Volná diskuze

Další příběh ze světa Zapomenutých říší. Ujměte se meče, připravte si kouzla.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX:
- zbraně: těžká rada - nejlepší zbraň ve hře může být Short Sword, Long Sword, Great Sword (může se změnit ve kterou z nich chceš)

- dvě zbraně: ani ti nevím, dohrál jsem to se dvěma i s obouruční a nejsem si jistý, co je lepší... Každopádně na dvě zbraně potřebuješ poměrně dost feats, čili z toho hlediska je IMO obouruční mnohem lepší (navíc máš bonus k dmg (1,5 x bonus ze síly)

- nejlepší povolání - heh, to záleží na preferencích IMO - mně přišel opravdu zábavný Rogue/Fighter zhruba míchaný v poměru 1:1

R/F - výhody: můžeš používat svitky s kouzly, můžeš používat velké množství předmětů (maxuj skill Use Magic Item), Tumble je class skill, tj. máš bonusy k AC, Appraise je taktéž class skill (a jeden z mých nejoblíbenějších - vzhledem k faktu, že v NWN se ti peníze proklatě hodí a moc lepších skillů tam stejně není) - umožňuje ti prodávat a nakupovat za výhodné ceny, potom samozřejmě Spellcraft kvůli saving throws bonusům a můžeš vylepšovat i odstraňování pastí či odemykání zámků (ale tyhle skilly se hodí pouze na nižších levelech - na vysokých je to zbytečné, protože pasti ti neublíží, cokoliv, co jde odemknout jde i rozbít - teda SKORO cokoliv (mám dojem, že jeden zámek ve hře nejde) - ale stejně máš tolik skillů, že můžeš namaxovat všechny výše uvedené. Jo, samozřejmě je vylepšuj pouze když bys leveloval jako Rogue - jako Fighter vylepšuj Discipline (class skill) - u ostatních bys měl postihy - je lepší si skill pointy šetřit a pak je utratit s tím konkrétním povoláním.

Jo a málem bych zapomněl na asi nejlepší feats ve hře - Evasion a PŘEDEVŠÍM Improved Evasion (tímto zdravím Dalcora :wink: :twisted:) - Improved Evasion získáš na 10. levelu a od té chvíle se prakticky nemusíš bát pastí a velkého množství kouzel - když totiž hodíš záchraný hod, tak místo poloviny damage nedostaneš žádné a když nehodíš, tak dostaneš polovinu dmg (IIRC :think:). Jo a samozřejmě Sneak Attack 8-)

Jinak Rogue má šílené množství skill pointů a Fighter zase feats, BAB a útoky za kolo. Cekově je tahle kombinace opravdu zábavná :-)

- prestige class - IMO spíš zajímavost. Weapon Master vypadá papírově dobře, ale podle mě to nestojí za tu námahu (i když stejně volím všechny prerequisites - hlavně feats - protože Spring Attack je naprosto skvělý feat a celkově tam moc lepších není).

- hraní - OC nebo SoU a pak importovat postavu do HotU - hodí se mít pro HotU co nejvíc peněz, protože při importu přijdeš o věci, ale peníze ti zůstanou a v HotU je v prvních 2 kapitolách proklatě těžké získat cash, kvůli limitům obchodníků.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ako by som mal v prípade R/F rozdeliť body do základných vlastností - str., dex. etc :?:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: To záleží na tobě 8-) Jestli to bude DEX based nebo STR based postava. Pokud to bude postava zaměřená na 2 zbraně, tak bych skoro doporučoval DEX based přístup (stejně bys musel mít DEX 15 mám ten dojem) - tj. zbraně jako Short Sword, Rapier, feat Weapon Finesse atd.

Já jsem měl třeba specializaci na Great Sword, tudíž na sílu. Takže moje vlastnosti byly (teď hádám, už si to moc nepamatuju) - něco jako 14 STR, 12 DEX, 12 CON, 14 INT - inteligenci potřebuješ pro některé feats a taky dává bonus ke skillpointům, 10 nebo 12? WIS, 10? nebo 8 CHA. A při levelování jsem další body dával už jen do síly.

