Důvod k založení Sigilského webu

Čo sa vám na našom webe páči, nepáči, kde máme chyby a ako to všetko ešte zlepšiť.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Důvod k založení Sigilského webu

Příspěvek od Razfallow »

Vítáme přeběhlíky( 8-) ) z BGCZ, stejně tak i ostatní uživatele, kteří se u nás zaregistrovali.

Pro uživatele fóra BGCZ nejdříve několik vysvětlení proč jsme založili další web a fórum.

Několikrát jsme Adminovi nabízeli naši spolupráci, ale on ji buď ignoroval nebo na ni kašlal. Z jakého důvodu ví jen on sám.

Začli jsme se tedy na bývalém fóru Dracolisk zabývat tím, jak Admina přesvědčit. Bylo to zrovna těsně předtím, než Admin ustanovil tři další adminstrátory. Ovšem tato naděje, že se začne něco dít, neměla dlouhého trvání, Admin ji za pár dní zase pohřbil.

Vrátili jsme se tedy k diskuzi, co dál a výsledkem bylo prohlášení, které poslal na BGCZ fórum yenn, ale je třeba zdůraznit, že jsme za tím stáli všichni.
Pro přimenutí ho sem dám:
BG CZ – jeho historie a jeho budoucnost
Tenhle příspěvek je určen především Adminovi a také všech členům fóra, kteří by rádi věděli co se vlastně děje. Takže vezměme to od začátku.

V srpnu roku 2004 založil Admin jako jediný majitel a autor web Baldurova Brána CZ a s ním související fórum. V průběhu několika měsíců web naplnil velmi rozsáhlým a kvalitně zpracovaným obsahem o RPG hrách založených převážně na Infinity Enginu. Jeho aktivita však začala poznenáhlu upadat, až upadla úplně. Jistě si dobře pamatujete datum 19. ledna, které dlouho vévodilo hlavní stránce jako datum poslední aktualizace. Obdobně i fórum jevilo značné známky neudržovanosti. Z tohoto důvodu se někteří po několik týdnů vytrvale dožadovali nápravy. Admin tedy jmenoval několik moderátorů, kteří měli o chod fóra nadále pečovat. Jmenovitě to byli Razfallow, Jab a později i drake127. To byl na dlouhou dobu poslední aktivní Adminův zásah do webu i fóra. Rozhodně to bylo přínosem pro obsah i nadále však fórum vykazovalo chyby (např. čas, skiny). S tím ovšem moderatoři vzhledem k omezeným pravům nic dělat nemohli.

V červnu 2005 došlo k jisté kolizi mezi moderátory a Adminem. Vzhledem k tomu, že po několik měsíců nevykazoval jakoukoliv aktivitu a na zasílané PM a emaily v podstatě nereagoval, došli moderátoři k závěru, že si není vědom blížícího se konce registrace domény baldurgate.cz. Následkem neprodloužení smlouvy by bylo ukončení činnosti této domény registrátorem a tudíž i konec Baldurovy Brány. Moderátoři se tedy snažili sehnat Admina jak se dalo, dokonce i na telefonu. A toto byla Adminova reakce:
Admin píše:...„Zdravím všechny návštěvníky zdejšího webu a především uživatele diskusního fóra. Zřejmě bych se měl omluvit za delší nepřítomnost zde na fóru a absenci jakékoli aktualizace. Nicméně to neudělám hned z několika důvodů. Jednak jsem již několikrát zdůraznil že nemám čas ani chuť (ať si pod tím každý představuje co chce) a především mne dnes někteří z vás krajně vytočily. Neaktualizovat web je věc jedna a lézt někomu do soukromí věc druhá. Telefonáty, kde jsem upozorňován na zaplacení domény považuji za naprostou drzost a nehoráznost s jakou jsem se ještě nesetkal. A pokud se podobné výpady do mého osobního života budou opakovat, nebojím se prohlásit že to bude dotyčného poslední den na tomto serveru. Zákonná povinnost každého vlastníka domény je uvést a nechat zveřejnit své osobní údaje, jejich využití k soukromým účelům však považuji za drzost.“...

