Upadající herní svět

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

Red píše:Ať tak nebo tak, já chci Baldurs Gate 3 :-(
to by byla IMHO pěkná blbost :-?
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Ajantis: Chytáš za slova?
Arian píše:vývojáři daleko víc sází
Ne že na ně nesázeli. Ale jestli ti dělá takový problém uvěřit, nalistuj si kterýkoliv herní časopis z té doby a uvidíš sám. Jinak Fallout 2 vyšel v polovině roku 1999 což asi z 1996 asi nemá mnoho společného. A opírat se o osmidílné série či zrovna FIFU, která asi není typickým příkladem...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

O Falloutu 3 se ví příliš málo na to, abych se na něj mohl těšit, zatím bych jej tedy zařadil do kategorie "jsem na něj zvědav", stejně jako BioShock (ač jsem SS nehrál) a nové hry od Quantic Dream.

Arian: Fallout 2 vyšel na podzim 1998.
sevencreature píše:yenn: Nemám dojem, že by tahle diskuse byla nějak přínosná (ale to je možná jen z mého pohledu :oops: :lol: ).
Ať už je to jen z tvého pohledu, či ne, nenapsal jsem, že je přínosná ;-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ariane, nic proti, ale co jsi dělal v letech 1996-1998? Chci říct, zajímaly tě tehdy tak moc počítačové hry? Mě osobně zas tak ne, ale co mám z té doby oblíbené hry, tak Broken Swordy, Stíny nad Rivou (i když teď jsi nejsem jistý, jestli nejsou ještě starší), a pak legendární Worms Armageddon, StarCraft a Half-Life; když to pak (čistě subjektivně) srovnám s pozdější dobou (2000), nepřipadá mi, že je těch pamětihodných her z 96-98 nějak výrazně méně. Chci říct, stále ještě vychází MNOHO her, které rychle upadnou v zapomnění (ať už jsou důvody jakékoliv).

Ajantis: nejsou Wizardry 7 starší než 98 (už jen technologicky se mi zdají)?

AlieN: asi je to jen paranoia, ale co znamená zkratka RoA4? :think:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wizardry VII CoDS jsou z roku 1992, v roce 1996 vyšel W7 Gold (jen předělávka pro Windows s menšími úpravami, obecně je lepší CoDS).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

MCZ: Ehm, ale já se ptal na pokračování starých her, či hry nové. Nevyvracím fakt že vznikali, vznikají a budou vznikat braky. Takže abych ti dopověděl protiotázkou - co jsi dělal, když si četl můj příspěvek? :-D
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

MCZ píše:AlieN: asi je to jen paranoia, ale co znamená zkratka RoA4? :think:
:lol: RoA4 = Realms of Arkania 4 = pokračovní Stínů nad Rivou ;-)

jinak Stíny nad Rivou jsou z roku 1997
Naposledy upravil(a) AlieN dne 17.5.2006 18:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Arian: tak že bych prvně špatně pochopil tvůj post? ;-) Dobrá, pokud ti teda jde o poměr mezi v té době novými hrami a pokračováním starých sérií, myslím, že je to stále obdobné jako dnes, tj. většina her asi byla prvním dílem, popř. jediným (jako dnes), ale vycházela i pokračování starších zavedených sérií (jako dnes ;-) ). Ono by to asi pro největší objektivitu nejspíše chtělo udělat výpis všech her z té doby i dneška a pak srovnávat, ale nic takového hádám neexistuje ;-) .

AlieN: a to si neděláš srandu? On Attic ještě existuje? Resp. kdo má licenci? Resp. máš nějaké linky? ;-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Arian: Mám pocit, že pokračování herních sérií vychází pořád stejně a už v roce 1998 si na to lidi stěžovali. A za slovo chytáš Ty, navíc nepřesně.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

To All: Ach jo, co takhle si přečíst nějaké informace, co? :wink: :mrgreen:

http://en.wikipedia.org/wiki/1995_in_video_gaming
http://en.wikipedia.org/wiki/1996_in_video_gaming
http://en.wikipedia.org/wiki/1997_in_video_gaming
http://en.wikipedia.org/wiki/1998_in_video_gaming

Ta nostalgie... To byly časy :cry: :-) :-P

Hehe, a ještě jeden link si nemůžu odpustit :mrgreen:
http://en.wikipedia.org/wiki/StarCraft#Awards

EDIT: A jak už bylo řečeno - mrkněte se na různé žebříčky nejlepších her a možná budete překvapeni. Jak už bylo v tomhle threadu řečeno, dominují jim suveréně konzolové hry...

