Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Kinohity

Příspěvek od scorpioo »

Jje to premakaný film a zbiera jednu chválu za druhou. Ledger je famózny a Jokera stvárnil dokonale všetká česť tomu skvelému hercovy :salut: a toho posmrtného oskara si zasluži. :applause:
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film - Second wave (pokračování původního threadu Film)

Příspěvek od Vlasák »

AlieN píše:Takhle vypadá nadšení davů v akci - [url[http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569]Dark Knight na vrcholu Top 250 filmů na IMDB[[url] :-P

Jsem tedy na nového Batmana hodně zvědavý. První díl mě vyloženě zklamal, děj dvojky mě z popisu moc nezaujal, ukázky na mém nezájmu taky moc nezměnily... ale už kvůli nadšenému šílenství všech, kteří film zatím viděli (a to nejen nadržených fanboyů, kteří ho vyhnali v žebříčcích do stropu a ve výdělcích skrz všechny dosavadní rekordy, ale i kritiků) je to hodně zajímavá událost.
[[/quote]

Dnes jsem viděl... a že bych teda šílel nadšením, se říct nedá ;-) Což ale nemyslím ve špatném - za podívání a výlet do kina to rozhodně stojí.

Předchozí "díl" Batmana se mi docela líbil (v rámci hodnocení uzavřeného vůči hrdinským filmům), tenhle v tom pokračuje - určitě plus je tam skutečně Joker. Měl jsem obavy, že bez Nicholsona to bude odvar, ale naopak - byl jsem příjemně překvapen. A není to jen o té zahrané postavě, ale i o tom, že zajímavě tam i ovlivňuje děj, takže o drobná překvápka není nouze. Naopak postava Denta, sama o sobě taky celkem fajn, má celkem malý prostor na to, aby rozehrála své větší divadlo, do jakého byla naštelovaná; to je zvlášť v té druhé půlce takové až sterilně klišoidní.

Film určitě není tak idealistický, místy je lehce drsnější (zas, že by se kvůli tomu musely zvyšovat ratingy, to ne; spíš oproti zvyklostem dřívějších hrdinských filmů, kdy padouši vlastně jedinou zlounskou aktivitu projevovali tím, že kladnému hrdinovi nabančili do nosu). A co je dobré, není to časté klišé "klaďák vs. záporák - nejprve se setkají, klaďák vede, záporák uteče, načež se setkají podruhé, záporák klaďáka skoro zničí, ale klaďák se stihne zachránit a ve finále záporáka teda jako napotřetí zlikviduje" - často si jdou vlastními cestami a utkávají se vlastně nepřímo. Děj má podle mě některá hluchá, ne-li nelogická či strojená, místa.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Taky jsem ho včera viděl - nejlepší komiksový film všech dob to není, ale nemá k němu daleko (X-Men 2 a svým způsobem i Vendetu mám pořád o něco radši).
Oproti jedničce je to každopádně zlepšení o tisíc procent, už žádná béčková zápletka, nezajímaví záporáci a špatně natočené akční scény. V akci sice má Nolan pořád hodně velké rezervy, ale, což je mi hodně sympatické, DK je první komiksový film který na ní ani trochu nestojí a mnohem důležitější na něm jsou výborně propracované a uvěřitelné charaktery hlavních postav. Batman se od minula až tak moc nezměnil, ale nemá tady tolik prostoru a už vůbec to není přiblble tápající Mirek Dušín, mnohem víc film stojí na Jokerovi a Harvey Dentovi a oba vytěžili svůj prostor na maximum a jsou tím hlavním, kvůli čemu stojí za to DK vidět. K dokonalosti mu ale pořád ještě dost chybí - až na jeden moment mě nedokázal tak docela plně strhnout a chyběl mi i nějaký dramatický nástup (i když je to klišé), stejně tak přehlednost není zrovna největší hlavně v akčních scénách, ale místy i v příběhu (a vůbec mám pocit že toho děje je tam až moc).

DK svým realistickým přístupem a uvěřitelnou psychologií postav konečně opustil brakovost superhrdinského žánru a je spíše vynikajícím thrillerem, který má na několika místech i velice zajímavě nakročeno pryč s čisté popcornové zábavy (ale jen nakročeno - to by musel ten sociální experiment v něm skončit trochu jinak). 9/10
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Vlasák »

AlieN píše:...zajímavě nakročeno pryč s čisté popcornové zábavy...
To je pravda, že má od popcornové zábavy nakročeno pryč - včera jsem z té porce popcornu z "batman menu" snědl jenom půlku, víc jsem do sebe při filmu nedostal (ale zase mám figurku batmana :mrgreen: ).

A se sociálním experimentem a jeho výsledkem souhlas - dopadl nerealisticky, jakož teorie her s klasickou úlohou dilema dvou zadržených hovoří o zcela jiném řešení ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od CrowX »

Včera som mal tú smolu vidieť DK. Tak úbohý film hádam nestojí ani za nejaký obšírnejší komentár. Trápne akčné scény, neuveriteľne hlúpy vývoj príbehu (ak sa o nejakom príbehu vôbec dá hovoriť), úbohý Joker - aj Nicholson bol lepší ako táto úbohosť; žiadna atmosféra, ktorá by človeka dokázala pohltiť, no proste odpad. Som sklamaný po všetkých kladných ohlasoch. 2/10 :wall:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

I já. Kopčím sem můj koment z csfd.