No nicméně Admin zaplatil doménu, provedl lehké opravy na fóru a web zůstal beze změn. Po měsíčním mlčení provedl Admin upgrade fóra a zase dlouho nic. Zřejmě by to tak zůstalo, kdyby nedošlo k téměř 14-dennímu výpadku webu a fóra. A takto shrnul drake127 situaci na náhradně zapůjčeném fóru BG2 Add-on CZ:
drake127 píše:...„Pokud jste sem zrovna zavítali a chcete ve stručnosti zjistit, co se stalo, tak vězte, že v podstatě nic nevíme.

19. 8. - přestaly fungovat celé stránky http://www.baldursgate.cz/ včetně fóra. Celá stránka hlásí chybu 403 Access Denied, což znamená, že někdo nebo něco zamezilo přístup k celému obsahu stránek. Vzhledem k tomu, že se tato chyba objeví i u zcela jistě neexistujících souborů, tak nelze s jistotou určit, jestli jsou stránky stále fyzicky přítomné na serveru či ne. Nyní již můžeme předpokládat (níže), že toto provedl Admin, otázka zní proč? Můžeme tedy pouze spekulovat, co s tím udělal. Padly tu různé domněnky a pokusy o vysvětlení (např. větší aktualizace nebo útok hackera), nicméně každé vysvětlení má své slabiny. Oficiální vysvětlení je umístěno níže.
20. 8. - se Razfallow zatím neúspěšně pokusil Admina kontaktovat na jeho námi známé adresy.
26. 8. - Jab zavolal Adminovi, protože jsme nevydrželi čekat. Ani po dvou pokusech se mu však nepodařilo dovolat Adminovi, protože spal (?!), a tak mu zanechal vzkaz, ať odpoví na Razův e-mail. Zatím bez výsledku.
28. 8. - Adminovi jsem zavolal dvakrát a podruhé jsem to mínil již jako poslední telefonát. Admin telefon zvedl a ve zkratce jsem mu řekl ať přepošle e-mail, který Razovi nedošel. Podle něj má Admin problém se svým hostingem na pipni a přesouvá stránky jinam.
31. 8. - byly stránky opět uvedeny do provozu.
4. 9. - byla zaznamenán další výpadek, nicméně neředpokládám, že bude mít delšího trvání.

Zatím Vlasák na tomto fóru vytvořil tuto kategorii, která bude sloužit jako dočasná náhrada nefunkčního fóra a také zde budete informování, jestli se něco změnilo.
A nakonec žádost pro vás, kteří znáte kontakt na uživatele původního fóra, kteří o tomto neví a sami od sebe tuto stránku nenajdou, abyste se je sem pokusili nasměrovat.“...


Dalo by se tak říci, že moderátoři projevili větší snahu situaci řešit než samotný autor Admin. Vzhledem k uvedeným skutečnostem a z důvodu velmi špatné komunikace z Adminovi strany, požádal ho Jab emailem o vytvoření BG CZ Teamu, který by v době Adminovi „zaneprázdněnosti“ udržoval web i fórum funkční, aktuální a bezpečné a k předání potřebných oprávnění. Admin na tyto požadavky přistoupil a BG CZ Team byl vytvořen. drake127 okamžitě zahájil potřebné úpravy enginu fóra a během několika dnů odstranil většinu chyb. Dále byly po třičtvrtě roce opraveny četné nahlášené chyby obsahu webu. Rozrostl se tým moderátorů. Nutno dodat, že všechny prováděné změny byly diskutovány a dokumentovány BG CZ Teamem na skrytých fórech pro administrátory. Vše se zdálo ubírat správným směrem a pak přišla rána z čistého nebe.