Sílu jsem měl co největší, DEX a INT abych splnil minimální požadavky pro skills a feats, CON IMO stačí 12 nebo třeba 14 (hps je i tak dost), WIS stačí sice 10, ale 12 dává další bonus k will st, což se hodí. No a CHA je IMO zbytečná :lol: (na Persuade máš jakožto zloděj s ucházející inteligencí mraky skilpointů).

Ale jak už jsem napsal - tohle si pamatuju spíš mlhavě a taky na tom až tak nezáleží - vytvoř si vlastnosti jaké chceš.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

sevencreature píše:nejlepší zbraň ve hře může být Short Sword, Long Sword, Great Sword (může se změnit ve kterou z nich chceš)
kde ho nájdem?

- mám začať ako fighter alebo ako rogue?
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Najdeš ho v HotU.

No, jako Rogue budeš mít velké množství skillpoints a jako Fighter zase jeden feat navíc? Myslím. IMO je lepší začínat jako Rogue, ale je to vcelku jedno.

Nechceš zkusit třeba klerika, mága nebo tak něco? :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Podľa toho čo som tu všetko o NWN čítal tak bojový charakter je silnejší => jasná voľba. :-P
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Aká je najlepšia rasa - mne sa javí ako najlepší human a za ním elf (dwarfov nemám rád).
Inak nikde dohromady nie je rozpísaný fighter zameraný na boj s dvomi zbraňami - fakt uvažujem nad tým, či si ho dať - predsa len obetovať 3 feats len na ten samotný boj - nejak mi nie sú jasné výhody - je nejaký rozdiel v útokoch za kolo a pod? :think:


edit: ak začínam ako human rogue tak napr. pri inteligencii 18 (+4) dostanem na začiatok pre prvý level 52 skill points (8+4+1)*4 - mňa zaujíma či je ten prvý level mienený vo všetkých povolaniach - tzn. ak multiclassujem napr. z fightera na rogua či ich dostanem aj potom, alebo dostanem už iba (8+4)?

Ďalej - ak chcem multiclassovať tak akým spôsobom to mám robiť - pridávať 1/1, 2/1, 2/2 alebo napr štýlom 5/1, 5/2 atď?
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Já jsem byl většinou člověk.

Ad ty dvě zbraně - hmm... s tím ti neporadím - co je lepší. Zkoušel jsem obě varianty a obě byly v pohodě. Každá má výhody i nevýhody.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Uhm, editoval som príspevok - btw. máš zapnuté upozorňovanie na PM? :think:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX píše:máš zapnuté upozorňovanie na PM? :think:
Jj, ale občas mi popup proklouzne :-)

Násobení 4 je jen na prvním levelu - proto je výhodné vybrat Rogue (má nejvíc SP ze všech postav - tj. největší bonus).

Výhoda dvou zbraní - víc útoků za kolo. Nevýhoda - ze začátku je stejně nemůžeš používat a cekově na nižších levelech (tak do 10.) to je k ničemu (než máš všechny feats), dále potřebuješ hodně feats navíc (konkrétně ty tři, jak jsi zmínil).

Celkově vzato jsou dvě zbraně o něco lepší, ale prostě náročnější na plánování postavy řekl bych.

Roli tu hraje ještě síla - čím větší, tím větší damage, pochopitelně.

Mrkni se na tenhle odkaz:
http://www.afterlifeguild.org/Thott/nwn/

Ad levelování - no já jsem to plánoval podle potřeby - asi do 12 levelu jsem to střídal (obvykle když se při vybrání Fightera zvýšil počet útoků za kolo, tak jsem vybral Fightera, jinak Rogue) - a celkově jsem je držel tak nastejno. Nebo jsem leveloval spíš jako Fighter a když se mi nahromadily skillpointy, tak jsem vybral Rogue abych je investoval do jeho class skillů.

Jinak pokud budeš používat dvě zbraně, tak se vyhni zbytečným feats - jako je Power Attack a podobné. Ber jen to, co budeš potřebovat, Weapon Focus a Specialization, Improved Critical etc.

