Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který z hratelných klanů máte nejraději?

Brujah
5
7%
Gangrel
4
5%
Malkavian
26
34%
Nosferatu
6
8%
Toreador
9
12%
Tremere
17
22%
Ventrue
9
12%
 
Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Bodkin »

Carlos píše: Jakoukoli jinou hru s tak odfláklým bojovým systémem bych nikdy nedohrál (dal bych jí tak max. 2 hodiny).
Zajímavé, mě Bloodlines připomnělo "bojovým systémem" Deus ex. Minimálně to bylo na stejné úrovni. Takže v tom nevidím žádný "bojový systém" ale akci okořeněnou trošičkou statistik.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Carlos »

yenn: Já si vzal ten samopal podobný Steyru, v kombinaci se zpomaleným časem jsem kolem ní běhal jako pošuk a šlo to. Moje první postava (Ventrue) navíc ani zpomalení času neměla a šlo to taky v pohodě. Plamenomet se mi taky vůbec neosvědčil, ale já ho hlavně měl málo. Úplně nejlepší řešení pro mě skýtala odstřelovačka za doprovodu Steyra - kombinace, které nic neodolá (navíc jsem měl zrovna cvik z UT2004).

Bodkin: No právě, v Deus Ex mě boje taky moc nechytly, ale vzhledem k mému plíživému stylu hry (v DE a jedině tam, v žádné jiné hře to nedělám) mi to bylo jedno. A hlavně Deus Ex byl trochu jiný - když jsi vypálil z brokovnice, tak to prostě byla šlupka, bez ohledu na to, jestli jsi měl její skill nabombený nebo ne, tam to ovlivňovalo přesnost a zpětný ráz, ne stupeň poškození (alespoň jsem si žádného takového radikálního ovlivnění nevšiml). V Bloodlines když jsem vystřelil za Nosferatu specializovaném na blízko a jedním jediným bodem ve střelných zbraních, tak jsem se seknul asi tak o pět metrů, když jsem potom nastřelil toho teleportujícího se inkvizitora, docela jsem se divil, že jsem mu ubral asi 20HP (a to už byl bez ochrany).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Jab »

Mně se plamenomet naopak hodně osvědčil. Jinak jsem bossy ani nedělal. U šerifa jsem sice musel vyměnit jednou zásobník, ale jinak byli všichni na jeden. Výhoda je v tom, že si Boss ani nešrtne.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Bodkin píše:
Carlos píše: Jakoukoli jinou hru s tak odfláklým bojovým systémem bych nikdy nedohrál (dal bych jí tak max. 2 hodiny).
Zajímavé, mě Bloodlines připomnělo "bojovým systémem" Deus ex. Minimálně to bylo na stejné úrovni. Takže v tom nevidím žádný "bojový systém" ale akci okořeněnou trošičkou statistik.
Jo, Deus Ex mi ta hra opravdu v lečems připomíná, i když je pravda, že částečně za to může i fakt, že obě ty hry jsou celkem unikátní. Jinak ty boje v Bloodlines mi nepřijdou až tak hrozné; už jsem pravda hrál lepší, ale i horší (třeba právě DE ;-) ). Pro mě takový průměr. Je ale fakt, že lepší vyladění by nevadilo. Ale to ostatně platí o více stránkách hry, holt public beta ;-).

Zrovna teď řeším ty zombie na hřbitově a mohu tedy říct, že zatím se jedná o nejhroší quest, jaký jsem dostal. Tolik oslavovaná feature hraní více způsobů je zde nejspíše úplně doslova úplně pohřbena, protože jedinou "taktikou" je zřejmě mít co nejlepší dovednost se střelnými zbraněmi + ostřelovačka (já nemám ani jedno), protože s katanou se to fakt nedá uběhat. Ani Anaconda či automatická brokovnice nepomáhají, a ten Remington s 20ti náboji, co dostanu, je vyloženě směšný.

Jak dlouho bude ta lokace přístupná? Téměř do konce hry nebo se "zamkne" už dříve?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:Zajímavé, s katanou mi ten souboj přišel o dost jednodušší než se střelnými zbraněmi. sevencreaturem doporučovaný plamenomet se mi také neosvědčil.
Mám dojem, že při první hře jsem taky používal katanu a problémy tam taktéž nebyly (jedině ten Inkvizitor - z pochopitelných důvodů). A ani další boje mi nepřišly obtížné (no, možná se na tom podepsal i Blood Shield).

Nicméně plamenomet (který jsem "objevil" pro změnu při poslední hře) funguje jako kouzlo. Jediný nedostatek může být nedostatek paliva :-)

Ze střelných zbraní je (kupodivu) docela dost dobrá i Anaconda - hlavně sekundární mód.

