Film: Příjemná překvapení

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Film: Příjemná překvapení

Příspěvek od sevencreature »

Když už tu jsou největší zklamání :wink:

Pro mě například:

Resident Evil - jednoho večera mi zavolalo pár kamarádů, že jedou do kina na nějaký film, ať jedu taky. Jel jsem a byl jsem opravdu příjemně překvapený filmem, od kterého jsem vůbec nic nečekal (a když už, tak to nejhorší :lol:).

Equilibrium - kvůli bojovým scénám stojí za to, taky jsem k němu přišel jak slepý k houslím.

Me, Myself & Irene - jednou byla na koleji děsná nuda, tak jsem vyhrabal nějakou (měl jsem v povědomí pocit, že recenze byly spíše průměrné) podřadnou komedii, kterou jsem posléze zařadil mezi mé nejoblíbenější.

Fast and Furious 2 - :lol: nj, je to béčko/céčko, ale zábavné béčko, které si na nic nehraje. Narozdíl od prvního dílu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

U mě je to:
Ali G In Da House-skvělá pakárna
Harold & Kumar Go to White Castle - Neměl jsem na co čumět a tak jsem si od kámoše půjčil poslední jeho film co jsem neviděl - a příjemě překvapil
Úsvit Mrtvých-Nářez jak má být
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Po podprůměrné jedničce a průměrné dvojce přišlo tohle...Takhle mají vypadat všechny díly(i 4 se povedla ale ne tak)
:arrow: Nejlepší Potterovký film.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Příjemná překvapení se tak snadno nevzpomínají, protože na většinu filmů koukám bez toho, abych o nich něco konkrétního věděl, takže nejde-li o pokračování, málokdy mám nějaká očrkávání. Pak je film buď dobrý nebo ne, ale málokdy překvapující.

Snad bych uvedl The Brothers Grimm - tedy, i pře obrovský počet negativních recenzí a mizerná hodnocení jsem stále tak nějak tušil, že to Gilliam zvládl dobře. A stalo se. Ještě mnohem lépe.
Nu a taky Interstate 60 - to mi jednou Yenn napsal SMS, ať se dnes večer určitě podívám na "tohle". A podíval. ;-)

7c: Me, Myself & Irene - to byl hrozný film, Carrey je tlama. Ale doteď si pamatuji scénu, jak po noci v hotelu brzy po seznámení, kdy ti 2 spí samozřejmě odděleně, přijde Irena do jeho pokoje, on vyčerpaný na posteli a na nočním stolku leží její fotka a asi 10 ušpiněných kapesníčků... Ehm. :-D :oops: :lol:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Loni Constantine - čekala jsem, jak to zlikvidují a byl kupodivu natočen docela dobrý film.

A určitě Sin City - četla jsem comicsy, vím, jak vypadají obvykle jejich adaptace, o filmu jsem sice netušila nic, nicméně předem jsem se ho obávala - a byla jsem naprosto okouzlena. Tak dobré naložení s předlohou se vidí málokdy.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Me, Myself & Irene je super :D.
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

mne se celkem libl film Pýcha a predsudek, knihu jsem necet takze jsem si rikal, ze to bude otresny a vysledek? Prijemne prekvapeni:-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - o knize jsem věděl pouze, že existuje, a na film jsem šel s tím, že "v Levelu bylo o LOTRovi téma, tak to také zkusím". A vida, vyklubal se z toho jeden z nejlepších filmů a motivace k přečtení knihy.

Interstate 60 - když mi ji nabízel bratranec, vůbec jsem netušil, oč jde. Inu, zkusil jsem a (byl) jsem nadšen.

Hranice života - nečetl jsme příliš pozitivní ohlasy, pročež jsem se šel především pokochat Naomi Watts. Snímek se však ukázal býti vskutku excelentní po formální stránce (leč ani Naomi jsem samozřejmě nezanedbal :-) ).

