2006 - Co se událo...

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

2006 - Co se událo...

Příspěvek od Ajantis »

Nu, co v oblasti kultury vás za rok 2006 oslovilo nejvíce?
Nějaký koncert, hudební album či film (ať už v roce 2006 vznikl, nebo byl uveden do kin)...

Z filmů se mi rozhodně nejvíce líbilo V pasti, jenž měl českou premiéru nedávno, ač je to rok 2005. Z těch letos natočených pak zatím Science of sleep - k dokonalosti má daleko, ale spousta jiných čerstvých snímků mi zatím uniká - napravím v průběhu roku příštího. 8-)

Stran koncertů jsem se dostal pouze na Placebo a Prague Industrial Festival - obě akce měly něco do sebe a obě se mi velmi líbily (PIF nejen kvůli hudbě :-) ), i když Brian Molko je zkrátka Brian Molko. :angel:
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

hudba:
klady -
Laibach - album Volk
Laibach živě v roxy (zpěvák pozdravil)
zápory -
Michael Regener je stále ve vězení, tudíž další album neudělá :-(

film:
zejména asi Potomci Lidí
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Z koncertov nemusim rozmyslat- New Guns N' Roses (aj ked Depeche Mode dva dni predtym su v tesnom zavese). To, ze GN'R su spat ako kapela, nie parta najatych muzikantov, sposobilo v neskutocnom kotli nezabudnutelne 3 hodiny. (ale serie ma jedna vec- preco kurva musi byt tolko koncertov tento rok? Okrem mnou nastastie nastivenych GN'R a DM Clapton, Placebo, PSB...) este strom na peniaze... :-? )
Filmy? Na Potomkov ludi sa chystam, a podla ohlasov maju celkom sancu byt na tomto mieste vystaveni oni, ale zatial to bude asi ten United 93
Naposledy upravil(a) Elessar dne 3.9.2007 11:05, celkem upraveno 3 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Z filmů jsem některé zajímavé kousky ještě neviděl (United 93, Science of Sleep) a některé se zase do našich kin dostanou až příští rok (Babel a hlavně The Fountain), ale z těch co jsem letos viděl jsou nejlepší Potomci lidí, dále pak V for Vendetta, Jarhead a velmi zajímavý Perfume: The Story of a Murderer.

Největším zklamáním bylo jednoznačně X-Men 3, od nich jsem čekal mnohem víc.


Z koncertů jsem letos byl jen na velmi vydařených Masters of Rock.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Hmm, hudba...

Alba, která se mi nejvíc zaryla do paměti:

Aborym - Generator
Keep Of Kalessin - Armada
Front Line Assembly - Artificial Soldier
Blacklodge - SolarKult
Ambassador 21 - Weight Of Death
Placebo - Meds
Daughters - Hell Songs
Psyclon Nine - Crwn Thy Frnicatr

Koncerty:

Carnival In Coal na Brutal Assaultu, Tool
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Zvláštní, kdyžtak šmejdím po disku, nacházím všehovšudy jen tři desky z tohoto roku. Pominu-li nepříliš vydařený Riot City Blues od Primal Scream, za zmínku určitě stojí Yorkův The Eraser a především Yes, Virginia... od The Dresden Dolls, tahle deska mi svou energií naprosto učarovala.

Z filmů si vybavuji pouze Vendetu, přičemž mám ještě několik restů (však já je doženu ;-) ).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Co se týče nejlepšího filmu, který byl letos uveden do českých kin (a který jsem viděl), budu se zřejmě rozhodovat mezi následující trojicí: Hranice života, Let číslo 93, V jako Vendeta. A anžto je každý úplně jiný, bude to těžká volba.

Nicméně zatím bezkonkurenčně nejlepším filmovým počinem letošního roku je pro mě Suzumiya Haruhi no Yuutsu.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

tak pro me byl zazitek Borat...ja do kina jinak moc nechodim, protoze nemam cas, ale tohle jsem si nemoh nechat ujit....
Můj osud je párty!
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ještě jsem zapomněl na Running Scared - ten se sice k nám do kin nedostal (opravdu miluji české distributory :evil:), ale je to pro mě asi největší překvapení roku a řadil bych ho hned za Vendettu.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Krajina přílivu je původem 2005, že?

Takže pak už zbývá jen náhradní řešení - V pasti.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vlasák: Ale to je taky z roku 2005 :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Film mne napadá jen jeden (ač např. V for Vendetta bylo taktéž výborné) a to Gilliamův Tideland.

Z roku 2006 jen Suzumiya Haruhi no yûutsu, sice je to seriál, ale co. 8-)

Koncerty: jednoznačně vítězí Current 93 v květnu v Kostele sv. Šimona a Judy, leč doufám, že i tento koncert bude v únoru 2007 překonán. :angel: Dále Placebo, Tábor radosti & Last Days of Jesus na brněnské gothic party v březnu, Prague Industrial Festival a špatné nebyly některé kapely z Prague In Dark (ale to, že sem nepustili Komu Vnyz, to tedy české ambasádě v Kijevu neodpustím).

Album: Tábor radosti - Lamat a hlavně April Skies od Deine Lakaien (mno dobrá, vydali to 2005, nicméně si tohle neodpustím...:))
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

7c: hmm... :-P tak v tom případě nevím, jestli volit ze zbytku, nebo prohlásit "nic" ;-) mmm... Mnichov nebyl špatný, ačkoliv to rokem výroby jistě taky bude 2005 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vlasák: No mě po pravdě taky prakticky nic "neoslovilo" :-) Resp. nevím, jestli bych o čemkoliv (kdykoliv) mohl prohlásit, že je to pro mě "událost roku" (přijde mi to trochu zcestné - asi jako žebříčky všeho možného :lol:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Na CSFD rozjeta akce CSFD Oscars, pročež přikládám své tipy. :-P
(Napsat můžete filmy, které měly českou nebo světovou prmeiéru v roce 2006 - tedy i pro film, který, ač světovou premiéru měl v roce 2005, měl českou premiéru až v roce 2006, resp. i poslední 2 měsíce v roce 2005.)

Obrázek

Dlouho jsem váhal o tom, jak rozdělit ceny "Nejlepší film" a "Nejlepší režie" mezi Tideland a Hard Candy, oba by mohly získat obě, nakonec to dopadlo takhle... Ale jen těsně. :-)
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“