Z melee zbraní se mi opravdu líbí palice (sledgehammer) - všechny animace jsou takové "cool" :-) A potom základní nůž (trochu mi to připomíná Tsukihime - když se trefíte a zombie se doslova rozloží na komponenty).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Jab »

MCZ: Já si zase myslím, že ten quest nejde udělat bez zbraní na blízko. Se střenou zbraní jsem to nikdy nezvládl, páč s ní ty zobmie mlátíš beztak po jedné, což nestačí. Možná ten plamenomet by šel, ale ten jsem tenkrát neměl.
Prostě hrobníkovi sežeň šlapku nebo mu můžeš "půjčit" vlastní postavu (pokud hraješ za ženu).
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Recept na tenhle questík je vcelku jednoduchý, ale vyžaduje velkou zručnost (tvou) - jedním řešením je běhat od branky k brance s Glockem 19 a rozdávat headshoty na potkání i na dálku, což se snadno řekne, ale hůře udělá - chce to vážně školu ze stříleček (a nakonec i natrénovaný skill přímo v Bloodlines); nebo můžeš zkusit berserk styl - vzít sekyru (kosu, kladivo) a pustit se do nich růčo - v podstatě nemusíš mít ani velkou dovednost, jde ti především o to, abys je srazil na zem, pak rychle přezbrojit na brokovnici nebo samopal a dodělat (jestli máš malý melee skill). Jinak alternativou pro málo bojové charaktery je přivést mu děvku k branám hřbitova - méně zkušeností a zhrzené ego, ale zase ušetříš munici ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od sevencreature »

Taky si myslím, že to za ten stres ten quest nestojí. Btw i s nožem jsou dělat "headshoty".
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Po cca týdnu a půl celkem intenzivního hraní dohráno.

(žádné spoilery)

Je to trochu zvláštní, ale poslední RPG, které jsem dohrál (myšleno poprvé dohrál) byl asi Fallout - a Bloodlines je od stejných duchovních tvůrců. Když jsem si to uvědomil, došlo mi, že ta hra má skutečně jejich "podpis" a v mnoha směrech se dají oba tituly srovnávat. Třeba atmosféra, ta stojí za to v obou hrách a je zkrátka pohlcující. A třeba množství chyb je dalším společným prvkem. I když je fakt, že spíše než zabugovaně na mě působila nedodělaně - hodně by se toho dalo změnit a zlepšit. Třeba menu (fakt nic moc), rád si všímám i detailů a v tomhle směru mi občas přišlo vyloženě odfláklé texturování (nemyslím teď žádné grafické chyby, ale prostě špatně natažené textury. A třeba mimo dříve zmíněných některých zúžených postav mi některé lidské obličeje připadaly dost nepřirozené. A co je vůbec tak skvělého na tom slavném Havok engine? Už jsem jej viděl ve druhé hře a jestli teda o něm něco nejde říct, tak to, že je realistický - předměty působí naprosto gumově. Hrál jsem hry, kde žádný takový engine nebyl, a dokázaly přitom napodobovat realistickou fyziku mnohem věrohodněji.

Poslední měsíce jsem se bavil hlavně akčními hrami a tady Bloodlines nemohou konkurovat. Hromadnější přestřelky jsou asi největší slabinou co se hratelnosti týče. Ta akčnost mi nevadí, ale trochu lepší AI, jiné pojetí zbraní a hned by se to hrálo lépe. Katastrofa je až ta poslední část hry. Třeba z mrakodrapu bych nechal jen ty důležité části. (Ještě kdy se vrátím ke srovnání s Falloutem, jehož závěr byla také více akční, tak tam byla akce aspoň mnohem zábavnější.)

A teď už (téměř) pouze pozitiva. RPG systém - jednoduchý a přehledný, uvítal bych jen menší počet položek (ony se některé snad ani nedají pořádně využít a nemělo smysl je draze vylepšovat na maximum). Atmosféru jsem zmínil, hodně mě potěšila ta morbidnost, která nebyla vůbec samoúčelná. Myslel jsem si, že mě v tomhle směru už moc nepřekvapí, ale některé lokace (spolu s vedlejšími úkoly) byly fantastické; např. doupě vůdce Sabbat či sídla jiných démonů, hřbitov a útočiště Nosferatu, čínská čtvrť - nádhera :-P (a opravdu kontrast s některými nic moc interiéry). Super NPC - u mě vede miss Valour a Janette, prima je i Pisha, z mužských byl zajímavý třeba Gary či Beckett. Příběh také dobře ubíhá i hlavní úkoly mají něco do sebe (vlkodlak). Hudba skvělá a zvuk v čele s dabingem též.

Fajn, hra, ale víc než 8/10 by asi bylo proti mým měřítkům.

