Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který z hratelných klanů máte nejraději?

Brujah
5
7%
Gangrel
4
5%
Malkavian
26
34%
Nosferatu
6
8%
Toreador
9
12%
Tremere
17
22%
Ventrue
9
12%
 
Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Konce jsou čtyři a příliš se neliší - ani závěrečnou animací ne. Záleží na tom, na které straně chceš hru ukončit - Camarilla, Anarchové, na sebe nebo za asijské upíry - odlišnost spočívá pouze v tom, koho máš zabít.
Jinak hra se dá v poklidu dohrát během týdne relaxační pařby, pokud budeš hrát stylem ,umím od každého něco', jinak se to může o den či dva protáhnout, protože získávání informací a hledání cest k cíli ti může trvat déle (může/nemusí).
Při volbě skillů si dávej pozor, ať vždycky umíš používat i střelnou zbraň (alespoň tři bodíky), jinak se ti před koncem může stát, že zjistíš, že hra nejde dohrát - ne technickou chybou.
Jinak mě osobně to hodně chytilo a fakt jsem se u toho bavil, jen škoda, že ty konce nebyly lepší a i bojový systém zblízka by snesl vylepšení. Ale zase byla perfektní atmosféra, úkoly (a to i subquesty) a dialogy + naprosto stylová muzika.
Vyčerpávající info :mrgreen:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Carlos píše:... jinak se ti před koncem může stát, že zjistíš, že hra nejde dohrát - ne technickou chybou.
Kvůli technické chybě odpadneš pravděpodobně už mnohem dřív. :mrgreen:

Já hrál Bloodlines cca 30 hodin, z toho několik bylo strávených čirým nadáváním a klením.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od sevencreature »

Jak píše Carlos. Možná jen, že skoro nemá smysl zlepšovat jiné bojové skilly než střelbu - a i u té jde spíš jen o 4 a 5 puntík (ty předtím jsou gratis) :-)

Celkem dobrá hra (ač z ní vyloženě čiší, že tam byl potenciál na mnohem víc) - stejně jako Zaklínač má ale jednu větší mušku - dlouhé časy nahrávání :doh:

Jinak jsem hru dohrál asi 3x s posledním oficiálním patchem a na žádné významné problémy jsem nenarazil. Záleží taky, za jakou postavu hraješ - důrazně bych varoval před Gangrelem (za prvé má asi nejvíc chyb ze všech už asi od první verze hry a za druhé je v boji děsně otravný - hlavní důvod, proč jsem hraní za něj zrušil po prvním aktu).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Jab »

Ještě je tam jeden konec, když se přidáš k princi upírů...
Jináč na Bloodlines je asi opravdu nej ta celková atmosféra = hudba, grafika, prostředí, postavy a hlavně questy!

Osobně též doporučuji postavy kouzlející či střílející, pravda, jeden quest tak asi neuděláš (hřbitov a střílení desítek zombií) na maximální počet skill points, ale jinak to jde. Zase jen s kouzlící postavou (Tremere, Malkavian) se mi povedlo v muzeu nikoho nezabít. Poslední strážce má klíč a já ho z něj musel dostat. Což šlo jen tím, že jsem jej omráčil (Tremere) nebo "roztancoval" (Malkavian) nebo samozřejmě zabil...

Nebo zkus Toreadora. Měl by to být de facto nejlepší střelec ve hře a je perfektní na většinu rozhovorů ("social skills" má nejvyšší). Jenže si zase neužiješ krásnou magii rodu Tremere nebo úžasné dialogy Malkavianů. Obecně je za hra Malkaviany o tolik lepší než za ostatní, že bych při prvním hraní asi neváhal. Byť je možné s tím i počkat, jelikož se občas díky svému šílenství dozvědí některé velmi zajímavé informace navíc - čili je to taková třešnička.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Ajantis: Poslední unofficial patch už pořešil skoro všechny problémy, takže to by se mu stát nemuselo :-D (jinak také tenhle patch otevírá i dokončuje některé kousky hry, které autoři z nějakého důvodu uzmaknuli - aneb zjistěte si, co tají vaše hra).

