Vplyvy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Vplyvy

Příspěvek od Arthalion »

Myslite si, ze ste vo svojom zivote ovplyvneni konkretnymi vplyvmi, ktore Vasu osobu niekam posunuli, istym sposobom zmenili?
Uvedomujete si vplyvy, ktore formovali Vasu osobnost uz od detstva? Ovplyvnilo Vas nieco tak silno, ze zmenilo Vas nazor a uvazovanie nad istymi vecami?
Myslite si, ze by existovalo nieco, co by mohlo vyrazne zmenit Vasu sucasnu osobnost? Myslim si, ze by to mohlo byt celkom zaujimave a obsirne tema, ale napokon, je to na diskutujucich. A autorovi temy samozrejme. :-)
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Myslím, že ( nielen ) moja osobnosť je neustále sa fprmujúca vec... ovplyvnilo ju mnoho zdanlivo aj nepodstatných vecí... neviem, či to je tak aj u vás, ale moja osobnosť je vec dynamická... stále mením svoje postoje, názory, dokonca aj charakterové vlastnosti... aj keď to už trochu ťažšie... hovorí sa, že by to mohlo byť aj vekom a možno na tom niečo pravdy bude, aj keď toto zatiaľ moc posúdiť nemôžem, pretože ten vek akosi nemám... a neviem kedy a či taký vek vôbec príde... vplyvy na moju osobnosť samozrejme príjmam mimovoľne, ale aj takýmto veciam sa dá vzdorovať... teda aspoň do určitej miery... ale väčšinou sa o to nesnažím... z predchádzajúcich skúseností... lebo niekedy veci, ktroé sa mi zdali naprosto šialené sa nakoniec ukázali ako nielen akceptovateľné ale ba dokonca som si ich "vzal za svoje"...

... mnoo vyjadril som sa tak trošku vo všeobecnejšej rovine, lebo myslím, že keby som napísal, čo a kedy a ako a etc. ma zmenilo asi by vám to moc neprinieslo... ale jedna vec je určite zaujímavá... jednoznačne vplyv tejto komunity na mňa... myslím, že je skutočne veĺký ( možno bol najmä v minulosti). Naučil som sa tu mnoho vecí, veľmi - veľmi ma niektoré disksuie pozmenili... viac ako sa na prvý pohľad zdá...

a ako je to u vás?
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

:think: Hmm, zajímavá nová témata, Arthe. Jen si myslím, že nás ovlivňuje úplně všechno po celý život, stejně jako sochař tvaruje svoji sochu a ten konečný výsledek považuji za to, proč vůbec existujeme. Tzn. že na konci života jsem všichni taková umělecká díla vytvarovaná zkušenostmi.
A pak se naše těla rozpadají v prach. Ale co se děje s našimi zkušenostmi a naší duší po smrti, to asi jen tak nezjistíme.
Asi jsem trochu odbočil od tématu, co?
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Adieu: No tak trochu si tie vplyvy zahodil a zmenšil oproti tej schéme, čo si tu opísal... ;-)
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ano, existuje mnojo veci, ktore osobnost cloveka "vybrusuju" a menia ho tak v malych zmenach neustale. Myslite si vsak, ze je mozne, ze clovek pride do stavu isteho nadhladu, ked su zmeny skutocne len "mikroskopicke"?

A dalsia otazka, zazili ste medzne situacie, ktore ovplynili Vasu osobnost ci uz po stranke intelektualnej (co je asi menej pravdepodobne ako u dalsej moznosti) alebo po stranke emotivnej, resp. reagujete na iste veci emotivnejsie vzhladom na niektore skusenosti?
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Arthalion píše:Ano, existuje mnojo veci, ktore osobnost cloveka "vybrusuju" a menia ho tak v malych zmenach neustale. Myslite si vsak, ze je mozne, ze clovek pride do stavu isteho nadhladu, ked su zmeny skutocne len "mikroskopicke"?
Ako som povedal... neviem ... môj otec tvrdí resp. sa mi to na ňom tak zdá, že to tak môže byť... ale niečo vo mne ma nabáda k tomu aby som neveril... neviem... vážne neviem... ;-) [/quote]
Arthalion píše:A dalsia otazka, zazili ste medzne situacie, ktore ovplynili Vasu osobnost ci uz po stranke intelektualnej (co je asi menej pravdepodobne ako u dalsej moznosti) ...