Dne 10.9. bez předchozího oznámení a plánování Admin přesunul Baldurovu Bránu CZ k jinému poskytovateli a nutno podotknout, že značně amatérským způsobem. Na fórum nahrál databázi příspěvků z 1.9. a tím smazal veškerou práci BG CZ Teamu z předchozích dnů. Vše korunoval slovy jež můžete nalézt na hlavní stránce:
Admin píše:„Pokusil jsem se zde vytvořit jakýsi tým lidí kteří by to tu mohli spravovat, nicméně si nejsem až tak úplně jist zdali to povede směrem kam já chci aby se tento server ubíral. Prozatím jsou všechna přístupová práva odstraněna. A to do té doby než se mi podaří navrhnout něco lepšího. Pokud máte zájem pracovat na tomto webu jako moderátor, autor, grafik či s čímkoli pomoci kontaktujte mne na ICQ 210955027 a určitě se domluvíme.“...
Takže si to rozeberme:
- Admin se pokusil vytvořit team, který už dávno existoval a přes půl roku ho uháněl k akci
- práce se neubírala směrem, který Adminovi vyhovoval, ačkoliv se nikdy neobtěžoval nikomu vysvětlit, kam že to je
- to jsme zvědaví Admine, co lepšího vymyslíš než osvědčený tým lidí, kteří jsou zapálení pro tuto práci a vědí jak na ni
- opravdu by nás zajímalo, jak je možné se s Tebou domluvit Admine, když jsi to za celý rok nedokázal

Není tedy divu, že naprostá většina členů BG CZ Teamu rezignovala. Někteří trpělivější zůstali po naléhaní ostatních, aby tak BG CZ fórum mohlo i nadále dobře fungovat.

Doufejme, že tyto informace pomohou členům fóra, aby se dokázali orientovat v momentální komplikované situaci.

A nyní již pár slov k tobě Admine.
Vyzýváš ty, kteří mají zájem pracovat, aby se ti ozvali. A oni se ti ozvali. Byli to členové BG CZ Teamu, který tu fungoval. Znovu se ti ozvali i přes nejednu urážku, kterou jsi jim svým chováním uštědřil. Jenže ty jsi Admine na jejich nabídku dosud vůbec nereagoval a to už uplynuly 4 dny. Takže se zase tak moc nezměnilo. Dál si v klidu mlčíš a hraješ na vlastním písečku. To ale není spolupráce Admine, ta vypadá úplně jinak. Ta předpokládá, že budeš pravidelně navštěvovat fórum a zde budeš předkládat návrhy řešení a diskutovat o nich. Že konečně někomu sdělíš konkrétní kroky dalšího postupu, rozdělíš pravomoce, přidělíš dílčí úkoly a budeš kontrolovat jejich plnění ve stanovených termínech.

Admine, web i fórum jsou tvoje dílo, to ti nikdo nebere. Ale dosavadní stav poškozuje komunitu, která v souvislosti s ním vznikla. Už kvůli členům komunity je NUTNÉ ho změnit. Asi nikdo nevěří, že to zvládneš sám. Chceme ti rozhodně pomoci, ale vzhledem ke špatným zkušenostem s Tebou jen za následujících podmínek.

Neber, prosíme tě, následující slova jako vyhrožování, ale jako ultimátum.
Začni do pondělí 19.9. skutečnou spolupráci se všemi členy BG CZ Teamu. A ber to jako poslední nabídku, protože jinak BG CZ Team začne své úsilí ve prospěch BG CZ komunity realizovat někde jinde.

BG CZ Team - CrowX, drake127, Jab, Razfallow, sevencreature, Vampiria, Yachiko, yenn

a sympatizanti: MCZ, Tokkar, Vlasák a níže podepsaní: crovax en-vec, Arthalion, Javor, Silverbow
Admin sice nějak reagoval, ale naši výzvu opět nevzal na vědomí.
Chvíli jsme ještě čekali, ale marně.

Minulý týden jsme tedy začali realizovat naši představu webu a fóra.

Sigil Team

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]

Odpovědět

Zpět na „Stránky“