Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Geralt: Až na ten šíp - Mazzy je Mazzy :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

sevencreature: Vidíš, to máš pravdu, jenže já jsem holce vnutil sekeru, neboť jsem ji potřeboval vepředu. Takže lučištníka musel dělat Valygar :-D
Uživatelský avatar
Monco
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 3.2.2006 11:27
Bydliště: ...divoká step

Příspěvek od Monco »

Xzar. Jednoznačně Xzar od chvíle co jsem slyšel jeho: "Te-te-tell me about... the RABBITS!!!"
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Arkanis píše:Minsc je king!!! A Boo je zlaty, co poviete :roll:
Já nevim, ale Kivan mi přišel lepší hraničář než Minsc, který má sice děsnou sílu, ale to je tak asi všechno. Když dáš Kivanovi Chrániče lukostřelby (či jak se jmenují) stane se z něj nejlepší lučištník ve hře, THAC0 má někde kolem 4-3 což na BG I vážně jde.
Pokud chceš mít z hraničáře oplechovaný kombajn vepředu, tak má navrch Minsc, ale záleží na to jakým stylem chceš s hraničářem hrát. Dávám přednost tiché práci lukem a pohybu ve stínu pře Minscovým "já-tam-na-ně-vlítnu-a-všechny-je-rozsekám-na-šrot".
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Geralt: Ono je to způsobeno tím, že Minsc není ani tak hraničář jako berserkr. Jen neuspěl u zkoušek.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Jedničku jsem bohužel nehrála a tak se spíš tak nějak přikláním na stranu Minsca.Zatím ještě nikdy v mé družině nechyběl (krom sólové hry)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Ave: Tak zkus nainstalovat Kivana 8-) Ten je z jedničky a je to můj nejoblíbenější NPC z BG1. Jestě Xan byl můj velice oblíbený, jinak mě vetšina postav moc nebrala
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
blind.squirrel
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 1.10.2005 22:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blind.squirrel »

Kdo všechno je tady pro Edwina? Je nás 6, co takhle založit fanklub a nechat si natisknout trička? ;-)
NENÍ SPRAVEDLNOST. JSEM JEN JÁ.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

Neferit píše:Ave: Tak zkus nainstalovat Kivana 8-) Ten je z jedničky a je to můj nejoblíbenější NPC z BG1. Jestě Xan byl můj velice oblíbený, jinak mě vetšina postav moc nebrala
Xan???? pre pana jana , Anomen z BG2 ma otravne fanaticke reci ktore sic ta poriadne nase... ale ta aspon poriadne vihecuju (ked uz nic ine), ale Xan pre pana jana tie jeho morbidne hlaski o tom ze vsetko je stratene je neustalim tlakom na moralku timu ktoru si poriadni vodca jednoducho nemoze dovolit uz len z principialneho hladiska
:)

a inac ked sa mam tak pozriet na to ktora postava mi tak najviac padla do oka , tak to asi najskor Kagain , cece je to poriadni kus trpaslika s vinikajucou odolnostou (dokonca ma mislim ze aj malu regeneraciu) a jeho hlaski v stile
for love and money
dal bich si pivko
a pod. mi jednoducho zakazdim zahriali srdiecko:)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Assassin píše:Geralt: Ono je to způsobeno tím, že Minsc není ani tak hraničář jako berserkr. Jen neuspěl u zkoušek.
Jasný, ve dvojce měl být spíš za bojovníka-berserkra než za hraničáře. To by mu slušelo mnohem víc. Obouručák, plná plátová zbroj a hurá vpřed!
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Asi budu hrát za m/t. Protože snad jen nějaká kombinace zloděje může zkusit Improved Sendai na Insane... Protože bez zloděje, majícího odhalování iluzí, nejdou odstranit kopie Sendai (Spell Imunity: Divination) a každá kopie má napořád Improved Alcaritu (Sendai samozřejmě též)...a jen samotná Sendai + nekonečno drowů (každý má Lepší vířivý útok/Kometu) je dost velký problém. Natož její kopie.
Koho byste mi doporučili do party (cíl-porazit Sendai na insane a Jona samozřejmě též). žádná omezení se nekladou, jen Imoen musí být součástí party (bez ní nehraju). (vím, že pokud je můj cíl Sendai, Melissan a Jon na insane tak nejlepší parta by byla asi nějak takto: charname, Imoen, Sola, Haer Dalis, Aerie a Jaheira = každý krom Jaheiry by měl PFMW, ale takovou skupinu nechci)
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

No, nevim jak ty, ale M/T bych nedával, já mívám Jana z 99% v partě.(ještě jsem se nedostal ke hře za zloděje ;-) )
Zkusil bych F/T(ono se správnou výbavou a Imp. hastem 9, s rukavkama možná 10 útoků, přečíst svitek Timestopu od mága a dát vraždu...) půlorka. K němu(aby to bylo něco novýho, ne každoherní kusy):Haerdalis, Cernd, Nalia, Aerie, pak co chceš...třeba Kelsey(ikdyž furt dost mágů, ale to je ve mě) - jen škoda že bez Altracity, ale to by snad dala Nalie.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

F/T je nemožný. S Refinements nemá Use any item = žádný Time stop a PFMW.
A bez Imoen nehraji (prostě bych jí tam nikdy nenechal...). Takže nějak takto: M/T, Imoen, asi Anomen (bojovník + kněz + se štítem a rukavicemi i velmi dobré AC), Cernd/Haer Dalis, Mazzy a Valygar/Sarevok
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Velehal píše:F/T je nemožný. S Refinements nemá Use any item = žádný Time stop a PFMW.
A bez Imoen nehraji (prostě bych jí tam nikdy nenechal...). Takže nějak takto: M/T, Imoen, asi Anomen (bojovník + kněz + se štítem a rukavicemi i velmi dobré AC), Cernd/Haer Dalis, Mazzy a Valygar/Sarevok
F/T - HLA table
//2.12.4: Fighter/Thief

Table:

-Whirlwind Attack
-Deathblow
-Power Attack
-Critical Strike (requires: Power Attack)
-War Cry
-Resist Magic
-Hardiness
-Set Spike Trap
-Set Exploding Trap
-Set Time Trap
-Assassination
-Cripple#
-Evasion#
-Greater Evasion (requires: Evasion#)
-Avoid Death# (requires: Evasion#)
-Use Scrolls#
-Combat Reflexes*
-Improved Critical# (requires: Critical Strike)

Má Use scrolls, takže by to snad jít mělo.
Ty si nedokážeš tam Imoen nechat, já si zas nedokážu představit ji tam nenechat...
Jinak je taky celkem sranda s lučištníkem, příště beru Kivana :-D , Precision se mi celkem líbí. Navíc některá munice je hustá...
Já teď mám Haerdalise i Cernda. Cernd je fajn, na začátku válí, mulťák není, tak snad to expení nějak překousnu...navíc jediný NPC s Priince elem. callem...se těšim.
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

V tom případě by to šlo. Short Sword of Backstabing + Kundane, Time stop + Vražda...
Takže F/T, Imoen, Anomen, Cernd, Nalia (Xan???/Kelsey), Valygar/Mazzy
Ale chybí tam někdo do první linie, tedy někdo mající SS/PFMW...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“