I na Slovensku mají svůj "Týden nenávisti"

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

I na Slovensku mají svůj "Týden nenávisti"

Příspěvek od Yachiko »

Po postupe našich tenistov do finále Davis cup-u sa istý český denník vyjadril, citujem: "Exoti z východu vo finále Davisovho pohára..." :shock: :evil:
Čo na toto ako Češi hovoríte? Mám pocit, že s tým nacionalizmom je to čoraz horšie, tak ako u nás, tak aj u vás...
Aký máte k tomu postoj?
Toto vyjadrenie som samozrejme použil len ako príklad, neobľuba Slovákov sa prejavuje samozrejme aj v iných veciach...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Sluší se nejdřív hodit link, kde to psali. ;-) A s tím proti-slovenským nebo proti-českým nacionalismem podle mě nemáš pravdu. Na světě snad neexistují dva národy, které by k sobě měli takhle blízko. 8-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Exoti z východu jsou ve finále a exoti ze západu vypadli z elitní skupiny :-D

Já mám Slováky rád (a Slovenky jakbysmet :mrgreen: ).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:Exoti z východu jsou ve finále a exoti ze západu vypadli z elitní skupiny :-D

Já mám Slováky rád (a Slovenky jakbysmet :mrgreen: ).
Právě. Mám taky pár slovenských kamarádů. Ale slovenské kamarádky mi jsou ještě milejší. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Link nemám ja som to čítal niekde na tele-texte v TV a počul od jedného človeka, skúsim pohľadať cet Google...
Mimochdom... čím sme blízko? Rečou, geograficky a podobnými vecami...
Ale ja s myslím, že medzi obomi národmi u väčšiny ľudí existuje strašná nenášanlivosť - často keď v TV dávajú nejaké vyjadrenia českých občanov ohľadne Slovákov, tak sa nestačím diviť... :shock:
Samozrejme u väčšiny to tak nie a my konkrétne nemáme medzi sebou akékoľvek problémy resp. vôbec nie je poznať, že sme z rozdielnych krajín...
Horšie to však je s "obyčajnými" ľuďmi...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jab píše:
yenn píše: Já mám Slováky rád (a Slovenky jakbysmet :mrgreen: ).
Právě. Mám taky pár slovenských kamarádů. Ale slovenské kamarádky mi jsou ještě milejší. :mrgreen:
ä
To som rád, že sa nájdu aj inteligentní ľudia, ktorí nie sú nacionalisti - samozrejme nie, že by som o vás niekedy pochyboval...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Yachiko: V televizi většinou nemluví normální lidé, mě kdyby oslovili do ankety taky jim nic neřeknu.
Já proti slovákům ani slovenkám nic nemám, dokonce je považuji za "východní bratry" (a slovem východní myslím jen zeměpisnou polohu).
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Yachiko: No, já ti nevím. Je mi 21 let a nepamatuji si ve svém okolí na nějaké protislovenské nálady. Vždy spíš na sympatie až přátelství (bratrství ;-) ). Sám jsem se potkal taky s jedním (případně třemi) proti-českým slovákem. Byl jsem s partou kamarádů a kamarádek v Nízkých Tatrách a jemu se to nelíbilo. Což dával hodně hlasitě najevo. Naštěstí nás bylo o dost víc a on byl příliš ožralý, aby něco zkusil. Věřím, že názory podobných Čechů pak přenáší i vaše televize. Pro novináře je to asi o dost zajímavější, odkrývat pomocí těhle dementů rozpory, místo co by hledal společné (-což vlastně ani není třeba hledat.)
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

Jab píše:Pro novináře je to asi o dost zajímavější, odkrývat pomocí těhle dementů rozpory, místo co by hledal společné (-což vlastně ani není třeba hledat.)
Tak tak. Novináři si vybírají.

Yachiko: S tou vzájemnou nesnášenlivostí jsem se taky setkal. Verbální konfrontace(s množství perných imperativů) dvou exotů kvůli hokeji :roll: Ale imo jsou to spíš jevy marginálního charakteru; zažil jsem to jen jednou.
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jab: Máš celkom šťastie, že si sa s tým stretával tak málo...
Ja proti-české názory vidím na akždom kroku - sú to naši nacionalisti, ktorých z duše nemám rád... a vidím, že sa takí nájdu aj u vás a smola je, že to preniká aj do médií...
Každopádne mne sa tieto ropory vôbec nepáčia... mali by sme skôr hľadať to spoločné, čo vlastne ani netreba ako si písal - mali by sme proste na tom stavať. Lenže je príliš veľa idiotov, ktorým toto proste vyhovuje...
Prečo robíme rozdiely? Však sme tí istí ľudia a proti ostatným národom sme si dokonca ešte podobnejší ( či už v dobrom alebo v zlom...)...
To je vlastne dosť zlá otázka "prečo"... :-?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

