Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

Gorny píše:Ve srovnani s Korganem ma nizkou silu a odolnost, coz je pro valecnika celkem opruz. Navic je dost jinych postav, kterym budu muset dava na pasy na silu. :-( Dalsi vec je, ze ma fakt prisernej kit. Meli z neho udelat zabijaka nemrtvych, coz je dle meho nazoru nejlepsi paladinskej kit.
A není Keldorn náhodou Lovec nemrtvých?
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Hawkmoon269: Ne, je Inkvizitor, imho výborný kit.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Gorny
Sigilan
Příspěvky: 21
Registrován: 4.3.2007 14:19
Bydliště: Veproknedlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorny »

Zakat píše:Hawkmoon269: Ne, je Inkvizitor, imho výborný kit.
Tak to zesumarizujeme a srovname s lovcem nemrtvych.
Vyhody:
- Zrus kouzlo na kazde 4 urovni. To se myslim muze hodit, ale ja mam ve svy particce dva kouzelniky (jansena a edwina), takze nepotrebuju. Navic paladin je od toho, aby busil, a ne, aby odcarovaval.
- Pravdive videni. Hodi se, ale ma to klerik a mag, takze nepotrebuju.
- Imunni na zadrzeni a zmameni. LN je taky odolny proti zadrzeni a navic je odolny na vysati urovni. NO, vzhledem k tomu, ze proti zmameni chrani mnozstvi predmetu (Lilarcor, Baldurova helma) a proti vysati nic (pro paladu), tak jsem pro ochranu proti vysati.
Nevyhody:
- nemuze pokladat ruce, sesilat knezska kouzla a nemuze odvracet nemrtve. Pokladani rukou nemuze posilat ani LN, ale muze sesilat knezska kouzla a odvracet nemrtve.

No nevim, me teda pripada, ze je to zrus kouzlo plus pravdive videni a odolnost proti zmameni proti odolnosti proti vysati urovni, knezskym kouzlum a odvraceni nemrtvych. Jsem PRO vysati urovni, protoze VSECHNY vlastnosti u inkvizitora ziskas jinak a jednoduseji.
#Boj se dvema zbranemi je na zacatku BG2 precenen a na konci podcenen.#
Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

Zakat píše:Hawkmoon269: Ne, je Inkvizitor, imho výborný kit.
Aha, sorry za nepřesnost z mý strany... ;-)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Gorny:
1) Imunitu na vysátí úrovně získáš tím nejjednodušším způsobem - kouzlem Ochrana před negativní sférou
2) Můj názor na kity paladinů najdeš zde, ať se neopakuji - http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=2 ... c&start=15
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Gorny píše:Ted jsem si dival a bud je chyba v prekladu, nebo Valygaruv kit opravdu nema zadne nevyhody? Nekde jsem slysel, ze Valygaruv kit znemoznuje noseni nejtezsi zbroje.
Strengths
- +20% Stealth
- Backstab ability (at level 1-8: x1, at level 9-16: x2, at level 17+: x3)
- At level 12, acquires Mage spells: Haste, Protection From Normal Missiles, Minor Spell Deflection

