Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Kong Bao-tan: Mám špatnou zprávu - nedá. Alespoň mně se to nezdařilo, pokud Yoshimo nečekal v Čelence, už jsem ho v Athkatle nikdy neviděla (a že jsem se pokusila převrátit každý kámen). Nejspíš nějaký skript "když tam bude Yoshimo dlouho čekat, rozhodne se na čekání vykašlat a odejít vstříc osudu." :think:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Když on čekal asi jen jeden den :-( :evil:
No co se dá dělat... a mohl by mě někdo polopaticky seznámit s konzolou (či jak se to skloňuje)?
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Kong: Konzolou si musíš privolať Yoshima samotného... cez SK si ho potom modifikuješ keď ho naberieš... aby si mohol použiť konzolu musíš v súbore baldur.ini napísať pod riadok "Program options"
Cheats=1
Debug Mode=1
Potom spustiť hru, nahrať save, stlačíť mysím ctrl+tab a do riadku, ktorý sa objaví napísať príkaz:
CLUAConsole:CreateCreature("xxx")
xxx - názov súboru "s Yoshimom" takého ak chceš... toto Ti neporaídm, buď to bude vedieť niekto iný, alebo si nájdi kód na Yoshima cez infinity explorer atpd. Keď sa Ti podarí správne zadať príkaz, tak by sa mal objaviť Yoshimo. Naber ho do družiny, savni a edituj cez SK doružova... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Thanes
Sigilan
Příspěvky: 101
Registrován: 20.3.2006 15:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanes »

Nakonec to dopadlo tak, že jsem se na f/c úplně vybodl a udělal si poctivího mága vyvolávání, vzal si

Mag Vyvolávání
Minsc
Valygar
Jan
Viconie
Keldorn

Valygara jsem vyměnil za Korgana, protože ta chamraď trpaslická porád chtěla do té hrobky, kam se mi nechtělo, a tři by se stejně dopředu nevešli :) (Valygar má luk samo) Minsca se mi nechtělo vyhazovat, je to prostě klasika ho tam mít (nehledě na největší sílu ze hry, krom Sarevoka)
Jenom tak pro oznámení :-D
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

diskuze Jan versus Imoen: já osobně dávám přednost Imoen. Jako mág mi přjde lepší, Jan díky dualu měl na konci hry jen 17 level mága, což je nic moc. Navíc Imoeniny zlodějské dovednosti stačí, zvlášť když se ji pomůže lektvárkem nebo prstýnkem. ;-) Tedy mluvím o základní hře, zatím si vystačím bez módů.
Jejich kecy to je jiná kapitola, ta Imoen je trochu ukňouraná, Jan mi přijde zatím jako postava zábavnější, zvlášť s Minskem do party. No až to budu hrát třebas podesáté, budu mluvit jinak. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
M.O. 007
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 9.2.2007 14:19
Bydliště: Tam nahoře... však víte...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.O. 007 »

Tohle je čistě k hlasování.
Dloooooooouho jsem se rozhodovala mezi Anomenem (ta jeho skvělá arogance a úžasná blbečkovitost a vůbec) a Haer-Dalisem, ale nakonec jsem se rozhodla pro druhou možnost. Ten šílený bard si nějak získal moje srdce :angel:
Život je jako bonboniéra, Foreste...
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

Kde je v bg1 pls niaky najblizsi mag do pt? Pretoze zatial ziadneho nemam a moja hlavna postava je paladin...
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Jednoho, jmenuje se Xzar, potkáš hned na úvodní mapě, kde se probudíš po nočním přepadu. Ale jelikož jsi paladin, nevím, zda-li bys měl o jeho společnost vůbec stát. Jinak se jich ve hře vyskytuje vcelku dost, takže se nemusíš obávat, že bys na nějakého nenarazil a nevybral si podle gusta. A upřímně, ze začátku stejně raději využiješ ránu mečem než nějaké slabé kouzlo. Schopnosti čarodějů přijdou ke slovu až později.
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

No to som tam zabudol napisat myslel som okrem xzara.. Celkom dobre som sa nahadzal.. A aky je najlepsi mag v bg1? tiez edwin?
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

To je individuální, záleží za jakou družinu hraješ. Do dobré až neutrální se hodí Dynaheir, Xan nebo dualclass Imoen (IMHO asi nejlepší volba z této trojice). Quayleho jsem nikdy nezkoušel. V případě hry za zlouna pak jednoznačně Edwin.
Jakožto paladin bych však od něj dal ruce pryč. ;-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Geralt píše:...pak jednoznačně Edwin.
Jakožto paladin bych však od něj dal ruce pryč. ;-)
Omyl... ako fašistický paladin všetko iné len nie dávať ruky preč... s rukami nech sa dôkladne zoznámi...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Kalach píše:No to som tam zabudol napisat myslel som okrem xzara.. Celkom dobre som sa nahadzal.. A aky je najlepsi mag v bg1? tiez edwin?
Xan...:-)
Ze strategicko-taktickýho hlediska to rozhodně není ta nejlepší volba (vlastně to asi je relativně nejslabší mág ve hře), ale jinak je úplně k sežrání...;-)

Ovšem, ber mě s rezervou, vybírám si NPC zásadně podle sympatií a Xan mi holt kromobyčejně "dřepne".
Výběr je nakonec jen a jen na tobě... ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Mimochodom Xan má naprosto unikátnu a úžasnú, historickú, umeleckú čepeľ, smrtiacu zbraň, najsilnejšiu v hre, ktorú nikdy, nikdy nevyužiješ... dokonale to k nemu padne... :-P
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Cesare píše:Xan...:-)
:lol: We're all doomed!

Mně Xan nesedl právě proto, že je to s těmi jeho hláškami dovršeno ad absurdum a on neříká nic jinýho.
No a ta jeho čepel, to je blivajz největší! :sick:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

TU čepel si Xan keď pakoval batoh zobral z domu keď ju vyhrabal medzi haraburdami vo svojej stromovej vile na Myth Rhynne a povedal si, že ten kus farebného železa so siláckymi statmi sa zíde keď stretne prituplého hrdinu +10 s mečom +20 a brnením +30, ktorý v prvom ťahu boja vďaka svojim ultrameganaboostovaným statom zabije štyrmi útokmi desať koboldov, ktorý ho nebude chcieť zobrať, lebo Xan bude mať málo hitpojntov a privysoké thako. Tak mu ten krám ukáže, blcovi sa oči zablyštia a hybaj za adventúrignom s CK Diablo-powergamer Fantasy Travel...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“