P.S. Naprosto geniální feat je Great Cleave - řekl bych téměř esenciální věc. Pokud nepřítele dokážeš zabít jednou ranou, tak jich s GC zabiješ neomezený počet prakticky v nulovém čase. Věc k nezaplacení. Doporučuji vzít co nejdřív (papírově to vypadá, že se bez toho člověk obejde, ale lepší feat - tj. feat, jehož výsledky vidíš neustále - asi neznám - no dobře, znám - Improved Evasion :twisted: - ale ten má Rogue až na 10. levelu).

Potom Spring Attack a všechny prerequisites (ale to je spíš až potom, co bys měl feats pro dvě zbraně).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Otázka týkajúca sa henchmanov: ich questy môžem plniť iba keď sú so mnou, alebo im stačí priniesť jednotlivé veci :?:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Stačí přinést tu věc, vzít ho do družiny, prokecat a pak propustit. V každém aktu musíš splnit jejich quest aby jsi ho dostal i v tom následujícím (prostě se ty předměty vylepšují :-) ) - ale to asi víš.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ďalšia otázky k feats:
Greater cleave - viem, že si ho vychvaľoval, ale použiteľnosť vidím iba v prípade, že nepriateľa zabiješ na jednu ranu - a v tom prípade sú to chudáci, ktorých zabijem aj normálne, takže neviem, či si ho mám brať alebo zobrať:
Expertise -> Whirlwind attack?
Dodge -> Spring attack? + Mobility?

Aké je maximálne množstvo bodov, ktoré môžem dať do jedného skillu (resp. je tam vôbec nejaké obmedzenie?)

Počet útokov - podľa čoho sa určujú - (teda ak som správne pochopil tak podľa BAB? - ak mám BAB vyšší ako 5 tak dostanem ďalší útok atď?) :think:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

CrowX píše:Ďalšia otázky k feats:
Greater cleave - viem, že si ho vychvaľoval, ale použiteľnosť vidím iba v prípade, že nepriateľa zabiješ na jednu ranu - a v tom prípade sú to chudáci, ktorých zabijem aj normálne, takže neviem, či si ho mám brať alebo zobrať:
Expertise -> Whirlwind attack?
Dodge -> Spring attack? + Mobility?

Aké je maximálne množstvo bodov, ktoré môžem dať do jedného skillu (resp. je tam vôbec nejaké obmedzenie?)

Počet útokov - podľa čoho sa určujú - (teda ak som správne pochopil tak podľa BAB? - ak mám BAB vyšší ako 5 tak dostanem ďalší útok atď?) :think:
mno, ale spousta chudáků může být taky dotěrná. a i tak, pokud to není týpoš na jednu ránu, tak se to vyplatí. greater cleave(asi sekáček?) dáš pokaždý když zabiješ. takže dobrá věc. jinak co je to "BAB"?
jinak omezení bodů u skillů asi není...(já sem měl i nak 35...)
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Počet útoků závisí na BAB (podívej se do tabulek pro jednotlivá povolání) - jak je to u Fighter/Rogue (tj. závislost na jednotlivých levelech jsem plně nepochopil :lol:), ale maxima dosáhneš poměrně brzy (tj. 4 útoky s jednou zbraní).

Počet skillpointů, které můžeš dát do jednoho skillu je IMO celkově neomezený, ale v danou chvíli závisí na levelu postavy (a jestli je to class skill) - mrkni do tabulek.

Expertise -> Whirlwind attack?
Expertise je totálně k ničemu a Whirlwind attack je taky nanic (papírově to vypadá možná hezky, ale v praxi je to bída.

Dodge -> Spring attack? + Mobility?
To je velmi dobrá volba 8-)

Greater Cleave - papírově to vypadá dost slabě, ale věř mi, že se to vyplatí. Až potkáš skupinu 20 zombies, tak je můžeš po jedné zabíjet minutu nebo je všechny zabít během 10 sekund s GC. Navíc i u silných nepřátel se hodí, že když jednoho zabiješ a máš free útok (navíc když je mezi nimi pár slabších nepřátel (summons) a ti tam často jsou, tak se použitelnost ještě víc vylepší). A velká množství slabších nepřátel potkáváš celou hru až do konce. Jak jsem psal - je to jeden ze dvou nejvyužitelnějších feats (spolu s Improved Evasion).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Neverwinter Nights I & II“