7c: Mně osobně přišlo hraní za Gangrela hodně podobné jako hraní za Brujaha, takže jsem neměl potřebu to dohrávat. Těmi chybami máš na mysli technické nebo herní? S těmi nahrávacími časy máš svatou pravdu - je to strašné!

MCZ: Ještě bych doplnil, že asi nejlepší rasou, pokud se chceš i zasmát, jsou Malkaviané. Naopak, pokud chceš celou hru nadávat a klít, zvol Nosferatu (jakmile narazí na nějakou světlou lokaci, je to s nimi hodně špatné + někdy je nutné chodit pod městem v kanálech, což v kombinaci s dlouhými nahrávacími časy jednoznačně nase*e).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od sevencreature »

Taky bych řekl, že nejlepší volba je Malkavian - časem zjistíš, že (alespoň ve druhé části hry) jsou sice jejich odpovědi vesměs úplně ty samé, jako u ostatních klanů, jen jsou pseudo-šílené stylizované, ale mají moc fajn (a užitečná) kouzla a vcelku rozumné rozdělení skillů.

Na základě mých zkušeností jsou mody (přezdívané též neoficiální patche) zbytečné, ale to je na každém.

Carlos: No, byly tam nějaké chyby v získávání bonusů v rozhovorech, ale nic nějak významného. Horší problém byl v tom, že jeho animace útoku je děsně pomalá - čili v melee je Gangrel otravně pomalý. Brujah je IMO lepší volba :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Jab píše:Poslední strážce má klíč a já ho z něj musel dostat. Což šlo jen tím, že jsem jej omráčil (Tremere) nebo "roztancoval" (Malkavian) nebo samozřejmě zabil...
Co si vzpomínám, tak se stačí proplížit kolem něj a nahackovat počítač. Ač je to docela pruda.

Jinak hru jsem dokončil asi čtyřikrát a nikdy jsem nenarazil na nějaký byť jen trochu podstatný bug. To se mi stalo jen s neoficiálními patchi (neustálé padání) a jistou verzí češtiny (chybějící modely některých postav), na kterou jsem od té doby radši zanevřel. Její poslední verze však již pravděpodobně je podobných neduhů zbavena.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

7c: To je pravda, ale Gangrel měl zase celkově dobré schopnosti pro boj - kombinace dobré odolnosti a brokovnice měla něco do sebe. Co se týká boje zblízka, máš pravdu Brujah je daleko lepší, ale tak do konce druhé třetiny, pak už je melee nepoužitelné. U Gangrela byla ještě jedna nepříjemnost - (já tedy měl s technickou stránkou hry potíže obecně) v prvním obleku, kdy má dredy nepokryté a animované, tak mi klesla frame rate o 2 - zmiňuji se o tom ve spojitosti s neoficiálním patchem, který vyřešil nejen tenhle technický problém, ale i spoustu dalších. Pravda, na druhou stranu zase přidával do hry pár věcí, které jsem neuvítal (i když za zjednodušení některých zámků a PC jsem byl rád).

Jab: Když máš vysokou odolnost, tak se to dá proběhnout s jakoukoli postavou (ono se ti to počítá jakože jsi nikoho nezabil) a pak hacknout PC.

Adieu: Čeština se jich nezbavila. Naopak neoficiální patche ano.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Carlos: ad délka - prima, to mi přímo ideálně vyplní svaťák :-D .

Já už to rozehrál před pár dny a vybral Tremere (na případné druhé hraní plánuji Toreadorku).

Mám i ten poslední neoficiální patch (mj. i tool pro widescreen ;-) ) a zatím žádný fatální bug, jen několik menších (grafických). Teda nejhorší zatím bylo to skladiště Sabbat, kde mi divně "odpadávaly" kusy interiéru. Taky se mi zdá, že některé postavy jsou divně zúžené, ale to určitě padá na autory hry.

