Hardware - otázky, odpovede a rady

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Black: Cos to zase hulil? :wink:

Navíc tohle je thread na HARDWARE a ne na drogy :wink: 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

ja vim ze to je thread s hardwarem - slepej nejsu... :) ale tak jen ze jsem se chlubil s novym compem tak jem to dal sem a nechtel jsem kvului tomu zakladat novej thread... - nebyla by spis konstruktivni odpoved misto dalsi pripominky? :)
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Black: Nj, já to chápu (teda mohl jsi to dat do software btw), ale propagovat veřejně warez není zrovna moc košer, abych tak řekl :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Black píše:ja vim ze to je thread s hardwarem - slepej nejsu... :) ale tak jen ze jsem se chlubil s novym compem tak jem to dal sem a nechtel jsem kvului tomu zakladat novej thread... - nebyla by spis konstruktivni odpoved misto dalsi pripominky? :)
S akýmže novým PC si sa to chválil ? Zatial som pochopil tolko, že zháňaš kód na XP HE. Pozri sa na krabicu v ktorej si XPčka kúpil ;-)
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

nuke píše: Pozri sa na krabicu v ktorej si XPčka kúpil ;-)
Myslim ze Black ma specialnu verziu bez krabice ;-)
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

raider píše:
nuke píše:Pozri sa na krabicu v ktorej si XPčka kúpil ;-)
Myslim ze Black ma specialnu verziu bez krabice ;-)
Tak v tom prípade mu asi nepomôžeme, aj keby sme chceli, že :?:

Edit : Keď už som tu čo hovoríte na tento joystick ? Rozmýšlam, že si ho dám donieť, tak prijmem vaše postrehy.
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

prave jsem se podival na cenu High Explosive a stoji 2,7 takze si je jdu zitra koupit... opravdu... ;)
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

:lol: :lol: No vida jak výchovně funguje Sigil :lol: :lol:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Tokkar píše::lol: :lol: No vida jak výchovně funguje Sigil :lol: :lol:
Skor by som povedal, ze mu tam chybaju uvodzovky... :lol:

Co myslite, je rozumne kupovat pocitac s 2 GB RAM ? Ehm to bola asi blba otazka. :lol:
Tak este raz, je vhodne v sucasnej dobe kupovat pocitac s 2 GB RAM, je ten vykon vyuzitelny a bude vyuzitelny v kratkom casovom horizonte ?
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Arthalion: Proč by ne...pokud by šlo o Athlon 64, myslím, že je to docela vhodná koupě, protože 2ghz 64 odpovídají nějakým 2,7 ghz Pentia 4
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Arthalion: Využitelné to rozhodně je a i bude. Pokud na to máš prachy 8-) Věci jako Photoshop, Dreamweaver, sem tam nějaký server a podobně jsou na paměť fest náročné - hlavně, když je máš spuštěné všechny naráz.

LordArian: Arthalion se ptal na RAM :wink: Jinak ohledně procesorů Intel je v současné době zřejmě (podle všech ohlasů) lepší koupě než AMD - cena je prakticky stejná, a Intel (a motherboardy pro něj) mají zdá se mnohem vyšší stabilitu i výkon.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Jen, tak to jsem zase něco trošku zkomolil :oops: . No, se občas stává. Ale jinak i vedoucí BT Computers u nás v Orlové (jinak můj kámoš :dancing:) doporučoval Athlon 64
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

LordArian: Hmmm, no ne že bych měl osobně s Intelem nějaké zkušenosti (mám Athlon 64 a jsem spokojený) - jen reprodukuju informace, co jsem vysál z různých diskusních fór nebo hardware webů a slyšel od kamarádů, kteří mají Intel i AMD. Ale kdybych teď kupoval nový počítač, tak ho asi nejspíš založím na Intelu (Hyper Threading vypadá opravdu dobře :-P ).

Jinak s tvým kamarádem nemůžu než souhlasit - resp. mám stejné zkušenosti jako on - většina sestav co jsme prodávali v obchodě v listopadu (99,9 %) byly Athlony, Semprony nebo Opterony. Ale paradoxně se teď zvyšuje cena, protože (podle toho, co jsem slyšel) tak AMD nestíhá dodávat procesory - tj. nabídka nestíhá pokrýt poptávku.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Arthalion píše:Co myslite, je rozumne kupovat pocitac s 2 GB RAM ? Ehm to bola asi blba otazka. :lol:
Tak este raz, je vhodne v sucasnej dobe kupovat pocitac s 2 GB RAM, je ten vykon vyuzitelny a bude vyuzitelny v kratkom casovom horizonte ?
Já myslim, že rozhodně ano 8-) Moje čerstvé zkušenosti s kombinací 2GB DDR2 a p4 s Hyper-threading jsou veskrze pozitivní (radši na to zaťukám ;-) ).

Ovšem "rozhodně ano", podle toho, co na tom děláš. Já po tom sáhnul z hlediska javovin, tomcatů a solarisáren, jinými slovy vývoj (a taky proto, že ten 2x1GB packet byl poměrně levnej).

Koneckonců, paměť je ta součást počítače, které neni nikdy dost ;-) Ale osobně myslím, že i s 1GB bych vyžil, takže těžko říct - 1GB ti stačit bude, ale 2GB se časem využije taky... babo, raď, no ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Arthalion: paměť navíc se určitě hodí, ale dnešnímu softwaru stačí polovina (myslím normální, běžně používaný software, nikoli na vývoj, grafiku apod.), a až to stačit nebude, tak můžeš kdykoli přikoupit další a za mnohem nižší cenu než je dnes
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“