No, ono se občas kvůli některým věcem musí rozumný Slovák chytat za hlavu a Čech trošku skrývat hněv.
Anžto trochu ulítávám k historii, tak se mi nelíbí, že se na Slovensku přespříliš haní 1. republika. Měla spoustu nevýhod, ale pořád to byl v tehdejší Evropě jeden z nejlepších demokratických států. Ale štve mě to teprve v konfrontaci se Slovenským štátem, ke kterému se Slovensko de facto hlásí. Klero-fašista Hlinka sice zemřel před jeho založením, ovšem není to osoba, která by měla mít místo na slovenské bankovce.
Pokud berete za svůj první stát právě tuhle hrůzu (a ne 1. republiku), ke které jeho politika směřovala, pak mi přijde zároveň schyzofrenní ta oslava SNP.
Tohle mě jako "západního bratra" dost zaráží. Samozřejmě ne k nějaké nesnášenlivost, ale uvítal bych nějakou změnu. Rychlou a rozumnou. ;-)

P.S. Já ani tak nevidím nacionalismus mezi obyčejnými lidmi. Ale mezi těmi "nahoře" se občas vyskytuje. A pak na obou stranách přilévají olej do ohně a doslova na tom "žijí". :-?

Edit: Samozřejmě mi je jasné, že s takovými blbostmi těch nahoře těžko může průměrný Slovák něco dělat. No, možná tak začít tisknout vlastní tisícovky třebas se Štefánikem. :-D
Naposledy upravil(a) Jab dne 29.9.2005 23:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja za samostatnosť pokadám asi 1. republiky - ČSR ešte pred 2. svetovou vojnou a žiadny Slovenský štát ani podobne...
Spoločná republika mala neskutočne veľa nevýhod - neuraz sa myslím si, že Slovenskoi bolo v spoločnej republke často stavané až na pomyselné 2. miesto a bolo na ňom napáchané oveľa viac škôd a menej rozvoja - nie že by sa to isté nedialo teraz... ;-) Takže to ,že sme sa rozdelili má svoje tmavé aj svetlé stránky... jedni sa stavajú viac za rozdelenie druhí proti... ja myslím, že akýkoľvek z týchto 2 názorov je trošku obmedzený a zvláštny. Ja som v tomto ohľade neutrálny...
A Slovenský štát ? K tomu a ja vôbec nehlásim...
Veď sa treba porieť kto na tie oslavy chodí - bandy mladých tupcov s vyholenými hlavami a strí dedkovia a babky, ktorí už nemajú v hlave všetko v poriadku prípadne sa za SŠ mali dobre vďaka príslušnosti k ľuďom, ktorí vtedy vládli...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Yachiko: setkal jsem se s oběma extrémy z obou stran, ono je to nakonec skoro přirozené. Ale poměrně dost lidí ze Slovenska znám dobře a není žádný problém - jako vždy, je to o lidech, a ne národech, pohlaví, věku, iq,...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vlasák: Je to skoro prirodzené ale určite nie dobré...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Yachiko píše:Ja za samostatnosť pokadám asi 1. republiky - ČSR ešte pred 2. svetovou vojnou a žiadny Slovenský štát ani podobne...
Spoločná republika mala neskutočne veľa nevýhod - neuraz sa myslím si, že Slovenskoi bolo v spoločnej republke často stavané až na pomyselné 2. miesto.
Jo no, tohle právě myslím tou nevýhodou. Ale i tak... Slovensko mělo po první válce na výběr mezi společným státem s Čechy nebo Maďary.
Přeze všechno za 1. republiky plynulo více peněz na Slovensko, než zpátky (logicky).
Na druhé místo ale stavěné bylo, to je třeba na rovinu přiznat. A taky nebylo pouhým přívěškem. Potřeba společného státu byla vzájemná. My jsme potřebovali státotvornou menšinu proti sudetským němcům (Na což mě inteligentní úvahou přivedla právě jedna slovenská kamarádka ; )) a Slováci potřebovali ochranu proti územním nárokům Maďarů.
Hitlerovi se podařilo tohle spojenectví rozdělit a o území (i obyvatele, moc a demokratické zřízení) pak následně přišlo jak Česko, tak Slovensko. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“