Zajímavé zprávy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Vlasák »

Carlos píše:http://www.blisty.cz/2008/1/17/art38370.html tohle je roztomilé... Jsem zvědav na reakci Topolánka, bude-li nějaká :-D
Reakce Topolánka nebude... Možná nepřímá spočívající v rozdávání čokoládových bonbónů nebo obligátním fuckování na všechny strany. V obou věcech je už profík... V okamžiku, kdy si činitel ODS stěžuje na jim servilní média (což blisty nejsou), je to až tragikomické. Možná je to ale zrovna ten "špatný" představitel, anebo jen první stížností kamarády trochu naštval, a tak mu to vracejí...

MCZ píše:Podotýkám, že DRM je opravdu nehorázné svinstvo. Co jsem četl, funguje tak, že si legálně stáhnete z oficiálního serveru třeba film, ovšem v zakódovaném formátu a pro každé přehrátí se musíte připojit na daný server pomocí speciálního software. Podmínky smlouvy pak zahrnují třeba i takové špeky, jako že když (třeba jen neúmyslně; formát, vir) smažete onen software pro přehrátí filmu, licence se stane neplatnou a dokonce se daný film může automaticky smazat. Dále si poskytovatel služby může klidně vyhradit právo na změnu podmínek bez toho, že by uživatele informoval.
Jednou z takových služeb je například Amazon Unbox (dostupná pouze v USA), více o něm a o tom, jak může DRM vypadat zde (anglicky). Rozhodně doporučuji aspoň letmo pročíst.
Já se obávám (ne ve smyslu "obávám", že bych to viděl negativně, použito čistě jako formální obrat :mrgreen: ), že otázky ochrany, resp. ověřování legality, digitálních produktů budou do budoucna řešeny on-line. Nevidím na tom nic špatného, naopak mi to přijde velmi efektivní. Samozřejmě, že to bude chtít jinou infrastrukturu nežli nějaký netransparentní software, který je zcela nepřenosný. V čemž je ovšem cesta nakrásně otevřená, ne-li už fungující.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od sevencreature »

Vlasák: Třeba Steam funguje v tomhle směru dost dobře, řekl bych. I když pochopitelně u čistě datových médií by MOHL být problém s přenositelností (ale vážně nechápu, proč to někomu vadí - když si koupím DVD, tak ho taky klidně půjčím celé rodině nebo přátelům, to samé s audio CD, knihou nebo časopisem - to jako má být trestné půjčování? :roll: ). Nemůžu si nevzpomenout na jednu hlášku, kterou jsem kdysi četl na nějakém pochybném diskusním fóru (pod článkem ze života celebrit) - že zmíněné (celebrity) by "potřebovaly týden srát ježky, aby si uvědomily, co to je realita" - dotyční propagátoři DRM by to nejspíš potřebovali také :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Vlasák »

7c: ona je vůbec otázka, zda SW (či vůbec cokoliv "elektronického") bude vůbec nadále mít charakter čistě "off-line" produktu - zda to nebude spíše ve smyslu pořízení "služby" či "přístupu" nežli toho kusu samotného - čímž samozřejmě odpadá problematika onoho "fyzična" dané věci :-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od sevencreature »

Vlasák: Já vím (a taky by to docela dobře řešilo problém s místem na HDD), ale v případě, že člověk bude off-line (a ano, DEJME tomu, že to bude TŘEBA v budoucnu, kdy sice bude internet téměř všude, ale znáš to, člověk si s sebou chce na speleologickou potápěčskou výpravu vzít svůj oblíbený (vodotěsný) přenosný počítač a pouštět si pod vodou své oblíbené filmy či alespoň nějaký ten audiopřehrávač... :whistle: :mrgreen: - a pokrytí internetem tam bude asi trochu slabší - možná :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od SiNuHeT »

Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Neferit »

Jakkoliv se to může zdát jako kravina, je to spíše dobrá zpráva. Prostředí ve kterém mi roste pěkný řízek není jen tak něco. Nedávno jsem na to téma shlédl zajímavý pořad britské televize a bylo tam jednoznačně prokázáno že pokud prasátka mají slušné a nestresové prostředí jejich maso je lepší. Takže děkuji Vám matičky za první rozumnou věc kterou jsem ohledně vás četl za poslední roky.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Vallun »

Rakouský překupník odmítá vydat plastiku madony a za její nevratné poškození požaduje ještě náhradu jako za restaurování...Mohu soudit jen z tohoto článku, ale pokud rakouský soud nedá zcela za pravdu českým nárokům, tak bych na Rakousko normálně podal žalobu do Strasbourghu...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Firkraag »

Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Carlos »

Už jsem se na to taky díval, zrovna jsem to sem chtěl dát - předběhl jsi mě :-D
Aneb to je budoucnost čisté rasy! :lol:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Hamster »

Sakra, jsem moc pomalý... :-x :-D
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Saruman »

Asi desítka neonacistů se přemístila do blízké hospody. Policisté podnik obklíčili a čekají, jak se situace vyvine.
Super. :-D
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Saruman: Heh, to je jako:
Jeden z neonacistů se přemístil do budky "veřejná WC". Policisté ji neprodyšně obklíčili a čekají, jak se situace vyvine.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Lerek »

Já těm dvou šaškům z videa nezávidím. Aktuálně jim totiž mnoho a mnoho jiných neonacistů chce dát přes držku za kažení image.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Firkraag »

Myslim, ze image jim nezkazili.. Jen ji potvrdili ;-)
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Artemis Entreri »

Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“