Česká republika - současnost a budoucnost

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

AlmSiVi píše:Vallun: V rozporu z ústavou? Pokuď to chápu dobře tak českým prezidentem byl dvakrát, což v rozporu z ústavou není. A to že předtím byl jednou prezidentem Československa, to snad nehraje vliv, ne? Jestli to chápu špatně tak mi to prosím objasni ;-)
Je to otázka, na kterou nneí jednoznačná odpověď. U některých méně významných funkcí ve státní správě se běžně uznávala kontinuita a volitelnost se "neobnovila". Na což je jakýsi judikát NS. Navíc tak, jak byl definován příslušný ústavní zákon, tak bych se spíš přikláněl k tomu, že ČR jako nástupce ČSFR zachovává plnou kontinuitu. Ale jak říkám, jednoznačné to není a osobně se prostě kloním spíš k tomu,že znovu kandidovat neměl.

Havlovy hry - osobně se mi nelíbí, ale je to tím, že já příliš nemusím absurdní dramata. Spisovatelské renomé si vydobyl na několika málo kusech, ve kterých popisuje společenské zkušenosti z doby totality. Což je jistě solidní počin, ale zase nic mimořádného, v této oblasti si myslím, že máme kvalitnější možnosti (Salivarová, Škovercký, Menzel...). Oblíbenost si pan bývalý prezident zajistil spíš svým disentem.


Mimochodem - kam byste zařadili Havla na pravolevém spektru?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun- takže jsi zpátky? To je dobře - alespoň pro diskusi. Jinak doufám že jsi se měl dobře.

S tím co jsi napsal o VH mě potěšilo. V tom směru že jeho vynášení do nebe je dnes už mimo mísu. Na druhou stranuje pravda, že v jisté době jeho jméno i osobnost dělo slušnou rekamu naší zemi. A z tohoto pohledu se musím uznat že udělal kus mimořádně záslužné práce.

Samozřejmě bych rád, kdyby Jab napsal svůj pohled. Takže Jabe prosím, vážně mě to zajímá.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 3.9.2007 12:30, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

KEBULE: S učitelkami ČJ na základce i na střední nemám moc dobré zkušenosti, takže bych je asi jako bernou minci moc nebral :think:

Absurdní dramata a politická už "tuplem" taktéž nemusím, nicméně si rozhodně nemyslím, že by Havlovy hry byly nějak podřadné. Ostatně si to nemyslí ani zahraniční režiséři a u nich pochybuji, že by "padli na zadek" z toho, že by byl nějaký "nýmand" v nějaké zapadlé zemi ve "východní" Evropě v nějakém disentu či co.

Vallun: Škvorecký??? :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

No Havel a jeho Hry. Já viděl tři. Další nemusím. Pokud je z nich někdo unešen, budiž mu přáno. Pro mě by klidně mohli zůstat v pověstném trezoru.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od drake127 »

Přečtěte si první stránku ;-) Zdá se, že - Václav Klaus souhlasí spíše s Idahem a Arianem a ne s Jabem :angel:
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Arian »

Ho když souhlasí i Vašík, tak to už jsem naprosto spokojený 8-) A jak souhlasíte s jeho výrokem, že žijeme "v nejlepší éře našeho státu" ? :-D
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Jab »

Arian píše:žijeme "v nejlepší éře našeho státu" ? :-D
To mykání by si tedy mohl odpustit.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Lerek »

A to já mám rád Protektorát.

Ale vážně - s Vencou více méně souhlasím. Však máme ve vládě ODSku, co víc si přát. :-D
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Vlasák »

Arian píše:Ho když souhlasí i Vašík, tak to už jsem naprosto spokojený 8-) A jak souhlasíte s jeho výrokem, že žijeme "v nejlepší éře našeho státu" ? :-D
No, nad tímhle oko nomohlo dojetím zůstat suché... vzhlíželi k jeho osobě s božskou úctou a slzy stékající po tvářích utírali hebkými doteky stránek kupónových knížek... :mrgreen:

Ach jo... :hand:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab píše:To mykání by si tedy mohl odpustit.
Pokud by řekl "já", vyšlo by to nastejno, protože my (snad Tě to nedráždí :-)) s ním žijeme ve stejném státě. To, že prezentuje svůj názor, je jasné i tak.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:
Jab píše:To mykání by si tedy mohl odpustit.
Pokud by řekl "já", vyšlo by to nastejno, protože my (snad Tě to nedráždí :-)) s ním žijeme ve stejném státě. To, že prezentuje svůj názor, je jasné i tak.
Ovšem na rozdíl od něj já nejsem prezident a nemám tudíž prezidentský plat.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jab píše:
Ajantis píše:
Jab píše:To mykání by si tedy mohl odpustit.
Pokud by řekl "já", vyšlo by to nastejno, protože my (snad Tě to nedráždí :-)) s ním žijeme ve stejném státě. To, že prezentuje svůj názor, je jasné i tak.
Ovšem na rozdíl od něj já nejsem prezident a nemám tudíž prezidentský plat.
Pěkně řečeno :applause:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Vallun »

No, nechci se Klause nějak přehnaně zastávat, ten projev jsem nějak neměl potřebu číst, ale nemyslím si, že bychom se celkově vzato měli nějak špatně, spíš naopak. Ano, mohli byhcom se mít lépe, řada věcí by v tomto státě mohla být lepší, ale myslím si, že celkově můžeme být spokojení, i když nikoliv uspokojení!
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Carlos »

Vallun píše:No, nechci se Klause nějak přehnaně zastávat, ten projev jsem nějak neměl potřebu číst, ale nemyslím si, že bychom se celkově vzato měli nějak špatně, spíš naopak. Ano, mohli byhcom se mít lépe, řada věcí by v tomto státě mohla být lepší, ale myslím si, že celkově můžeme být spokojení, i když nikoliv uspokojení!
Nevím, jak je to u vás v Libiši, ale u nás člověk být spokojen nemůže. Pokud bydlíš v regionu, kde je dobrá zaměstnanost atd., tak to asi vůbec nepociťuješ, ale na Mostecku, kde je nějaká 27% nezaměstnanost (a zdaleka nejde jen o verbešáky, co pracovat nechtějí), je každé zdražení citelné v rodinných financích. Navíc nesmysly s placením u doktora - u nás se děti rodí do ovzduší plného sraček po povrchové těžbě - Kdo alespoň patnáckrát neprodělal zánět průdušek, tomu nebylo ještě dvanáct let (tady jsem si dovolil lehkou hyperbolu, dosaďte si čísla pro vás reálnější ;-) ).
A pokud si pan prezident myslí, že lidé jsou hejno ekonomických položek, které v konečném součtu dávají celkem hezké číslo a ekonomika a podobné věci tedy rostou, tak by se měl honem rychle probudit, protože ne každý člověk má tak dobré koryto jako on!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Vallun »

Carlos - Ano, ale nutí Tě někdo bydlet na Mostecku? Nenutí, máš reálnou možnost se ostěhovat tam, kam chceš. Placení u doktora alespoň ldiem příblíží realitu toho, že zdraví ej hodnota, kterou by si měl každý člověk chránit především sám. Navíc, co se týče kvality ovzduší, tak i na Mostecku je nejlepší za hodně dlouhou dobu...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“