Co se vám na sérii BG nelíbí?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Vlasák

Příspěvek od Vallun »

v tom, co píšeš máš trošku rpavdu, až na to, že řada lidí to vidí jinak a doufám,že nejsem osamocen v tom, jak to vidím já ..

Papirovej dračák hraju a je to samo nejlepší, ale... mámř adu kamarádů a známých, kteří jsou různě po světě a sejdeme se prakticky jen na netu - tohle by bylo zajímavé zpestření - hrát to přes ICQ a emaily sice jde, ale to Copy/Paste už moc lidí nebaví (chat by byl fine, ale to se v práci obvykle blokuje...)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vallun: jak to vidíš ty? Rsp. co vidíš jinak? Vymezení pc hry?

On-line lze RPG hrát na fórech jako je tato. Některá jsou k tomu přímo uzpůsobená, jiná to jedou volně. Viz.
http://forum.czechdnd.cz/viewtopic.php?t=644
anebo
http://www.rpgonline.cz/
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Brko
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 19.4.2006 12:12

Příspěvek od Brko »

Mrte sa mi na BG2 nepaci ze sa skoro cela odohrava v podzemi alebo v nejakej obrovskej budove. Preto som ju ani nedohral, proste mi to liezlo na nervy. Zato BG1 bolo majstrovse dialo ku ktoremu sa rad vraciam.
A TOB sa ani nevijadrujem. Ved to iba sled bojov.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Brko: Je pravda, že v celé BG 2 je pouze několik interiérových lokací a je to škoda. Jednička s úžasně zpracovanou divočinou byla taková víc hratelnější a realističtější, kdy těch několik měst představovala ostrůvky civilizace (ostatně taková Evropa 12. století na tom taky nebyla o moc lépe). Jsou sice lidé, kterým vadilo procházet poloprázdné lokace s 1-2 drobnými úkoly či události, ale na druhou stranu to má i něco dosebe, člověk nikdy nevěděl na co narazí.
Každopádně s tebou souhlasím, že dvojka je na venkovní lokace hodně chudá a alespoň 5-6 jich autoři mohli kliďánko přidat.
Uživatelský avatar
Monco
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 3.2.2006 11:27
Bydliště: ...divoká step

Příspěvek od Monco »

souhlasím... na jedničce se opravdu líbil pocit, když jen tak bloumáš divočinou a nic tě doopravdy netlačí... taková pohodička oproti mnohem hektičtější dvojce nemluvě o TOB 8-) ta svoboda ve dvojce trocha chybí
Ty odložíš meč, já odložím kámen, a zabijeme se jako civilizovaní lidé.
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

To co se mi nelíbí by se fakt nacházelo málo snad možná o trochu delší hra škoda že jsem to dohrál rychle
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

ano, venkovních lokací bych v bg2 chtěl taky o něco víc. ale zase fakt, že ty městské jsou dost povedené. co mi ale docela dost vadí, že charname se vlastně nikdy nedosal mezi ty opravdu známé lidi jako drizzt a elminster. přestože charname toho bezesporu udělal víc nebo než oni nebo alespoň srovnatelně. když jde na Bodhi, ukáže se tam sice drizzt a zlodeji a paladin jak poleno. ale v samotnym boji charname dycky zustane sam. a i kdyz nakonec prijde nejaky outro, ze se stal slavnym hrdinou atd... kdyz se zeptate obycejnyho Faerunce, kdo je nejslavnejsi hrdina v dejinach, rekne ze Drizzt. proste podle me zustava charname strasne nedocenenej...
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

sds

Příspěvek od Ajantis »