Velmi by mě zajímala jedna věc, a to celkový souhrn diváckých názorů na Jokera. Ve většině by se lidé jistě shodovali na tom, že byl démonický, skvěle zahraný a... zlý. Přes veškerou relativizaci souboje dobra se zlem byl The Dark Knight - a věru, co jiného čekat - pro-batmanovský. Jokera jako by měl na svědomí někdo úplně jiný, než ostatní černobílé a ploché postavy... Je prostě skvělý, díky té komiksové stylizaci působí jako ztělesnění chaosu, jako nepředvídatelný požár, kterému však nemůže být dovoleno rozhořet se naplno, neboť jsme přeci jen v blockbusteru. Ač Joker lidem říká pravdu a je, přesně jak se sám vyjádřil o chaosu, férový, film je nakonec díky ostatním charakterům vyplněn patetickými kecy o neoddiskutovatelném dobru, morálce a zákonech natolik, až průměrného diváka jemně trkne: "Něco tady smrdí, ale teď přijde Batman a udělá to, co bys udělal i ty!" A divák v duchu jásá, nechápaje a možná i zapomínaje (každopádně rád), co že to smrdí, a křičí sám pro sebe (je totiž neslušné křičet nahlas, jak všichni víme): "To jsem já, jo, předtím tam byl trochu zmatek, ale teď už mám jasno! Takhle bych to udělal, tak bych to já udělal!" A toto považuji za hlavní příčinu úspěchu snímku. Ostatní postavy jsou, jak jsem již zmínil, strašně ploché; takový nasraný Harvey Dent a jeho mince, to je krásná ukázka schématu a klišé. Hudební doprovod se vyvedl a scénám dodává skvělou atmosféru (barikáda na silnici), také chválím parádní střih, neboť takto dlouhé záběry jsou dnes malým zázrakem. Celkové vyznění Temného rytíře, aneb "podpořte velkou lež, abysme si nerozložili naše bezpečné mraveniště", ve mně však výsledný dojem sráží. Stejně jako ten trapně zpracovaný "sociální experiment".
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Nepodruhé už byl trochu slabší - logika v něm trochu hapruje (některé momenty jsou opravdu hodně "WTF?") a připadá mi že je dějově až příliš přeplácaný, taky je poněkud nemilé když je jasný vrchol filmu už někde v jeho polovině. Jinak je to ale pořád velice dobrý a (na prostý blockbuster) inteligentní film.
Harvey Dent na Jokera samozřejmě nemá (ale to žádný záporák za posledních deset let, možná i víc), je imho hodně dobře zpracovaná postava a i její přerod se zažitých klišé drží jen velmi decentně a hlavně je uvěřitelný.

Celkově pozitivní vyznění filmu v jeho závěru mě trochu štve, ale to je prostě cena za žánrovou (a cenovou) škatulku.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

AlieN píše:Celkově pozitivní vyznění filmu v jeho závěru mě trochu štve, ale to je prostě cena za žánrovou (a cenovou) škatulku.
Kdyby jen positivní, tak bych vůbec nic nenamítal, přišlo mi to spíš jako dementní oslava jedné tupé lži a jednoho služebníka lidu (jak to nazval Joker :-) ).
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Mamut »

CrowX především a ostatní páni kritici též. Právě jsem se vrátil z filmu Temný rztíř. Zkuste si vzít do ruky pero, napsat scénář, sednout na režisérskou stoličku a natočit film. :naughty: Ne že bych neměl proti D.K. výhrady, to zase ne. Ale....
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Elessar »

Mamut píše:CrowX především a ostatní páni kritici též. Právě jsem se vrátil z filmu Temný rztíř. Zkuste si vzít do ruky pero, napsat scénář, sednout na režisérskou stoličku a natočit film. :naughty: Ne že bych neměl proti D.K. výhrady, to zase ne. Ale....
Au, on tento argument ešte niekto používa? :shock: ;-)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Elessar píše:Au, on tento argument ešte niekto používa? :shock: ;-)
Naštěstí pořád ještě ano - jen díky tomu dokáže být internet stále tak zábavný :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od sevencreature »

Jj, od doby K. H. Borovského se toho zas tak moc nezměnilo, v tomhle směru :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Mamut »

Přátelé, konečně jsem dostal film Stopařův průvodce po galaxii. Takže: "Nepropadejte panice.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Mamut: Není to vyloženě odpad, ale ve srovnání s knihou je hodně slabý... i když úvodní "So Long and Thanks for all the Fish" a Marvin jsou super :-)

Hmm, ale chtěl bych se někdy podívat na tu starou seriálovou verzi, která se mi tu tuším dokonce někde válí...
Uživatelský avatar
Mamut
Sigilan
Příspěvky: 337
Registrován: 24.11.2007 22:06
Bydliště: Praha Bubeneč
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Mamut »

Alien: Není to samozřejmě tak dobré jako kniha, ale jsem rád že to vůbec natočili. A pustit si ten film s komentářem režiséra je taky pěkná hlína. Seriál jsem bohužel neviděl. Opravdu, tahle píseň je bezva: http://www.youtube.com/watch?v=ojydNb3Lrrs
Právě jsem viděl životopisný film The worlds fastest Indian s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. http://www.csfd.cz/film/205774-v-zajeti ... ndian-the/
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
http://garden.mujblog.atlas.cz/
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“