BG2: Bodhi, nebo Stínoví zloději?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která gilda je vám sympatičtější?

Bodhi
14
15%
Stínoví zloději
79
85%
 
Celkem hlasů: 93

Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

Já osobně mám radši bodhi(má tam jeden dobrý volitelný úkol) a její nohsledy než zloděje,jak tady bylo už párkrát řečeno za dobro určitě ke zlodějům,nevím co by se stalo kdybych byl s bodhi a dobrotou prošpikovaná parta by určitě kefrala.Navíc se snažím hrát BG co nejkrvavěji to jde takže vymasení zlodějů a nakonec i nemrtvých je krásný bonus. :-D
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Pokud hraju za dobro, tak zloděje, pokud za zlo, vampýry. Pokud hraju za Sólo tak vždycky vampíry 8-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

Ja beru vzdy zlodeje, jenom jednou jsem vzal Bodhi, ale ono hra za bodhi je likvidace celeho podsveti v athakale takze pro LG charaktery by to melo byt uzasne :-D A navic pri praci za Bodhi se clovek dostane k vyborne zbroji pro Jana (teda aspon ja mu ji dycky daval) takze muze kouzlit a zaroven i to AC neni tak hrozny :lol:
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Asi budou nějaké maličké spoilery, ale ono se to tady ztratí...

Bodhi je ZLOgothYcká trapka. Stínoví zloději mají nádhernou gildu se vším, co k tomu patří (tj. vězení, mučírna, cvičiště a hlavně šatník), zato vampýři nasazují jen pár bazénů s krví a hrobku.
A rozhodně mi přijde zajímavější připojit se k organizaci, která má svou historii a ohromnou moc v celém Amnu, než ke gildě, která byla dotvořena jen za účelem příběhu BG II.
S Vlasákem zmíněným "menším zlem" (btw skvělá Sapkowského povídka :-) ) rovněž souhlasím.
drake127 píše:ale i můj další argument pokulhává. Pokud zničíte Stínové zloděje a později i upíry, uděláte vlastně dvakrát více dobra. Proto jsou ti, kdož věří v myšlenku "menšího zla" zcela pomýleni. A musíte uznat, že Bodhi je větší sympaťák.
To máš pravdu, že pokulhává. :lol: Je třeba si uvědomit, že charname nejspíš nepočítá s tím, že později vybije Bodhiinu gildu, takže tohle tvý kalkulování není nic jinýho než hráčský alibismus. :-D
A mimochodem - Bodhi je pro mne, jak napsal i 7c, tou nejnesympatičtější postavou v BG.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Adieu: Mne sa zas paci rozsekat niekoho kto ma svoju historiu a ohromnu moc. A Kedze vacsinou hram za zly charakter, prijde mi to aj vhodnejsie. Tiez su to dost dobre prepracovane questy. A pride mi zaujimavejsie, ked najpr pre nu robim a potom mam dovod sa jej pomstit za to co mi s Irenicom urobili. Musite uznat ze ine tak prepacovane questy pre zle povolania v BG2 nenajdete.
...a tiez mam celkom rad kult upirov.

Tazke som hlasoval za Bodhi.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Syneth
Sigilan
Příspěvky: 118
Registrován: 21.10.2006 16:56
Bydliště: Out ov thy sight...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syneth »

ja berem vždy zlodejov...
nemrtvych mám rád ale bodhi je výnimka...
ked hrám za zlo tak si elfskú zbroj vezmem od lorda skarmena z trhova... 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

je fakt, že Bodhi v nabídce spolupráce podněcuje proti Irenicovi a žádá teror ve městě - to se musí naštvaný zlý postavě líbit

tehdy jsem zjistil, že za "zlouny" mi to nepůjde
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Nemrtvé potvornosti jsem nikdy neměla ráda, takže další bod pro zloděje :-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Taktéž bod pro zloděje, přece se nebudu kamarádit krvocucama.
Za Bodhi jsem hru prošel jen jednou, questy jsou sice povedené, ale jinak Bodhi nemůžu vystát...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Už při prvním hraní jsem měl vůči Bodhi podezření (což bylo možná tím, že jsem byl paladin :-D), tak mě vlastně ani moc nepřekvapilo, jaké měla skutečné úmysly. Když teď hraju za CG F/T, tak je volba taky určitě zcela jasná. Navíc - jak tu psal Adieu - Stínoví mají opravdu pěknou a propracovanou základnu, ať už se jedná o obchod s kradeným zbožím, výcvikové místnosti anebo třeba přidruženou Mae'Varovu gildu.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Taky jsem hlasovala pro Stínové zloděje. K Bodhi jsem se ještě nepřidala, jednou tak udělám čistě ze zvědavosti, ale vzhledem k tomu, že zlo moc páchat neumím, tak to asi nebude vůbec příjemné. Navíc, když už člověk ví, co je Bodhi zač, co provede během hry, přidává se k ní fakt těžko.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Vanda píše:Taky jsem hlasovala pro Stínové zloděje. K Bodhi jsem se ještě nepřidala, jednou tak udělám čistě ze zvědavosti, ale vzhledem k tomu, že zlo moc páchat neumím, tak to asi nebude vůbec příjemné. Navíc, když už člověk ví, co je Bodhi zač, co provede během hry, přidává se k ní fakt těžko.
Je to v pohodě, zavři oči a připoj se. Ten pocit, kdy beztrestně chodíš mezi upíry je k nezaplacení...
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
M.O. 007
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 9.2.2007 14:19
Bydliště: Tam nahoře... však víte...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.O. 007 »

Vždycky se budu spojovat se zloději. Když jsem to zkoušela s Bodhi, totálně mě pokosili probodnutím, a potom už jsem na to moc neměla náladu. Taky mám další důvody - prsten odemykání (bez Yoshima bych jinak byla absolutně bezzlodějová - Imoen je celkem na nic) a hlavně bych nemohla bojovat s Tanovou a to je jeden z mých nejoblíbenějších bojů :-D
Život je jako bonboniéra, Foreste...
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

V tomhle případě u mě ustupuje rozum a řídím se jen srdcem. Tj. Bodhi, protože je mi mnohem sympatičtější, každý dialog s ní bývá i aspoň trochu trochu zábavný oproti poněkud okleštěnému Aranovi.
Navíc se po spojení s upíry dostavuje onen příjemný pocit zadostiučinění :twisted: Být to ve skutečnosti, zvolil bych stejně. ;-) Jsou mi bližší.
Menší zlo, větší zlo, koho to zajímá? HH nakonec stejně všechny vymlátí, tak je to fuk.
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Uživatelský avatar
M.O. 007
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 9.2.2007 14:19
Bydliště: Tam nahoře... však víte...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.O. 007 »

michy píše:HH nakonec stejně všechny vymlátí, tak je to fuk.
HH :?: Všechny :?:
Život je jako bonboniéra, Foreste...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“