Odděleno z threadu "Crom fayer"//Ajantis

Nemáte taky pocit, že dnešní (posledních několik let) hry dělají z hráčů naprosto neschopná individua? Samozřejmě existují vyjímky, ale třeba u RPG je to imho velmi snadno patrné. Už nejsou zvyklí řešit nějaké herní problémy, ale jen snadno postupovat dál. Pozoruji to i na sobě. Byl jsem vychován na BG, IWD a podobných věcech, pak jsem se vrátil k trochu staršímu typu her a dokonce i u Arx Fatalis či Wizardry jsem měl chvílemi nemalé problémy, protože ta hra po mně chtěla alespoň trochu uvažovat. Nu a když pročítám tuhle diskusi nad jedním z nejčastějších zákysů v BG2, napadá mě, že je to docela škoda.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 27.7.2006 18:44, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Ajantis:Naprostý souhlas, dříve tvůci her dost dlabali na to, jestli určitou hádanku někdo vyřeší nebo ne.Hry dřív byly krásně složitější...

K tomu opasku:Na to jsem přišel úplnou náhodou-měl jsem zrovna vyvolané nějaké potvory na výpomoc když jsem tam vlezl a voalá...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Graveddigazz
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 11.7.2006 18:21
Bydliště: Biovolt Corporation

Příspěvek od Graveddigazz »

Ajantis píše:Nemáte taky pocit, že dnešní (posledních několik let) hry dělají z hráčů naprosto neschopná individua? Samozřejmě existují vyjímky, ale třeba u RPG je to imho velmi snadno patrné. Už nejsou zvyklí řešit nějaké herní prolbémy, ale jen snadno postupovat dál. Pozoruji to i na sobě. Byl jsem vychován na BG, IWD a podobných věcech, pak jsem se vrátit k trochu staršímu typu her a dokonce i u Arx Fatalis či Wizardry jsem měl chvílemi nemalé problémy, protože ta hra po mně chtěla alespoň trochu uvažovat. Nu a když pročítám tuhle diskusi nad jedním z nejčastějších zákysů v BG2, napadá mě, že je to docela škoda.
bohuzel musim souhlasit....kdybych se vrátil k nekterým starsim hrám tak myslim ze bych po chvili hledal v navodu co a jak...

jinak k tomu opasku....kdyz sem videl jak muj brartanec se před tu sochu snazi dosta nejak nakazece pulce kuo-toaů tak mi to nedalo a nak se mi do mysli vnutila myslenka povolat zvirata (chvili jsem hledal v navodu ale tam bylo ze opasek ma Demon knight)
How pitiful.You don´t understand anything at all.
There´s nothing that isn´t important to me!
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frco »

Ajantis: Je to pravda, ale napr. ja ked som zacal hrat BG II mal som 12 a vtedy som bol rad ze aspon zhruba rozumiem hlavnej linii, takze pomoc by sa mi hodila;) To bol BG na trhu mozno tyzden, ziadny navod neexistoval a aj som sa vtedy zasekol v Lecebne:(
Ale musim uznat, ze questy boli volakedy zaujimavejsie a narocnejsie oproti sucasnym hram, typu dungeon siege II, Fable, rozne MMORPG a spol.
Marko
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 16.7.2006 23:22

Příspěvek od Marko »

vadia mi na hre len 2 veci:
1.bugy v lovestories,hlavne u Jaheiry...
2.Saemon Havarian :-x !!!!Pili mi nervy,chcem ho zabit.Privitam a nalezite odmenim kazdu radu!!!! :twisted:
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Marko píše:2.Saemon Havarian :-x !!!!Pili mi nervy,chcem ho zabit.Privitam a nalezite odmenim kazdu radu!!!! :twisted:
Zabít ho samozřejmě můžeš, stačí být dost rychlý :twisted:, jen ti to trochu oseká herní možnosti (např když ho sejmeš ve Spellholdu tak nemůžeš do podmořského města)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Marko: Príležitosť budeš mať napr. aj v Throne of Bhaal... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Já jsem S.H. bez problémů zabil už na lodi (prostě jsem se nebránil útoku Githyanki a celou svou silou jsem na něj zaútočil).. - v ToB ošem znovu opruzoval :roll:
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 21.7.2006 11:30, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“