Cesta do fantazie - je asi zřejmé, že od filmu, který se mi doma válí několik měsíců, nečekám, že se s přehledem zařadí do mé Top 10, že?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Vzpomněl jsem si na další příjemné překvapení, ač by mě za to určitě mnozí nejradši roztrhali, a to Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. :lol:
Starší SW nemusím - je to dávno překonaná blbost (imho! :lol: ).
Nové byly ještě horší - Epizodu I jsem ještě skoukl celou, ale u E II jsem někdy v polovině začal číst a jen občas vzhlédl. A proto, když jsem E III zhlédl celou a jediný rozporuplný pocit jsem měl z trapných "vtipů" a robotů , jsem nemohl uvěřit, že někdo dokázal natočit dobré SW. :lol: Jednoznačně největší překvapení, jaké jsem kdy u filmu zažil!
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Co si teď vzpomínám, tak stejně jako Vampirii mě překvapil Constantine. Ten film vychvalovali lidé, co před pár měsíci obdobně chválili RE: Apocalypse, čili jsem čekal super-efektní podívanou pozbývající děje i smyslu. Když jsem Constantine po čase shlédl, byl jsem opravdu příjemně překvapen ;-).

No a když už jste naťukli tvorbu bratří Farrellyovcýh, musím vzpomenou ještě na There's Something About Mary, kdo viděl, snad uzná, že třeba část se stopařem byla opravdu povedená ;-) .
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Shichinin no Samurai - čítal som dobré ohlasy, ale išiel som to pozerať s očakávaním, že to bol možno dobrý film tak na rok 1954 a tú dobu - také prekvapenie pri pozeraní filmu som predtým dlho nezažil - nezabudnuteľné (7 statočných môže plakať v rohu od hanby)

Ghost in the Shell 1&2: 1 je podľa mňa perfektná - milujem také temné spracovanie budúcnosti a aj myšlienka vedomia umelej inteligencia je zaujímavá - pri 2-ke som bol v nejakom chorobnom stave a myslím, že to zapríčinilo zvláštne vnímanie toho filmu - perfektná vizuálna záležitosť a zopár zaujímavých myšlienok.

the Dune - ja ten film proste milujem

a xy ďalších na ktoré si teraz nemôžem spomenúť
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX píše:pri 2-ke som bol v nejakom chorobnom stave a myslím, že to zapríčinilo zvláštne vnímanie toho filmu
Která to byla release? Ta 1080p? :think: Škoda toho méně kvalitního obrazu - no kdo počká, ten se dočká (doufám).

Joj, teď mě ještě napadá Returner - taky příjemné překvapení... Ani nevím proč, ale moc se mi to líbilo - i když konec mohl být o malilinko lepší (tj. skončit to mohlo trochu dříve).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Interstate 60 byl skutečně vynikajicí film - a příjemné překvapení i pro mě.

The Brave - Deppův film. Přistupovala jsem k tomu hodně opatrně, ale nakonec mě to totálně rozcupovalo na kousky.

Qin Song (aka Emperor's Shadow) - Stín imperátora - film, na kterej jsem koukala s tím, že "zkusím, co se z toho vyklube"; dneska ho mám v top 20...

The Crow: City of Angels, Caravaggio...

...a jiné.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

CrowX píše:Shichinin no Samurai - čítal som dobré ohlasy, ale išiel som to pozerať s očakávaním, že to bol možno dobrý film tak na rok 1954 a tú dobu...
Kdybys znal mistra Kurosawu, nikdy by Ti taková kacířská obava na mysl nepřišla. :-P
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Celkem mile mě překvapil DOOM, po zkušenostech s podobnými filmy jsem čekla naprostou blbost a ona to je jen blbost. A celkem zábavná.

Ale takový Svět zítřka, podle plakátu a článků jsem čekal snímek o správných emerických boys, co zachraňují svět před evil padouchy. Sice přesně o tom celý film je, ale stejně jsem se úžasně bavil.
Feed your head
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - v době, kdy jsem ho viděl prvně jsem z něj byl zklamán, je to ale opravdu nej potterovský film, doufám že jen zatím ;-)

Interstate 60 - viděl jsem na pissu a jedná se o film z jedním z nejlepších příběhů vůbec. Ty paradoxy ve filmu jsou prostě úžasné. Fakt díky tomu, koho napadlo ten film promítat. Btw, má ho někdo?

Eurotrip - Komedie jak blááázen
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“