Třeba tady:
http://www.gamefaqs.com/features/top10/top10_100.html
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:A jak už bylo řečeno - mrkněte se na různé žebříčky nejlepších her a možná budete překvapeni. Jak už bylo v tomhle threadu řečeno, dominují jim suveréně konzolové hry...
Kdo rozhoduje o tom, že jsou nejlepší? ;-)
MCZ píše:AlieN: a to si neděláš srandu? On Attic ještě existuje? Resp. kdo má licenci? Resp. máš nějaké linky? ;-)
http://pc.hrej.cz/hry/rpg/drakensang-the-dark-eye/
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:
sevencreature píše:A jak už bylo řečeno - mrkněte se na různé žebříčky nejlepších her a možná budete překvapeni. Jak už bylo v tomhle threadu řečeno, dominují jim suveréně konzolové hry...
Kdo rozhoduje o tom, že jsou nejlepší? ;-)
Hráči.

Btw já to říkám jen ze statistického hlediska. Obecně s většinou jakýchkoliv žebříčků nesouhlasím (třeba ten na imdb je mi spíš k smíchu). Ale ukazuje to, které hry jsou mezi lidmi oblíbené.

A IMO když se FF VII, Ocarine of Time a Chrono Trigger ocitnou na prvních místech, tak bych řekl, že to nebudu špatné hry :wink: (:mrgreen:)

Jinak ale v tom žebříčku na GameFAQs na který jsem dával odkaz je to uvedené ne? :think: Nebo co jsi tou otázkou, kdo rozhoduje o tom, že jsou nejlepší přesně myslel?

A ještě jedna věc ohledně RPG (huh, docela mě to překvapilo - ale zajímavý náhled, z hlediska konzolového světa hádám):
Final Fantasy VII (PS)

To say there were not successful RPGs before this gem rolled around would be a fallacy. To some, it may not even be the best. Others hate it simply because of its popularity. But Final Fantasy VII set the standard RPGs would follow from its release on. Gone was the age of 2D sprites existing in pre-rendered backgrounds. In were the amazing full motion videos that so many games have come to emulate. But more than just graphics, FFVII changed the place of RPGs in the heirarchy of video game genres. Following this game, RPGs *dominated* the sales charts worldwide. No other genre received nearly as much media attention. Fighting games stepped aside, action/adventures took a backseat, RPGs were "in" and it was this famous game that set the wheel in motion. Companies who were never even players in the realm of RPG started to step in. Final Fantasy VII changed the way publishers and producers marketed. Final Fantasy VII changed the way gamers looked at video games.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Takové žebříčky jsou pro mě zcela irelevantní. Jednak na konzolích hraje více lidí než na PC, takže už proto by měly být v čele konzolové hry. Nehledě na odlišnosti ve skladbě hráčů na PC a konzolích. A především, to, že většina hráčů prohlásí nejlepší hru něco, neznamená, že to nejlepší je. Protože jde o zcela subjektivní žebříček. A mé zkušenosti s masou... No, darmo mluvit ;-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Že jsi sem ten žebříček postnul proto, že z PC her jsou tam nejvýše Starcraft a Diablo 2?! :-D

Otázka byla samozřejmě narážkou na to "nejlepší". Oblíbené (nejoblíbenější) zní lépe ;-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:A především, to, že většina hráčů prohlásí nejlepší hru něco, neznamená, že to nejlepší je. Protože jde o zcela subjektivní žebříček. A mé zkušenosti s masou... No, darmo mluvit ;-)
Ehm, já ten žebříček uvádím jako ukázku toho, které hry jsou nepopulárnější - hry, které na tomhle fóru velké množství lidí možná ani nezná. Jj, koneckonců konzole jsou určené na hraní her. A tenhle thread se nejmenuje "Upadající herní svět na PC". Hmmm, předpokládám, že tvé oblíbené hry mezi těmi prvními asi nejsou :wink:

Bohužel tam nejsou uvedené údaje o tom, kolik lidí hlasovalo (no možná sebrali existující hodnocení :think:).

yenn: Jj, nejoblíbenější. Ale hodně lidí prostě používá termín nejlepší.

P.S. Já nemůžu o ničem prohlásit, že je to nej - mám jen věci, které mám rád, ale rozhodně mezi nimi není žádný vítěz.

Hmmm, tak mě tak napadá - existují vůbec v tomhle světě vítězové? Nejsou náhodou jen poražení? :mrgreen:
yenn píše:sevencreature: Že jsi sem ten žebříček postnul proto, že z PC her jsou tam nejvýše Starcraft a Diablo 2?! :-D
No narazil jsem na něj, když jsem pročítal web o Starcfaftu - ale hlavně to byl první žebříček na který jsem narazil (pokud teda nepočítám ten japonský).

EDIT: Už se ve svých příspěvcích trochu ztrácím - ani nevím, kolikrát jsem tyhle poslední 3 psal či upravoval - a vypouštěl různé sekce (takže si občas myslím, že tam je text, který tam není a obráceně) - uhm, z tohohle chaotického editu, který vlastně edit ani není je to doufám dost zřejmé :lol: :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“