Motorismus

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Co vy a řízení..?

Řídím
26
30%
Radši neřídím
1
1%
Řidičák mám, ale nejezdím
13
15%
Řidičák nemám, ale už se na něj třesu
20
23%
Řidičák nemám a dělat si ho nebudu
17
20%
Jezdím bez řidičáku
2
2%
Schumacher je můj mladší bratr :D (závodní jezdec, řidič(ka) z povolání atd.)
2
2%
Nad tímto jsem nikdy neuvažoval
6
7%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ne že bych se chtěl nějak moc míchat do vašeho dobře rozjetého sporu. To ne. Ale:

ABS je skvělá věc a na Š všech typů mi chyběla a chybí.

Já na Š 120 nedám dopustit ale nikdy jsem si nedovolil jet více než 140 km/hod a i to jen velmi krátkodobě. To auto na tyhle kvalty není dělaný a naví při této rychlosti mi vycházela spotřeba přes 12 litrů.

Elektrické vyhřívání a spouštění oken je vylepšení, které považui za oslovinu. Vyhřívání sedaček je navíc požárně bezpečnostbní riziko.

Kimatizace? Kdo chce ať ji má. Já bez ní jezdím i ve Focusu a nechybí mi. Necítím potřebu si dávat teplotní šoky.

Posilovač řízení - pro vozy do 1500 kilo celové váhy naprostá zbytečnost.Jen další odběr síly mototu, další součástky a další olejová náplň.

Firkraag - a aby bylo jasno, já jezdím profesilonálně i pro osobní a rodinnou potřebu. A jezdím rád a baví mě to. To neznamená, že se poseru když nemá v autě přídavná vylepšení za 1/4 hodnoty vozu. Abych musel zapnou zapalování kdykoliv potřebuji spustit okno, ne to skutečně nepotřebuji. Ale proti gustu žádný dišputát.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Me funguje stahovani oken i bez klicku :D
Vypne se az kdyz se otevrou a zase zavrou ridicovi dvere ;-)
Todle plati jen u Octavek.. tam nejde bez klicku ani klakson :lol:
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Invictus píše:Na co někdo potřebuje vyhřívaný sedačky, to fakt nechápu, mě se ten zadek zapotí i bez vyhřívání.
To taky nechápu, mně tohle zvládne pes. Většinou jezdí se mnou a když jsem pryč z auta, tak vždy leží na sedačce řidiče. Takže mám takové mobilní chlupaté vyhřívání. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vanda píše:
Invictus píše:Na co někdo potřebuje vyhřívaný sedačky, to fakt nechápu, mě se ten zadek zapotí i bez vyhřívání.
To taky nechápu, mně tohle zvládne pes. Většinou jezdí se mnou a když jsem pryč z auta, tak vždy leží na sedačce řidiče. Takže mám takové mobilní chlupaté vyhřívání. ;-)
Navíc funguje jako pomocné poplašné zařízení!:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Tripitaka
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 18.10.2005 11:15
Bydliště: Dědina

Příspěvek od Tripitaka »

Neferit Sr. píše: Posilovač řízení - pro vozy do 1500 kilo celové váhy naprostá zbytečnost.Jen další odběr síly mototu, další součástky a další olejová náplň.
Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. Máme starou Astru (která 1500 kg určitě neváží) bez posilovače, a při parkování je to dost znát.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Astra? To je nuda. Já jsem jezdil 4 měsíce s vozidlem Tatra 111 a to byl 17 tun těžký brouček. A bez posilovače. To byl kočár. Kurnik ještě teď mě loupe v zádech když si na to vzpomenu.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tripitaka
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 18.10.2005 11:15
Bydliště: Dědina

Příspěvek od Tripitaka »

No tomu věřím. Ovšem zaparkovat někdy v centru Prahy je docela fyzickej výkon (no psychyckej taky), takže posilovač se šikne a rozhodně to nemusí vážit 17 tun (v tom vidím spíš výhodu, protože okolní auta odsuneš ;-) ).
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Včera v 18.30 hodin jsem se stal majitelem nádherné Felicie. Jede jak hrom, sedí jak přibitá a je radost ji řídit. Už těším jak ji v sobotu otestuji na cestě do Lešan.

A teď malý spam, protože by to mělo být v dobré náladě: JÁ MÁM STRAŠNOU RADOST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. (přesněji Neferit´s;) - gratuluji a přeju dlouhou společnou budoucnost:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

pripajam sa ku gratulacii...
snad aj ja raz budem mat nejaku feliciu :-? :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Tak gratuluju :-) Ne k autu ale ke splneni snu ;-)
Copak ma za motor ze jede jak hrom?
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Tak jsme koupili auto :lol: a teď musím na jízdy, páč jsem prakticky od autoškoly neřídila (a ono je to už 3,5 roku), takže zatím je tam, kde je a čeká, až si ho ho odvedeme ;-) není nové, ale je moc hezké a má velký kufr (je to renault scénic) ;-) :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Sirine píše:Tak jsme koupili auto :lol: a teď musím na jízdy, páč jsem prakticky od autoškoly neřídila (a ono je to už 3,5 roku), takže zatím je tam, kde je a čeká, až si ho ho odvedeme ;-) není nové, ale je moc hezké a má velký kufr (je to renault scénic) ;-) :lol: 8-)
Tak to by se mi taky líbilo. Jinak s těma jízdama jsem na tom byla taky tak. Začala jsem řídit tak tři roky po autoškole a vzhledem k tomu, že u nás doma rodiče neřídí a kámoška taky v té době nijak neřídila, tak jsem byla samouk. Já přišla po každé cestě domu, lehla si na gauč, hlava mi třeštila. Kdybych šla místo toho pěšky, tak jsem takhle vyřízená rozhodně nemohla být. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

2 holky: A to stim autem bojujete? Nebo je to tak težký řídit? :-)
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Target píše:2 holky: A to stim autem bojujete? Nebo je to tak težký řídit? :-)
U ženských jde obtížně mnoho věcí, bez urážky. ;-)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“