Weaknesses
- Cannot wear greater than Studded Leather Armor
Nemožnost nosit těžší zbroj než okovanou koženou platí pro všechny rangerské kity. Více o Stalkerovi např. zde: http://gamebanshee.com/baldursgateii/cl ... talker.php
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Taky z vlastní zkušenosti vím, že inkvizitor je nejlepší. Hlavní výhoda spočívá v tom, že se jeho rozptly magii nepočítá jako kouzlo nějaké úrovně, ale jako schopnost, navíc je to necílená záležitost, takže narozdíl od mágů a kleriků tím řeší lichy, kteří jsou s ním celkem pohodová záležitost, nemá li spell imunity. A pravdivý vidění je taky fajn, ale mágy bez altracity to zdržuje od důležitějších kouzel v boji, kleriky taky...Zkušenosti s tim mám, dohrál jsem s nim Tactic+Ascesion+IB+...(teda téměř ;-) :-) ). Lovec nemrtvých je pro ty, který se bojej upírů víc než lichů a kouzelníků :-D .
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Gorny píše:NO, tak to reknu jinak. U maga mi nejde o HP ani o luk. Jde o mi mnozstvi kouzel. A to ji Edwin hrave prekona. Navic ma vyssi enteligenci.
No, Edwin je nejsilnější mág ve hře - těžko s ním srovnávat nějakého jiného mága. Navíc jeho amulet mu přidává 2 kouzla každého levelu... A proč tedy nebrat Edwina? Roleplaying, hraní za dobrou partu, osobní averze a PŘEDEVŠÍM variabilita. Inteligence jde v BG 2 vyřešit :wink:
Gorny píše:Navic, na vyssich levlech ji vylozene nelze srovnat s mocnymi kouzly Edwina. A co vic, tak magova a klerikova kouzla se nedoplnuji. Kdyby byla mag/druid, to by blilo neco jinyho.
Tady nejde o doplňování - ale o to, že zvládně obě - tj. nemusíš mít v družině dalšího klerika a záložního mága. Navíc Contingency (a Chain Contingency) se s kouzly klerika doplňují VÝBORNĚ :mrgreen: Osobně Aerii nemám nějak zvlášť rád, ale to je čistě moje osobní preference.
Gorny píše:Ve srovnani s Korganem ma nizkou silu a odolnost, coz je pro valecnika celkem opruz. Navic je dost jinych postav, kterym budu muset dava na pasy na silu. :-( Dalsi vec je, ze ma fakt prisernej kit. Meli z neho udelat zabijaka nemrtvych, coz je dle meho nazoru nejlepsi paladinskej kit.
Inkvizitor je nejsilnější kit Paladina ve hře. Tečka. IMO je AŽ moc silný. Jak už psal Syf. Máš schopnost seslat Dispel Magic jako ability a to na DVOJNÁSOBKU levelu tvé postavy - tj. Inkvizitor na 20. levelu sesílá Dispel Magic jako mág na 40. levelu... Další je True Seeing - esenciální kouzlo - nikdy není na škodu ho mít po ruce. To, že mu chybí nedůležité dovednosti jako je Laying of Hands nebo zcela zbytečné Turning Undead (Paladin odvrací na mnohem nižším levelu než klerik) a taktéž kouzlení (naprostá zbytečnost - těch pár ubohých kouzlíček prvních levelů za klerika navíc sesílaných na nízkém caster levelu) tě opravdu nevytrhne.

Síla - jak už jsi řekl sám - na to jsou tu opasky - ty nosí každý bojovník, takže v tomhle směru je na tom Keldorn stejně jako jakýholiv jiný figher. Ve hře je jich stejně přebytek - nevidím důvod, mít celou družinu vybavenou opasky na sílu :wink: CON - co naděláš. Naštěstí hps nějak velký problém.

Z mých zkušeností je Keldorn mnohem užitečnější člen družiny než Korgan.
Gorny píše:Verim, ze to muze byt zajimava kombinace, ovsem na praveho valecnika s nizkym THACO, vysokym poctem utoku a nizkym AC rozho nema. Navic pozdeji ji asi budu vyuzivat vic jako druida, nez jako bojovnika. Precejen, nemuzu odolat tem druidim kouzlum.
No, jak už jsem psal - problém je v tom, že v normální hře a šesti členné družině Jaheira ten zlomový 14. level za druida jen tak nepřeskočí. A do té doby to není až tak slavné. Ovšem po tom je to změna opravdu značná. Pravý válečník se na ni nechytá ani ve snu. Přece jenom, na 15. levelu má druid 6 kouzel na každém levelu nemluvě o dalších resistencích.
Gorny píše:Ted jsem si dival a bud je chyba v prekladu, nebo Valygaruv kit opravdu nema zadne nevyhody? Nekde jsem slysel, ze Valygaruv kit znemoznuje noseni nejtezsi zbroje.
Nemůže nosit nejtěžší zbroj - ale to není nějaký problém - alespoň konečně využiješ Shadow Dragon Armor :-) A backstab se hodí. Dobrá a vyrovnaná postava.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 31.3.2007 19:09, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Dvorin

Jaká postava?