Co se týče dlouhých loadovacích časů, tak se mi asi zatím vyhnuly. Ovšem, nevím, jestli je to chyba programátorů anebo skvělá featura Source enginu, ale měl jsem za to, že přepnutí rozlišení během hry, aniž bych ji musel restartovat, je už pár let samozřejmostí. Taktéž při přechodu do Win a zpět (občas musím sáhnout po slovníku) se hra chvíli načítá. Úžasné :-? .

Skilly zatím rozděluji z opatrnosti rovnoměrně, abych aspoň částečně uměl vše (tedy, počítám, že pro melee více než 1 bod potřebovat nebudu nebo ano?).

Jinak atmosféra a úkoly zatím parádní (Ocean House Hotel, Gimble's Prosthetics).
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Melee je důležité i pro krmení, ale tak 2 bodíky stačily i do pokročilejší fáze hry. Tremere jsou fakt bezva co se týče kouzel, ale stejně pravidelně přidávej na zbraně (střelné).
Co máš za konfiguraci PC? Myslím, že jsem tady svoje technické problémy s někým řešil - podle všeho moje grafické problémy způsobila karta od ATi.
(mimochodem, taky mám svaťák :-D )

EDIT: Nemáš link na ten úplně poslední patch? Našel jsem jich spousty, ale všechny byly mrtvé.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

No, já mám právě ATi. Další - už tak ne strašnou - chybou bylo mizení telefoního sluchátka, ale tohle už jsem tak moc neřešil ;-).

Jo, ještě jeden nepříjemný bug, občas se zvuk podivně zatrhne (a s ním i celá hra), takový ten efekt vadné gramofonové desky. Hra mi jinak běží více méně plynule i na nejvyšší detaily, a to i při celkem "náročnějších" situacích. Tahle chyba se stává nejčastěji při rozhovorech; nevíte někdo, co s tím?

edit: patche jsou zde: http://www.patches-scrolls.de/vampire_bloodlines.php. Mám ale pocit, že přibývají nějak rychle :-).
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Bodkin »

Melee jsou dobrou volbou s namaxovanou schopností obfuscate. Můj malkavián byl s tím řezákem velmi použitelný i v posledních fázích hry.

Ze střelných zbraní jsem sebou nosil především Spas 15, DEčko a plamenomet. S tím si upír naprosto vystačil.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od sevencreature »

MCZ píše:taky se mi zdá, že některé postavy jsou divně zúžené, ale to určitě padá na autory hry
Nikoliv, to je práce autorů modu přezdívaného "patch" - resp. nejspíš jejich úchylné modifikace konfiguračního souboru (hádám, že to přehnali s FOV a anamorfním nastavením). Btw, jaký "tool" pro widescreen máš na mysli? Pokud vím, tak rozlišení jsou natvrdo zapsaná v engine.dll a stačí je tam jen přepsat.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

7c: Ten tool (aplikuje se volitelně) právě přepisuje rozlišení v knihovně a "hlídá" i ty další hodnoty. Je možné je nastavit i manuálně, ale pokud nastavím hodnotu pro 4:3, je zase většina postav široká.

Hezký pokus, mimochodem, ale nevyšel ti. Já si tedy nedělám o kvalitách toho patche nějaké zvláštní iluze, ale slyšel jsem už o zabugovanosti téhle hry legendy (ano, tebe to nepotkalo, deset dalších ano), takže jsem to rád risknul.

Pominu-li tvou záměrnou (?) ignoranci použitého výrazu "některé" (což značí, že ostatní charaktery mi přijdou v pohodě), je dobré i zmínit, že to zúžení tam je, i pokud obnovím původní engine.dll (vycentruji obraz a nastavím třeba 1024x768), nehledě na to, že když se dívám na obrázky na netu, je tam taky.

Možná to bude jen problém v mém vnímání. Ale hrál jsem už dost her, a teprve u VTMB mě něco takového poprvé "praštilo" do očí, a proto jsem to taky zmínil.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Pokud máš na mysli zúžení v oblasti pasu, tak to je skutečně práce autorů - víš jak, úzký pas, široká ramena (v dámském případě objemný hrudník) :-D
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“