota jsem neviděl :-P)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Cesare »

Ran měl svý slabší momenty, ale líbil se mi velmi.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Rudax »

Jasně Ran, naprosto skvělý film ..... 9 / 10.
Velice doporučuji.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Lerek »

The Birth of a Nation je mým posledním shlédnutým filmem. Film se stal přelomovým v historii kinematografie díky novátorským filmařským postupům. Nicméně, co mě na něm zaujalo více, byl jeho námět, a to sice černí proti bílým v US and fucking A. Vyobrazení černých jako sexuálních ouchylů a Ku-Klux-Klanu jako zachránců všeho dobrého (rozuměj bílého) ve Spojených státech vydalo na celovečerní historický velkofilm, jenž je korunován oslavnou vítěznou jízdou rytířů KKK, které nemůže černý šmejd zastavit. DOKONALOST, vysoce doporučuji.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Cesare »

...
why am I not surprised... :lol:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Rudax »

Skvělý sci-fi film:
Screamers:

S2
S1

9/10
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Hamster »

Rudax: Jj, parádní dickovské scifi béčko. Tohle jsem dříve neustále sjížděl z VHSky. Asi bych se na to mohl zase podívat. :think:
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Rudax »

Já jsem Screamers viděl poprvé před mnoha lety v TV.
Ten naprosto skvělý závěr mě opravdu velmi dostal / překvapil.

Pak když to zase dávali (na nově nebo na primě) tak jsem si to nahrál na VHS ( ještě jsem neměl DVD rekordér ) - pak když jsem si to zase po několikáté pouštěl - tak jsem si řekl že bych si mohl pořídit originální DVD.

tady jsem si to koupil jen asi za 100 Kč
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od AlieN »

Takhle vypadá nadšení davů v akci - Dark Knight na vrcholu Top 250 filmů na IMDB :-P

Jsem tedy na nového Batmana hodně zvědavý. První díl mě vyloženě zklamal, děj dvojky mě z popisu moc nezaujal, ukázky na mém nezájmu taky moc nezměnily... ale už kvůli nadšenému šílenství všech, kteří film zatím viděli (a to nejen nadržených fanboyů, kteří ho vyhnali v žebříčcích do stropu a ve výdělcích skrz všechny dosavadní rekordy, ale i kritiků) je to hodně zajímavá událost.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Geralt »

Alien vs. Predator - obsahuje spoiler -

Satelity korporace patřící mecenáši vědy zachytí podivnou tepelnou aktivitu pod Antarktidou a snímky odhalí v podzemí stavbu podobnou pyramidě. Mecenáš okamžitě vysílá na místo tým odborníků, aby tajemnou stavbu prozkoumal a zapsal se tak do stránek historie. Jak se ovšem ukazuje, ještě někdo se o podzemní pyramidu zajímá a sotva tým sestoupí dovnitř, začíná hra na kočku a myš...
Po tomto titulu jsem šáhl, jsa namlsán atmosférou stejnojmenné PC hry. Bohužel v tomto ohledu Andersenovo dílko notně pokulhává a bohužel to není jediná vada. Ačkoliv jsem nečekal žádný extra trhák, i takové horrorové béčko má své standarty. Což ovšem není příklad AvP. Herecké výkony se prakticky nekonají, neb vzhledem k "příběhu" se na ně postavám nedostalo prostoru. Jakousi výjimkou je hlavní hrdinka, která však působila spíše naivně, než dojmem ostřílené dobrodružky, jíž měla zřejmě představovat. Velikou slabinou je scénář. Nejprve se člověk půlhodiny nudí a když se konečně něco začne dít, záhy je po všem. Nekoná se stupňované napětí, neboť téměř všichni lidé zemřou během prvního střetu s mimozemskými potvorami. Žádné pozvolné odpadávání a tím pádem umocňování atmosféry a beznaděje s vědomím, že pro hrdiny není úniku. Bohužel. Nadto je děj dosti předvídatelný a postrádá aspoň špetku napětí a překvapení. Ačkoliv výprava a efekty jsou poměrně zdařilé, technická stránka filmu nevynese více než čtyři body a podprůměrné hodnocení. Škoda promrhaného potenciálu, jež v sobě skrývá souboj dvou superzabijáků, mezi nimiž se krčí nebozí lidé snažící se zachránit holou kůži.
4/10