BTW - Když jsem koukal na nějaké screeny ze hry, zamrzelo mě, co všechno jsem v ní nenašel. Třeba holka s cowboyským kloboukem chtějící nějakou perlu. Prý to ve hře vůbec není, ale přitom je tenhle screen na krabici... Utvkěl mi v paměti i screen nějakého Malkaviana s vysokým kloboukem a bílým kožichem v Hollywoodu a také není (nebo možná hráčova postava?). A v neposlední řadě jsem na jednom obrázku viděl rozhovor s Janette v klubu Vesuvius, přičemž na pozadí šla ještě vidět i VV (asi), jak sedí ve své vaně. Chtěl jsem si stáhnout i editační utility a trochu se na tu hru podívat zblízka, ovšem nejsou dostupné a ze Steamu mi napsali, že si jedině musím koupit jinou Steam-Source hru, takže nic :-?.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Ten Malkavian s cylindrem a kožichem je vážně hráčova postava - poslední typ brnění. A holka s kovbojským kloboukem by tam být neměla. Co se týká rozhovoru s Janette, tak to si nejsem jistý, vždycky jsem nechal žít buď Terezu nebo obě.
Ještě, když se ti líbí práce Troika Games, mohu doporučit Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura. Takový Falloutek kombinovaný se špetkou fantasy a knihami Julese Vernea. Na pomaturitní euforii je to myslím ideální a celkem rozsáhlá hra na dlouhé prázdniny.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Rudax »

MCZ píše:Po cca týdnu a půl celkem intenzivního hraní dohráno.



BTW - Když jsem koukal na nějaké screeny ze hry, zamrzelo mě, co všechno jsem v ní nenašel. Třeba holka s cowboyským kloboukem chtějící nějakou perlu. Prý to ve hře vůbec není, ale přitom je tenhle screen na krabici... Utvkěl mi v paměti i screen nějakého Malkaviana s vysokým kloboukem a bílým kožichem v Hollywoodu a také není (nebo možná hráčova postava?). A v neposlední řadě jsem na jednom obrázku viděl rozhovor s Janette v klubu Vesuvius, přičemž na pozadí šla ještě vidět i VV (asi), jak sedí ve své vaně. Chtěl jsem si stáhnout i editační utility a trochu se na tu hru podívat zblízka, ovšem nejsou dostupné a ze Steamu mi napsali, že si jedině musím koupit jinou Steam-Source hru, takže nic :-?.
[[/quote]

Ty tzv. oficiální screeny ( stejně tak i trailery ) to je většinou jen reklama, upoutávka - takže u většiny her (např: Zaklínač, ...) to jsou jakési hodně upravené sreenshoty ( nebo videa) - a s tou scénou co je na nich vyobrazena se ve hře vůbec nesetkáš.

Ta holka s cowboyským kloboukem - je Malkavianka - za kterou můžeš hrát ( tohle oblečení můžeš koupit v druhé části).
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od Rudax »

MCZ píše:Hmm, druhé hraní si užívám o trochu více (btw Toreadoři mají fakt super hadry, škoda, že jich není více).

Za Toreadorku jsem to také zkoušel jednou hrát - ale to mě moc nebavilo - chtěl jsem si jen vyzkoušet to kouzlo - rychlost - v té třetí části toho města jsem to přestal hrát.
Ale ty zombíci šly díky rychlosti lehce rozsekat ( na tom hřbitově ).
A taky jsem schválně nechal na sebe střílet ty policajty - a pak jsem těsně před těmi kulkami uhýbal a pak je sledoval - viz. ty jakésy zpomalené záběry v Matrix a Max Payne.
To oblečení té Toreadorky se mi vůbec nelíbí, ani její vzhled - proto jsem vždy hrál za Malkavianku ( už 4*)( poprvé jsem hru hrál za upíra - mága - asi to byl Tremre - jestli si dobře vzpomínám)
( I postavy pokud je ve hře nějaký výběr - tak vybírám hlavně podle vzhledu - ne podle jejich vlastností, schopností atd. )
Jak jsem to teď hrál na posledy tak jsem se zase zaměřil na boj z blízka,
takže pak jsem všechny prostě jen sekal katanou - přímý boj prostě jsem naběhl na velkou skupinku nepřátel - a různě kombinoval ty údery ( pomocí směrových kláves ), byl jsem prakticky nepřemožitelný díku tomu že jsem měl všechny vlastnosti zvyšující obranu na maximum.
Zobrazit spoiler
Tady bych se ješt pochlubil jak jsem porazil Ming Xiao:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Rudax: Zkus ty videa nastříhat, tohle je hrozně dlouhé a nudné... Zkus třeba Sony Vegas nebo jiný video editor. Třeba ten loading tam vůbec nemusel být a celkově to mohlo být kratší ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od MCZ »

Popravdě uvažuji, která z herních stránek Bloodlines vlastně stojí za něco více :-). Nějakých výrazně dobrých rozhovorů tam moc není (byť celková kvalita i množství je slušné), stealth mise jsou vyloženě trapné a jako akční hra taky nic extra. Ale kupodivu to dohromady funguje dost dobře (spolu s atmosférou, samozřejmě).

Proto jsem zvolil spíše kecací styl hry - občas si rád zastřílím, ale těší mě, že se tomu lze na některých místech vyhnout a celkově má naštěstí Bloodlines k hloupému masakru jménem Redemption dost daleko ;-).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Co v poslední době hrajete + screenshot

Příspěvek od sevencreature »

Redemption je dle mě lepší :mrgreen: Jinak ale Bloodlines je fajná střílečka, byť poněkud neoptimalizovaná, pravda.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“