BG2 jede pomalu

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 2.10.2005 11:38
Kontaktovat uživatele:

BG2 jede pomalu

Příspěvek od Resurrection »

Uz jsem s tim asi nekde prudil, ale tady myslim jeste ne :-) Podobne jako mnoha jinym lidem mi BG2+ToB (latest patch, unmodded) trha. Nema na to zadny vliv jakekoliv nastaveni hry, nemaj na to vliv ovladace (aspon ty co sem zkousel) a vubec nic co kde bylo doporuceno (bez patche, s patchem, s datadiskem, bez nej). Nevybavuju si jestli jsem zkousel BETA patch, ale rek bych ze jo a stejny. Jediny co to castecne zlepsi, je uplny vypnuti DirectDraw akcelerace v DxDiag. Nicmene i tak se to mistama (a pri vetsich bitvach atp.) seka... Takze vas prosim a pokorne zadam, jestli nevite jak tenhle proklety problem vyresit. Diky moc.

Spec. systemu: AMD 1000MHZ, 500 MB SDRAM, GE FORCE FX 5200 256 MB, nVidia drivers 91.47, Windows XP pro,
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Tak na tomhle by se mi sekali i winy. :lol:
No ale k věci. I mě s více než dvojnásobným výkonem se na určitých místech BG2 trochu sekal, ale dalo se to hrát tak sem to nijak neřešil a doporučuji to i tobě. Teda pokud to sekání nepřekračuje únosnou mez.
Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

No a jak se zachová vypnutí 3D akcelerace v nastavení hry? Já vsázím na nějaké nekompatibilní nastavení ovladačů (ne nutně špatné, prostě "špatné"). Když jsem měl GeForce FX 5600, tak jsem si trochu užil své. Některé ovladače šly dobře, jiné špatně a některé vůbec. Problém bude v tom, že nVidia už asi netestuje BG2 a změní nějakou malichernost, která BG2 rozhodí. Myslím, že musíš zkoušet a zkoušet.

Já mám teď ATI Radeon a v Catalystech musím vypnout tripple buffering u OpenGL.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

dobrý je vypnout automatickou úpravu rychlosti
Uživatelský avatar
Resurrection
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 2.10.2005 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Resurrection »

Mno, diky za rady.

2Tinarr: Mno, vtip je spis v tom, ze Call of Duty 2 mi jede bez problemu na 1024 rozliseni na stredni detaily, Splinter Cell: Chaos Theory rovnez a nektere dalsi relativne nove hry s velkym narokem na vykon i 3d grafiku. A pak tady mam staricky BG2, ktery by melo jet bez jedinyho skubnuti i na mnohem horsich strojich... jenze nejede :-) Zakopanej pes je imho v tech ovladacich nebo ve woknech samotnejch jak pise drake127.

2drake127: Rozhodne zkusim naky ovladace. Jenomze mam tu zkusenost, ze i po novym installu windowsu, kde je pro nVidia karty defaultni driver nakej 56.xx se to chova uplne stejne... Takze bud je potreba vyhledat nejakej vhodnej driver v rozmezi 56.xx - 91.xx, a nebo je problem v samotnych windowsech - respektive nejaky nekompatibilite hardwareu ci podobnych vecech... Takze ano, sazim rovnez na nekompatibilni nastaveni ovladacu.
Zkousel jsem tedy jak ty puvodni 56, tak nejakejch 66.77 (to kvuli Medieval: Total War, to na jinejch ovladacich ani neslo rozbehnout - dost castej problem tyhle hry), a pak ty nejnovejsi cca od 81 do ted. U vetsiny pak i ruzny nastavovani 3d grafiky, vypinani a zapinani featur (antialiasing, trilinear filtering a podobny srandy). Zajimavy bylo, ze kdyz bylo vsechno vyply, tak se nic na vykonu BG2 nezmenilo, stejne jako kdyz byli zaply vsechny vychytavky. Jediny prokazatelny vliv ma to vypinani DirectDraw akcelerace.

2Krokyn: To jsem zkousel, nicmene se to moc na vykonu taky nepodepsalo. Jenom jsem asi ale nepochopil kdy je to vyply a kdy zaply. Kdyz je to zaskrtly a jsou povoleny ty procentualni moznosti tak je to zaply?


Jeste dalsi dodatky z pozorovani: nema vliv, jestli jsou vsechny ingame moznosti a vychytavky vypnuty - situace je stejna i pri rozliseni 640, nejhorsi mozny stroj atp. A naopak, kdyz zapnu vsechno mozny, tak se to taky na vykonu nijak moc neprojevi.
Za druhe, BG2 mi z nejakyho duvodu zere 100% CPU at uz je v menu nebo ve hre nebo v nejtuzsim boji. Proste si uzurpuje maximum vykonu. Ale treba je to normalni, to nevim...
Za treti, tenhle problem ma opravdu velka hromada lidi a na bioware foru je na to dokonce topic mam dojem. Nemoh sem ho ale posledne najit, takze nevim jestli tam neco nepribylo. Tyka se to teda zejmena high-end stroju, ale zrejme to neni problem vazany na potencialni vykon hardwareu.
Za ctvrte, jestlize me pamet neklame, tak na Win98SE mi to jelo bez problemu. Coz by mohlo ukazovat na vinika (vezmu-li v potaz dalsi zde uvedena pozorovani), kterym jsou Windows XP, jmenovite SP2. Otazkou tedy je, co s tim? Docela se sice vyznam v pocich, ale zas takovej mag nejsem... takze uvitam napady co by se kde dalo vypnout/pozmenit/patchnout/smazat :-) Diky ale i tak!
Secrets are power.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jen krátce a bez řešení
- na několika instalacích Windows XP jsem neměl sebemenší problém.
- 100% zatížení je v pořádku.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

mě se po vypnutí aúr zlepšila hratelnost hry v soubojích s draky, když se obrázek přestal škubat, i když hra jela trochu pomaleji, dalo se na to alespoň dívat
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

JA mam este starsi pocitac a na win98SE, mi to islo uplne bez problemu a na winXP sa toho moc nezmenilo, ale v bojoch to uz take plynule nebolo. Ale urcite to bol porovnatelny rozdiel a na 98-cke mi to slo urcite lepsie. Ale z podobnym problemom som sa nestretol pri novych PC. To budu jedine ovladace.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
pawel
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2006 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pawel »

Mno ja mam AMD Duron 1.2GHz, 512 SDRAM, Ge-Force FX 5200 128 MB, nVidia drivers 45.23, DirectX 9.0c ,WinXP s SP2 a BG2 mi jede celkem v pohode. Ten driver muzu dyztak poslat na mail, nebo dat nekam na web.
Uživatelský avatar
Resurrection
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 2.10.2005 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Resurrection »

2Pawel: Diky!!! Skvely, jede to krasne, plny detaily, 3D, neseka se to. Proste pohodka. Sice to jsou drivery starsi nez jaky maj moje windowsi v sobe po cisty instalaci, ale co :-) Jenom doufam ze nebudu muset preinstalovavat na vyssi kvuli necemu jinymu zas. Ale tohle je dakt super. Diky dik.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Já jsem hrál BGII na 450Mhz 128 MB RAM (nářez co?:lol: ) a valilo to absolutně bez problémů.
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
pawel
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2006 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pawel »

Mělo by to v pohode fachat i na horších strojích ;-)
http://www.planetbaldursgate.com/bg2/info/requirements/
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“