Hooligans
Talentovaný student žurnalistiky Matt je vyhozen z Harvardu jen pár měsíců před dokončením studia. Jeho spolubydlící, chlapeček z vlivné rodiny, kšeftuje s kokainem a když vše praskne, svalí vinu na Matta. Ten se nebrání, neboť je přesvědčený, že by mu stejně nikdo neuvěřil. Zhrzený mladík tak opuští Spojené státy a odlétá do Anglie navštívit rodinu své sestry. Ani se u ní doma nestačí rozkoukat a Mattův švagr mu navrhne, nechce-li se zajít podívat na proslulý ostrovní fotbal. Doprovodit jej má švagrův mladší, neurvale vystupující, bratr Pete. Matt bez zájmu souhlasí a rázem se před ním otevírá drsný svět fanouškovského podsvětí, znepřátelených klanů a vzájemných bitek...
Režisérce Leni Alexanderové se podařilo natočit syrové drama z prostředí odvrácené strany fotbalu. Temný svět fanouškovských gangů, kteří dělí svůj čas mezi bezcílné vysedávání po hospodách, fandění v ochozech a především divoké pouliční rvačky se svými rivaly z jiných klubů, skýtá působivý náboj. Ačkoliv by film mohl svým námětem snadno sklouznout k moralizování o prázdném životě jakožto i o násilí v dnešní společnosti, podařilo se mu zůstat stát na nohou, s výjimkou závěrečného zakopnutí. Příběh o rozdávání a přijímání ran, přátelství, důvěře a neodpuštěných dluzích nabízí zajímavou podívanou. Děj je hezky svižný a atmosféra ostrovních pouličních rváčů z něj přímo kape. Příjemným překvapením byl herecký výkon Elijaha Wooda: role novopečeného chuligána se zhostil docela dobře a díky svému naivně působícímu hobitímu obličeji dává vyniknout vnitřní změně. Za vyzdvihnutí však stojí především Charlie Hunnam alias vůdce bandy Pete Dunnham, jemuž padne role fotbalového výtržníka - bitkaře jako ulitá. Za povedenou považuji i tragickou postavu Bovvera, Peteova pobočníka, jenž nováčkovi nedůvěřuje a jehož snaha o záchranu gangu vyústí v neštěstí.
Nebýt patetického výlevu hlavního hrdiny v závěru, šáhl bych možná i o půl bodu navíc.
8/10
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Rudax »

Army Of Darkness

funny trailer:

300 - Army Of Darkness

Film jsem poprvé viděl v TV - film+
Pak jsem si koupil original DVD - teď jsem to dokoukal - ale DVD obsahuje naprosto jiný konec filmu.

DVD obsahuje tento konec: Army of Darkness Theatrical Ending

-----------------------

Ale mě se mnohem více líbí tento ending co jsem viděl poprvé v TV:

Army Of Darkness alternative ending

Tohle je ending jak má být !
Naprosto se k této bláznivé hororové komedii hodí.

--------------------

Teď jsem poprvé viděl film: House of Flying Daggers

- Naprosto skvělý

Také doporučuji:

Hero
Curse of the Golden Flower
Crouching Tiger Hidden Dragon
Seven Swords

-------------------------

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

In the Name of the King set to "This is the War"

obrázek
Opravdu hodně zábavné.
Výborná akce.
Hraje tam spousta hodně známých herců.
Kvalitní hudební doprovod.

7 / 10

-----------------------------

Ichi the Killer

Koupil jsem si tu nezkrácenou verzy ( 2 DVD v takovém zajímavém DVD obalu - Bloody Bag - plastový průhledný obal naplněný nějakou červenou tekutinou velice připomínající krev - velice originální ale hodně nepraktický obal )

( U nás se dá film také koupit v levnýchknihách asi za 50 Kč )

Hodně zábavný film - zaručeně se pobavíte ( a také určitě zasmějete ).

(ještě existuje nějaké anime Ichi the Killer )

dávám: 8 / 10

Hodnotil bych víc kdyby ty trikové efekty a kulisy byly více propracované.

trikové efekty - myslím ty krvavé / sekací / akční scény.

kulisy - tím myslím naaranžované herce a figuríny - jako mrtvoly - je hodně vydět že jsou jen politý nějakou červenou tekutinou, ale hlavně že se kolem válí spousta vnitřností ale není vidět že by někdo měl díru v břiše.

A hlavně ten Ichi má v botě schovanou takou vysouvací čepel s kterou všechny seká - ale ta čepel není zase tak dlouhá - takže ve skutečnosti je naprosto vyloučené aby mohl tak lehce - čistým řezem odsekávat končetiny.
Nebo přeseknout člověka od hlavy až po rozkrok úplně napolovinu ( to mi hned připomělo PC hru BloodRayne 2 ).
----------------------------------------

Pistol Opra

Velice zajímavě zpracovaný film.
Ale nějaké scény mi přišli nudné.
6,5 /10

--------------------------

Kamikaze Girls

Naprosto super.
Vůbec se nebudete nudit.
Skvělá komedie.

Doporučuji. 10 / 10

------------------------
Uživatelský avatar
Mort
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2006 21:17

Kinohity

Příspěvek od Mort »

Málokedy sa stáva že sa mi chce ísť na film 2 krát do kina .
Naposledy to bol LOTR 1.
A dneska je moja voľba jasná

Kód: Vybrat vše

http://thedarkknight.warnerbros.com/

Co má ruky ,nohy nech na to ide oplatí sa :!:
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“