TES III: Morrowind

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Tak mne nakonec Morrowind chytil. Čeština má chyby, ale po instalací patchů jsem na žádný vážný problém nenarazil (občas to spadne, ale dá se to přežít). Hraju pomaloučku, polehoučku...

S char jsem na tom takto:
Mám 8. level, dovednosti ve zbrani průměr 6 (díky knihám), žádná zbroj, jen původní hadry z lodi, při Osobnosti 72 mě stejně všichni chválí, jak dobře vypadám a v pohledu 1st person je to jedno. Cech mágů - kouzelník, Císařský kult - zasvěcenec(?), Chrám - nováček.

Co se týče peněz, do začátku mi pomohli obchodníci v Mournholdu, mají peněz habaděj. Bohužel jsem do něj vlezl už na 1 levelu, takže jsem se ve stokách hodně proti rarachum a podobnejm potvorám nechytal. Ale lehké zbroje učedníků Temnýho bratrstva mi vynesly pěknejch pár tisíc. A ještě zaplatil poplatek za toho pacholka v poutech. Všechno jsem dal do kouzel a dovednostech v magii. Budu se tam muset vrátit... :-)
Tolik k ostatním příspěvkům.

Potřebuju ale poradit. V Sadrith Mora má být Síň rady Telvani. Podle rozhovorů je to nějaká koule u přístavu. Jenže tam vidím jen hostinec U brány. Potřebuju vyřešit strašidlo v hospodě. Už je mi jasný jak, ale tu Síň jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Krokyn píše:Potřebuju ale poradit. V Sadrith Mora má být Síň rady Telvani. Podle rozhovorů je to nějaká koule u přístavu. Jenže tam vidím jen hostinec U brány. Potřebuju vyřešit strašidlo v hospodě. Už je mi jasný jak, ale tu Síň jsem nenašel.
Je tuším dál od přístavu. Případně můžeš zkusit i Tel Aruhn, kde je šéf Telvanni.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Jabe, dík.

Až se zase dostanu ke hře, kouknu, zda není uvnitř té budovy s věží.
Teprve nyní jsem se naučil používat levitaci.

Možná je to dobrá rada, podle mapy je v Tel Aruhnu taky přístav
http://morrowind.bonusweb.cz/obrazek.ht ... travel.jpg

Mohl bys mi poradit ještě s jednou věcí? Jak se projevují na postavu kouzla telekineze a útočiště. Já jsem žádný změny nezaznamenal.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Krokyn: Telekineze zvyšuje vzdálenost na kterou můžeš používat a brát předměty, konkrétně o 1 stopu/bod a Útočiště by mělo nějak zvyšovat šanci na vyhnutí se útoku.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Krokyn: Rada opravdu sídlí v Saldrith Mora. Ale já jsem v rodě Hlaalu, čili k nim moc nechodím. Dost možná je tam ta levitace opravdu potřeba. No, stavím se u nich, až budu děla Horator questy. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:Nádherná zlatá zbroj, jež v obchodě stojí hodně přes půl milionu:
http://jab.sigil.cz/Gold.png
A indorilská elitní zbroj. Pravá to volba pro Nerevarina.
http://jab.sigil.cz/Silver.png
Ugh... Proti vkusu :wink:

V jednoduchosti je (nejen dle mě) krása - a tak málo lidí (autorů) se tímhle řídí :think:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 24.9.2007 18:17, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Krokyn: Teď mě konečně napadl způsob jak popsat kde je ta rada :-) . Jdi v Sadrith Moře do přístavu, tam si stoupni na loď a podívej se směrem k městu. Pak se otáčej směrem doleva dokuď neuvidíš takový ostrůvek ke kterému vede od města lávka. Tak to by měla být ta rada. Případně běž od hostince dál do města směrem k tržišti a tam hledej můstek přes vodu, měl by jsi to najít.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Tak jsem vzdala čekání na to, že najdu cd Morrowind (čekám rok a půl) a koupila si nové za kulatní cenu 249, - Kč i s datadiskama. A mám pár hloupých dotazů...
Když nainstaluji Tribunal, budu muset znova instalovat češtinu? A když nainstaluju Bloodmoon, pojede Tribunal a Morrowind s češtinou? A patch, který tu propagoval Jab, aby mé postavy vypadaly hezčí, nebude problém s tou češtinou pak? :oops:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Vanda: Pořadí instalace datadisků a češtiny by funkčnost češtiny neměla nijak ovlivnit. Takže to můžeš nainstalovat v jakémkoliv pořadí a nemělo by to dělat problémy. A co se týče modů - většina s češtinou funguje, tedy až na ty které nějak drasticky upravují dialogy existujících NPC a potom nějaké výjímky.. Ale jestliže to jenom upravuje vzhled neměl by být problém.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

doporučuju k češtině stáhnout patche (je jich k originál CD hodně, čeština v instalaci není zdaleka poslední verze)

taky se smiř s tím, že některé mody nefungují (já se s tím smířil, i pro to, že nevím které :wall:)

i s opatchovanou češtinou zůstane ve hře spousta pravopisných chyb a některé nefunkční guesty
(např. mezi Claderou potkam polonahýho chlapa, kterej hledá čarodějku; přidám se na stranu čarodějky a on by mne měl napadnout; ale nic se neděje a čarodějka Sosia se z mnou táhne "jako smrad", dokud jí nesloží nějaká potvora)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

díky

Krokyn: tak ten quest mi fungoval normálně, ale zase někde na cestě jsem potkala ženskou, která mě měla oslovit, chtít po mě něco vylovit s tůňky a pak mě měl její společník napadnout, ale nechtěla se mnou bavit. A co mě fakt hodně štvalo, že mě jedna ta vesnice neprohlásila tím "never...cosi" už jsem to zapomněla a přitom jsem ten jejich quest splnila. Jejich vědma se nechala doprovodit do daedrické budovy, poděkovala mi a nic. :evil:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

lze si vyrobit svitek?
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Krokyn: Jde to v podstatě tak že si naenchantuješ kus papíru aby sesílal nějaké kouzlo ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlmSiVi: Hmm, a jakou má papír kapacitu? :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

7c: Nevím, zkoušel jsem to jenom párkrát, ale myslím že síla toho kouzla co do toho jde narvat závisí hlavně na síle soulgemu. Buď to a nebo se někde dá najít lepší papír :lol: No, ale zajímalo by mě jaký svitek by se dal vytvořit pomocí duše Almalexie v Azura's Star. To musím někdy vyzkoušet :-P
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“