Určite... 8-) bolo ich mnoho ... niektoré zážitky také rozhodne boli... dosť silné zážitky to vám poviem, ale najprv keď sa to stalo sa zdalo, že ma to ešte utvrdí napr. v mojom predchádzajúcom postoji, ale opak bol pravdou - viz. napr. téma náboženstvo aj keď neviem či práve toto môžem zahrnúť medzi "inelektuálny" rozvoj... aj keď to však nie je až také dôležité...
Arthalion píše:...alebo po stranke emotivnej, resp. reagujete na iste veci emotivnejsie vzhladom na niektore skusenosti?

Emotívnejšie? Tak v tomto ohľade mám úplné "okno"... možno by to chelo trochu konkretizovať, čo si pod tým "emotívnejšie" myslel... ;-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Arthalion: Hodně velkou měrou mé ovlivnili i jiné než mezní situace, a to třeba četba, po které jsem viděl něco amorálního a neetického tam, kde jsem si to dříve neuvědomoval.
Ale jinak si nevzpomínám na nějakou situaci, která by mé změnila. Přeci jen nežijuv tak vypjaté době a žádná dobrodružství s pistolí jsem také ještě nezažil. :lol:
K tomu jak říkáš "stavu nadhledu" podle mě člověk dojde jedině ve chvíli, kdy je životem natolik unaven, že už nemá vůli a chuť poznávat nové věci a vstřebávat další zážitky... Anebo lidé nesmrtelní, kteří mají již tolik zkušeností, že jsou z nich ti největší cynikové. :lol:
Aj, já prozradil, že jsou mezi námi nesmrtelní. Musím se zabít.
:lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Dokazal bych vyjmenovat nekolik podstatnych udalosti v mem zivote, ktere me nejak poznamenaly, ale je to natolik osobni, ze si to radeji necham pro sebe ;-) .
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Áno samozrejme je na každom do akej miery sa otvorí... ja som to urobiť v tomto ohľade aspoň z časti mhol, lebo Sigil s tými udalosťami priamo súvisel... ;-) Samozrejme nie so všetkými...
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Mna ovplyvnil hlavne poznanie istej krasy zivota, ktora je obcas nevyhnutne tragikomicka, no to poznanie cloveka snad povznesie nad tragikomickost, mozno tym ze ju prijme. :-)

Po emotivnej a aj intelektualnej stranke ma opvlyvnili silne problemy v detstve, nemusim to konkretizovat, nemalo by to zmysel. :-) Len poviem, ze ako dietatu to nepochybne zmenilo premyslanie a ovplyvnilo iste hranice osobnosti.
A potom rozhovory s otcom samozrejme, jeho nenapadne pedagogicke "tuky" :-) mi iste velmi pomohli ujasnit si iste veci.
Naposledy upravil(a) Arthalion dne 4.8.2006 1:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Arthalion píše:Po emotivnej a aj intelektualnej stranke ma opvlyvnili silne problemy v detstve...
Ano, tak to jsme dva - já nikdy nežil v harmonické rodině. :lol: Ale konkretizovat to také nehodlám, páč to ani není důležité.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja som asi jeden z tých, ktorí si z ranného detstva atď nenesú takmer žiadne takéto ovlivnenia... podnety, ak boli boli veľmi jemné čiže som ich pochopiteľne vtedy nemohol vnímať...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

nejvíce mě ovlivnil nacismus, fašismus a první dodatek ústavy spojených států amerických
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Lerek píše:nejvíce mě ovlivnil nacismus, fašismus a první dodatek ústavy spojených států amerických
Je dobré vědět, že se na tobě nepodepsala ta lobotomie, kterou jsi musel jako malý podstoupit. :-P :-D
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Jab píše:
Lerek píše:nejvíce mě ovlivnil nacismus, fašismus a první dodatek ústavy spojených států amerických
Je dobré vědět, že se na tobě nepodepsala ta lobotomie, kterou jsi musel jako malý podstoupit. :-P :-D
kdepak to je mou nadměrnou inteligencí, píšu sem věci tak hodnotné a inteligentní, že to zde nikdo nemůže docenit a pochopit, jsem nepochopený umělec :arrow: :idea: :lol:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“