Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Odkaz na torrenty je na jejich webu, mě by spíš zajímal odkaz na nějakou jednu episodu (ideální první nebo druhá :wink:)

Btw nemáš zájem o tohle?
http://books.musicabona.cz/item/1593075200.html
:wink:
Nebo o tohle:
http://books.musicabona.cz/item/1569708991.html
:wink: :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Cena za mangu vypadá velice dobře. Ještě by to v podobné cenové relaci chtělo Haibane Renmei Art book 8-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:Jurinoki.
Hmm, docela dobré. Typesetting a překlad je taky fajn. Ale češtině už jsem za ta léta bohužel odvykl :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Už jste měli tu čest se sympatickou "smrtkou" Momo (trochu mi připomíná Smrt ze Sandmana (samozřejmě nikoli vzhledem :-) )) ze Shinigami no Ballad (Momo the Girl God of Death)? Šestice jednoduchých příběhů, které mají dva sjednocující prvky: Momo a nějaké úmrtí, které ovšem nebrání optimistickému vyznění seriálku. 8/10
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Nebylo to špatné, ale na můj vkus příliš moc dětí :mrgreen: :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wow, Kilico je parádní :-P Teda pokud máte rádi krev, smrt a pohyb zachycený v obraze 8-)

http://www.manganews.net/seriesinfo.php?id=4469
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak jsem odkoukal Wolf's Rain. A bylo to takové správně melancholické nebo jak to mám říct. Taky mám docela rád vlky, takže to bylo zajímavé sledování.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alnag: Taky se mi to moc líbilo :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Co se ti nelíbí na Kimi ga Nozomu Eien? Sice má vcelku průměrné zpracování a mám dojem, že to mohlo mít o pár dílů méně, ale přesto jde o jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků. 9/10
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Postavy. A vzhledem k tomu, že pro mě jsou postavy naprosto nejdůležitější...

Docela výstižná mi přišla druhá recenze na AniDB (ta s výsledným hodnocením 3). Je to prostě normální soap opera... Navíc opravdu nemusím anime dělané podle eroge (resp. už mi to vcelku vadí).
Because of the cliché melodrama, exaggerated and hysterical situations, and disgustingly pathetic characters, this was almost physically painful to watch.
If there’s one thing KNGE needs to learn, it’s that romance and tragedy is at its most poignant when it is simple and understated.

Oft compared with soap operas (and deservedly so), it befuddles me how people can enjoy knowing that it’s nothing but an animated version of the most clichéd genre of American media….and say it’s realistic at the same time. That, of course, is an oxymoron. There’s no such thing as a realistic soap opera. In fact, the shows are popular because they’re anything but. The bored housewife wishes she could have an affair with her husband’s best friend. It’s the exact equivalent of reading those crappy harlequin novels, so to speak. This was one of the worst romances I’ve seen and I felt like Rocky after trudging through it. If you enjoy shows with titles like The Bold and the Beautiful, Guiding Light, The Young and the Restless, and the Slutty and the Sluttiest, then I highly recommend it.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Tušil jsem to (asi proto, že jsem zmiňovanou recenzi již četl). Se soap operami nemám velké zkušenosti (ovšem našel jsem si info na wiki :-) ), ale na to, aby se k nim řadila KGNE, je v ní imho málo postav a dějových linií. A opravdu to na mě nepůsobilo nijak nepřirozeně přehnaně, hystericky..., pročež souhlasím jen s tím "realistic" 8-)

Btw: jak se na anime pozná, že je děláno dle eroge? (a to mi připomíná - jakého mluvnického rodu je vlastně anime?)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Rod? Netuším - v češtině IMO střední. Každopádně v angličtině nemá množné číslo (resp. nemá tvar s -s).

Jak poznáš, že je podle eroge? Mno, pokud jsi nějaké hrál, tak celkem ano. Nevýrazná (v podstatě bezejmená) hlavní mužská/chlapecká ("male lead") postava a skupina ženských postav obvykle určitých klasických typů (tomboy, meganekko, plachá, obligátní kamarádka z dětství apod.), řeší se nějaká dramatická událost (trauma některé postavy z dřívějška patří k bontonu, stejně jako ztráta paměti u mužského představitele). A cílem je samozřejmě dát se dohromady s jednou z ženských představitelek. Tohle je samozřejmě jen letmý pohled - moc jsem jich nehrál (není to teda moc zábavné btw :-) ).

A pokud ne, tak to bývá uvedené (příklady známějších anime podle eroge - Fate/Stay night, Tsukihime, KgNE, Air, Kanon...

Btw jak už jsem psal, většině lidí, co jsem potkal se KgNE líbí :-? No co :-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 19.3.2007 21:06, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
emo_freak
Sigilan
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2005 21:39
Bydliště: Ohio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emo_freak »

Nakej tip na sajtu s CZ bo EN titulema? Konkretne Love Hina, rip od Anime XPlosion...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

emo_freak: V Media Player Classic zapneš titulky u .ogm přes Navigate -> Subtitle Language. Tamtéž (... -> Audio Language) můžeš přepnout i zvukovou stopu.

Btw: nějaké české titule najdeš zde: http://www.otakuland.info/
Naposledy upravil(a) yenn dne 15.11.2006 15:20, celkem upraveno 1 x.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
emo_freak
Sigilan
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2005 21:39
Bydliště: Ohio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emo_freak »

A co vubec rikate na Love Hinu? Sem cet asi pet sesitu mangy a ted sem videl prvni dil OAV... Je to dobry, ale manga byla imho lepsi...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“