Příspěvek od Dvorin »

Ahoj všichni, jsem si nedávno koupil BG Compilation a chtěl bych to rozjet za dobrou družinu, jaká kombinace by byla podle vás nejlepší? A co by se stalo, kdyby byl v jedné partě Edwin, Sarevok a Keldorn, nedá se nějak zmenit přesvědčení? díky všem
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Dvorin: Nejprve ohledně střetu postav diametrálně odlišného přesvědčení v jedné partě. Pokud máš v družině zlou postavu a tvá reputace se zvýší na 19, zlé charaktery tvoji družinu opustí (a to i s výbavou, kterou mají v tu chvíli u sebe). Podobně tak dobré postavy opustí družinu, které klesla reputace na bod mrazu.
Přesvědčení u svých spolubojovníků měnit nemůžeš (jedinou výjimkou je romance s Viconií).

K složení družiny je rada trochu těžší, zvlášť když nevíme, za jaké povolání plánuješ hrát. ;-) Obecně bys v družině měl mít alespoň dva bojové charaktery, jednoho léčitele, někoho kdo ovládá magii a přirozeně také zloděje, aby se postaral o zámky a pasti. Byť tyto dovednosti se dají nahradit příslušnými kouzly.
Doporučil bych ti tedy Imoen (zloděj/mág), Keldorna (paladin), Jaheiru (bojovník-druid) a Valygara (hraničář). Pokud hraješ za čaroděje, jako posledního společníka si vezmi nějakého bojovníka (např. Mazzy), nebo naopak - jsi-li sám bojovník, doplň družinu o dalšího čaroděje (Jan, Nalie, Aerie).
Dvorin

Příspěvek od Dvorin »

Díky moc začnu hrát asi za zlodeje
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Příspěvek od Danča »

Já nesmáším Keldorna.Pořád do mě hustí, že skončím v pekle (a to jsem chaotic good) a vždy dodá, že doufá, že se vydám správnou cestou. Jaheiru vykopnu na začátku. Nevím, zdá se mi moc nafoukaná a do všeho by mi mluvila ;-) . Imoen je ze začátku na zabití. Mám ráda sentimentální řeči, ale co 2 minuty, to je i na mě moc :lol: :lol: . Později je skvělá. Líbí se mi i její vzhled a hlas. Zloděj bo mág nic moc :-( . Blbý je, že Joshimo nevydrží. Tak musím brát vždy Jana :cry: . (Chcípá jako první :cry:). Myslím Jana. Nejde to nějak udělat bez módů, aby Yoshimo nezemřel??
Dvorin

Příspěvek od Dvorin »

Zkoušel jsem hrát za druida, ze začátku to šlo docela dobře, ale potom když jsem se dostal na 13 level přestal jsem postupovat v levelech, všechny NPc v parte me předstihli a moje postava jim byla s malým počtem žvotů akorát na obtíž, dal by se tento problém vyřešit nějakým módem ? Potom jsem to zkusil taky za klerika, řekl jsem si těžká zbroj, v každý ruce kladivo léčivá kouzla a celkem dost životů, ale stejně je v boji skoro nepoužitelnej, protože se trefí asi jednou za pět minut. Dalo by kombinací nějakých kouzel nebo itemů zajistit, že by častěji zasáhl ? dky všem už předem za odpovědi :)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Danča: Imoen je imho dostačující zloděj a velmi dobrý mág. Jasně, Edwin či hlavní postava budou lepší, ale tomu se nelze divit. (btw: "bo" znamená "protože" ;-) ) Bez Yoshima se budeš muset obejít. Netuším ani, zda by ti pomohl nějaký mod.

Dvorin: BG2 Tweak Pack umožňuje (mimo mnoho jiného) změnit druidský postup v levelech a kouzlech, takže se v tomto ohledu chová jako klerik. Co se týče klerika, nemá v BG2 takové možnosti jako v IWD, ale posílit se dá solidně - Chant (+1 k zásahu a záchranným hodům celé družině, -1 na totéž všem nepřátelům), Draw Upon Holy Might (Posílení svatou mocí), Holy Power (síla na 18/00). Ovšem hlavní síla klerika je spíše v obraně (své i svých souputníků).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

aerie... aj ked slabo bojuje, dokaze vyhrabat partu z najvacsieho hnoja... ci uz utocnymi kuzlami, alebo uzdravovanim... + su s nou skvele dialogy...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“