Resident Evil

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Váš oblíbený díl?

RE Zero
0
Žádná hlasování
RE
1
14%
RE 2
3
43%
RE 3: Nemesis
2
29%
RE Code: Veronica
0
Žádná hlasování
RE 4
1
14%
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Resident Evil

Příspěvek od sevencreature »

Právě jsem si čistě kvůli RE 4 koupil Logitech Cordless Rumblepad 2 a šokovaně zírám, že tu ještě vůbec není thread o RE :shock:

Jak se tohle mohlo vůbec stát? Jedna z mých nejoblíbenějších herních sérií ač brutálně (no někdy víc - RE3 - někdy méně - RE2) przněná Capcomem a jejich "dovedným" převodem z konzole na PC) a nikde nic???

Přitom pořád čekám na Code Veronica na PC (je mi jasné, že marně, ale co)...

Je tu někdo, kdo dohrál Tofu minihru? Nebo nadšenec, co dokončil CV na PC (v emuátoru?).
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 8.8.2007 18:15, celkem upraveno 3 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Heheh, zjistil jsem, že na současných ovladačích mi jede RE2 a RE3 naprosto bez problémů. 8-) Škoda, že mě nebaví hrát. :lol: Resp. 2ku bych si zahrál rád, jenže mám takový zajímavý problém se saveováním - hraju za Leona, hru uložím, vypnu, chci nahrát... a ono mi to napíše, že se jedná o save pro Claire. :shock: No a Claire CD nemám, takže ani nemůžu zkusit, jestli by to z něj opravdu nahrát šlo.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

RE sériu som hrával na PSX, kde som poctivo prešiel 1,2 a 3. CV sa mi do rúk nedostala a nie som si istý, či by 4ku môj polovyhorený komp zvládol... snáď niekedy...
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

necrotising_: Hmm, a hraješ scenář A nebo B? I když, pokud jsi ho nedohrál za Claire, tak to asi nejde :think: V tomhle ti asi neporadím, vlastním pouze :wink: obě CD :mrgreen:

EDIT: Ještě jsem zapomněl dodat, že RE 2 je asi nejkratší hra (hrací doba cca 1:30 na scénář) kterou jsem dohrál tolikrát za sebou (klidně 12x :-P ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Budu muset sehnat to druhé, na jeden zátah se mi to asi projít nepovede. :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

necrotising_ píše:Budu muset sehnat to druhé, na jeden zátah se mi to asi projít nepovede. :-D
Projít RE 2 na jeden zátah je základ :mrgreen: I když je fakt, že Licker někdy dokáže překvapit (každopádně s Huntery v RE se to nedá srovnávat - one hit kill je OHK :anxious:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Přeci jen bych to hrál raději s nějakou jistotou v zádech. Sice chápu, že bez saveů to bude aspoň napínavější :mrgreen: , ale i tak.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

necrotising_: Hehe, taky to mám radši se savy. Nejspíš máš nějakou poškozenou release. Hádám, že koupit RE 2 je teď docela obtížné? :think:

Ach jo, doufám, že udělají nějaký remake... Popravdě řečeno bych ocenil (a koupil) docela dost remaků starších her - u kterých jsou nejen problémy se spouštěním (to vlastně nejsou až takové problémy) ale především se zobrazením.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hral som len RE4 ale to bola skratka bomba... akoze ta hra ma chytila, nepustila a pohltila... vysala moj mozog a hodila ho do vedra plneho las plagas :twisted: :-P
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

xRage: A kterou verzi? PC, PC 1.1, PS2, GC, Wii?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

PC, ovladanie bolo nejak zkonvertovane pre klavesnice... aj napriek tomu, ze sa mi zozaciatku tazko zvykalo, tu hru som miloval :-P
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

sevencreature píše:necrotising_: Hádám, že koupit RE 2 je teď docela obtížné? :think:
Opak je pravdou - láká mě tato nabídka:

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-7s- ... -179g.html

I s dopravou je to proklatě levné. Je to DVD edice upravená aby fungovala na XP - a není nutné měnit CD (nebo resp. spouštět jiné exe pro Leona a pro Claire). Sice to je v originále (tj. anglicky plus japonské titulky a texty), ale je možné nahrát tam texty z anglické verze a funguje to parádně.


Jinak - Resident Evil 4 je kupodivu nejlepší hra co jsem za poslední - nevím jak dlouhou dobu - hrál :shock: Fascinující. Její koupě je, řekl bych, povinnost :-P

Jediná moje výtka je opravdu nízká kvalita videí v PC verzi (bohužel byla portovaná z PS 2 verze) - a kvalita světelných efektů je oproti Gamecube taky nižší. Jinak je to nejspíš (dle ohlasů a screenshotů) nejlepší verze ze všech.

Mimochodem, tady je ukázkové video ze hry (konkrétně minihra Mercenaries) - a ano, není to video žádného začátečníka... :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=EwMjwwEhMDk - aneb takhle hrají RE4 vysokoškolští učitelé fyziky :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Desperado
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 2.8.2007 14:36

Příspěvek od Desperado »

He, Resident Evil 1, 2 jsme kdysi dávno, častokrát hráli s kamarády na PS1, pamatuju, že jsme vlastnili japonskou verzi, ale to nám tak ani nevadilo, šlo nám spíše o rozmetání několika stovek zombíků... ach, ta nostalgie...
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Tak som sa rozhodol z nostalgických dôvodov nainštalovať RE1, ale čo to :shock: . Pod XP sa mi to nedarí. Nespojazdním ani setup (použil som kompatibilitu s W95, ale vždy mi to zamrzne. Nejaké rady ?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neinstalovat? Tím myslím, jestli máš nějakou možnost "alternativní", ehm, release...

Ohledně RE2 a XP - hmm, nejsem si jistý, jestli jsem RE2 na XP hrál nebo ne :think: RE určitě ne - to bylo na 98, schválně je oba někdy zkusím i pod XP.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“