Strachy, běsi, fobie

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

KEBULE píše:Vallune POZOR začíná se u tebe projevovat profesionální deformace :naughty:
A toho sis všiml teprve teď? :mrgreen:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vanda píše:
Vallun píše:2. pavouk nemůže odpovídat za nic, ani v přeneseném smyslu nemůže za to, že je pavouk, z jeho strany se tedy nejedná ani o úmysl, ani o nedbalost
Fajn, nesouhlasím s bodem 1. a 2. a nebudu se opakovat.
Ale pavouk za to opravdu nemůže. Stejně jako s alergií - na vině je neadekvátní reakce organismu. OVŠEM pokud by ti někdo nasypal do postele hrst pavouků a věděl o tvé fóbii (nebo by o ní ani vědět nemusel), je za následky dle mého názoru odpovědný - ale opět ten dotyčný člověk, nikoliv samotní pavouci, kteří by sloužili pouze jako nástroj.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Vanda píše:Řekni mi tedy konstruktivní řešení, jak s troškou úsilí se zbavím fóbie a hlavně mě zajímá ta troška úsilí, protože už výše jsem psala, že jsem se pokoušela ten pocit hnusu zmírnit mockrát.
Já bych zkusil léčbu šokem.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

drake127 píše:Já bych zkusil léčbu šokem.
Safra! To je ještě lepší než můj nápad s obětováním kohouta... :think:

Jinak o svých fóbiích moc informovaný nejsem. Občas mívám strach z výšek, zatímco jindy mě nechají naprosto chladným (fakt netuším kde je v těch situacích ten rozhodující rozdíl). Jako spoustě lidem se mi hnusí hmyz a obzvláště červi (I když pavouci poměrně málo). Jinak mě nic zrovna nenapadá... (což ale neznamená, že jsem něco nezapomněl)
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

léčba šokem nezabírá...jen a to ne zaručeně, trpělivost a trpělivost... 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

MCZ píše:A toho sis všiml teprve teď? :mrgreen:
Ne, už dávno a jinde, ale tady už to bylo moc i na mě :-D

Vallune tahat právničinu zrovna sem... :eh:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

sevencreature píše:
Vanda píše:
Vallun píše:2. pavouk nemůže odpovídat za nic, ani v přeneseném smyslu nemůže za to, že je pavouk, z jeho strany se tedy nejedná ani o úmysl, ani o nedbalost
Fajn, nesouhlasím s bodem 1. a 2. a nebudu se opakovat.
Ale pavouk za to opravdu nemůže. Stejně jako s alergií - na vině je neadekvátní reakce organismu. OVŠEM pokud by ti někdo nasypal do postele hrst pavouků a věděl o tvé fóbii (nebo by o ní ani vědět nemusel), je za následky dle mého názoru odpovědný - ale opět ten dotyčný člověk, nikoliv samotní pavouci, kteří by sloužili pouze jako nástroj.
Omluva, mělo tam být, že nesouhlasím s bodem 1. a 3. :oops: Droboučký překlep. :oops:

Drake127: o léčbě šokem, ze které jsem měla noční můry už jsem psala výše. Taky si zcela zřetelně vybavuji pořad Pevnost Boyard (nebo jak se to jmenovalo), kde vybrali dívčinu s fobií z pavouků, aby na pavoucích hledala indicie. Šla statečně do toho, ale nakonec se jim tam zhroutila.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Vanda píše:Drake127: o léčbě šokem, ze které jsem měla noční můry už jsem psala výše. Taky si zcela zřetelně vybavuji pořad Pevnost Boyard (nebo jak se to jmenovalo), kde vybrali dívčinu s fobií z pavouků, aby na pavoucích hledala indicie. Šla statečně do toho, ale nakonec se jim tam zhroutila.
Asi tam bylo moc málo pavouků nebo působili příliš krátkou dobu. Nakonec zhroucení ničemu nevadí - třeba ji to vyléčilo ;-).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vanda - s bodem tři můžeš nesouhlasit, ale to je, naštěstí, všechno, co s ním můžeš dělat:)

bod jedna - antifobické terapie existují a jsou vcelku účinné. Alespoň dle přednášek...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Vallun píše:Vanda - s bodem tři můžeš nesouhlasit, ale to je, naštěstí, všechno, co s ním můžeš dělat:)

bod jedna - antifobické terapie existují a jsou vcelku účinné. Alespoň dle přednášek...:)
to ale vůbec nezní jako nic snadného, znamenalo by to, že musím sehnat něco, co v mém okolí není, což by znamenalo, že musím k nějakému lékaři, kam chodím nerada a když si představím, že výsledkem by bylo pouze to, že mi nebude vadit osminohá chlupatá potvora, se kterou jsem nikdy neměla v úmyslu kamarádit, tak to snad ani za tu námahu nestojí. ;-) Jediný pavouk, kterého jsem kdy vzala do ruky, byl docela slušný macek, když mi bylo 15 let. Tenkrát jsme byli na dovče v Itálii a každé ráno tenhle pavouk nastoupil na naši plážovou tašku a byl odnešen na pláž a večer znova odnešen zpět na ubytování. Sáhla jsem na něj v momentě, kdy ho jednou napadlo, že se projde po pláži a mazal to rovnou ke mě, takže jsem se mu nejdřív vyhnula a když proběhl kolem mě a pokračoval, tak mě napadlo, že se ztratí a něco se mu stane,tak jsem ho vzala do ruky a znova posadila na tu tašku. Nezmocnil se mě pocit hrůzy, ale byla jsem ráda, že je vše zase ok. Osobně to vnímám za dost podivné. Nevím, jestli se nějak tomu pavoukovi podařilo vyvolat dojem, že je vlastně kámoš? ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vanda - dělej jak myslíš:) Já jen upozorňuji na to, že ta možnost tu je, v nejmenším Tě nenutím to absolvovat, ale nesváděj pak své obavy na nebohé chlupaté oktopody:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“