Otázky a odpovede

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Tripitaka: To je náhodný předmět, takže jej najdeš jen někdy. Dle návodu Dana Simpsona můžeš u karavany získat jeden z následujících předmětů: Fire Dagger (+2 Thac0, 15% chance of 1d4 fire dmg), Girdle of Beatification (Bless), Ring of Protection +1, Ring of Lesser Resistance (+2 to save vs. magic), Quiet Boots (+7% Stealth, Rangers and Thieves only).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

prosímvás, funguje u IWD2 taky dodatečné přidělování tělesných vlastností(síla, obratnost..) na nových úrovních?

popř. existuje nějaký "keeper" i pro IWD2? :?:
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Yachiko píše:
Killdozer píše:prosímvás, funguje u IWD2 taky dodatečné přidělování tělesných vlastností(síla, obratnost..) na nových úrovních?
Áno po niekotrých úrovniach ( možno presne to bude v manuáli ) dostaneš ľubovoľne rozdeliteľný bod aj do vlastoností...
Každou čtvrtou.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

paráda, už jsem to našel..
http://www.mud-master.com/dalekeeper/DK2-Beta-5.zip)
a jestli se můžu ještě zeptat, jak je to se specializovaným povoláním (kensai, měňavec...)? jsou tu?
ps.: sorry, že takkhle otravuju, ale nemůžu najít manuál :lol:
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Killdozer: Kity v IWD2 nenajdeš. Pouze kněze různých božstev apod.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Dominik
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 25.3.2007 17:43

Windows XP a ID

Příspěvek od Dominik »

Nevíte někdo, jak je kompaktibilní Icewind Dale s Windows XP Professional? Zajímá mě, jestli po instalici nedělá tahle relativně stará hra na relativně novém systému nepořádek, protože na to není stavěná? V době vydání byly snad jenom 98 verze, tak bych nerad, aby mi hra dělala nepořádek v registrech, knihovnách a nebo třeba v Direktech...Dík předem za odpověď...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Hra nedělá žádný nepořádek, do registru ukládá asi tři (zbytečné) klíče. Funguje spolehlivě na všech verzích Windows. Problém může nastat s ovladači grafické karty, nicméně v 95 % se dá vyřešit relativně snadno.
Žralok, který štěká, nekouše.
Dominik
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 25.3.2007 17:43

Příspěvek od Dominik »

drake127 píše:Hra nedělá žádný nepořádek, do registru ukládá asi tři (zbytečné) klíče. Funguje spolehlivě na všech verzích Windows. Problém může nastat s ovladači grafické karty, nicméně v 95 % se dá vyřešit relativně snadno.
Jaké problémy s grafickým ovladačem máš přesně namysli?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Dominik píše:Jaké problémy s grafickým ovladačem máš přesně namysli?
Mno, nové grafické karty a jejich ovladače už pravděpodobně nejsou testovány s těmito staršími hrami, takže se tyto někdy chovají - ehm - zajímavě (problikávání obrazu, černá obrazovka, posunutý, otočený, zmenšený obraz. Pravděpodobnost problémů roste s rozlišením.

Ovladače ATI (resp. Omega Drivers) se chovají spolehlivě, pouze je nutno někdy vypnout Triple Buffering (ve starších ovladačích je vypnut standardně, v novějších se musí vypnout ručně).

S nVidia je trochu sranda. Většinou pomůže použít jiné ovladače (starší nebo novější). V této záležitosti jsem nikdy neprovedl žádné testování, takže je možné, že opět stačí pozměnit nastavení OpenGL.

Pokud všechno selže, je možné vypnout 3D akceleraci - pak by hra měla fungovat bez problému za jakýchkoliv okolností, pouze bude vypadat malinko hůře (některá kouzla a fog of war bude méně prokreslená), ale velký rozdíl to není.
Žralok, který štěká, nekouše.
Nox
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 30.1.2007 20:58

Re: Windows XP a ID

Příspěvek od Nox »

Dominik píše:Nevíte někdo, jak je kompaktibilní Icewind Dale s Windows XP Professional? Zajímá mě, jestli po instalici nedělá tahle relativně stará hra na relativně novém systému nepořádek, protože na to není stavěná? V době vydání byly snad jenom 98 verze, tak bych nerad, aby mi hra dělala nepořádek v registrech, knihovnách a nebo třeba v Direktech...Dík předem za odpověď...
No mám winXp home a jede to tu (IwD1) na 1024x úplně v pohodě...
jakorát se mi před chvíli stalo že po návratu do win mě zůstala
černá obrazovka+kurzor...ale mám tu k tomu puštěných hodně náročných aplikací, takže je možný, že to nebylo tím, myslim že to pojede ok
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Jakou používáte taktiku na Chachopka? Já ho nějak nemůžu udolat. Jediné, co přináší efektivní výsledky je asi magická střela, ale s jedinou postavou v družině, která tuto schopnost umí, ho neudolám. :cry:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vanda: Žádnou sofistikovanou taktiku jsem nepoužíval: Naházet na sebe posilující a ochranná kouzla (+ obnovovat je), co to jde, vyvolat potvor, co to jde, a řezat, řezat, řezat, co to jde. Případně utíkat, co to jde, a oživovat, co to jde :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Teď si nejsem vůbec jistý (je to dávno), ale nebyl trochu náchylný na ohnivá kouzla?

EDIT:
Ajantis kdysi píše:Tak teď se musím pochválit, tu mrchu v džungli - draka Chahopeka jsem kuchnul napoprvé :dancing: :dancing: :dancing:
Stačili 2 střelci s municí +3, 2 dobří bojovníci nablízko (naboostovaní vším možným), 1 mág neustále sesílající magic misille a druid, který se staral o jejich podporu/léčení :dancing:
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

hm, tak mám asi nějakou špatnou partu. Nejdál jsem se dostala do fáze téměřmrtvý, ale nastalo to v okamžik, kdy naživu zůstal pouze mág/zloděj, který neměl v repartoáru celkem nic ničivého, zaklínač, který právě vyčerpal magické šípy, které na něj tak moc pěkně fungovaly a bard, který není ani výrazný léčitel a už vůbec ne ničitel. Obvykle souboj vzdám v okamžiku, kdy zemře kněz, protože se mi fakt nechce nikde běhat, oživovat a zase se takovou dálku vracet.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Pokud už ho dotáhlas na "téměř mrtvého", tak to určitě půjde.

Rozhodně nešetři nejkvalitnějšími lektvary a šípy a na bojovníky nahaž co nejvíce posilovacích kouzel, která máš - každý bodík proti němu je dobrý a těžší nepřítel tam už nebude.
Zkoušelas proti němu Otilukovu nezdolnou kouli? Aby se dráček na chvíli zabavil... Nejsem si jist, jak moc má promakanou AI, ale postava s tímhle kouzlem by ho chvíli zdržet mohla. Klerika hoď někam bokem, aby nebyl na ráně a mohl jen příležitostně léčit.

Největší šok Tě ale čeká, až zjistíš, kolik je za něj XP. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“